Актуальна тема

Меню

Який транспорт більш «зелений»?

Який транспорт більш «зелений»?

Сучасне життя важко уявити без автомо­біля. Рівночасно фахівці констатують, що саме з автотранспортом пов'язана левова частка екологічного збитку планети. Щора­зу, заводячи двигун авто, ми прискорюємо негативні зміни клімату. Частка забруднення атмосфери міст автомобільним транспортом, як правило, перевищує 50%, а інколи становить і понад 90%. Викиди автомобільних двигунів містять низку канцерогенних речо­вин та токсичних сполук і, відповідно, дуже негативно впливають на здоров'я людини.

Транспорт є одним із основних спожи­вачів енергії, причому легкові автомобілі є найвитратнішими у порівнянні з інши­ми видами транспорту в перерахунку на витрати, необхідні на переміщення одного пасажира.

Так, власний автомобіль – це дуже зручно. Та кожна людина має завжди пам'ятати, що не можна завдавати шкоди оточуючим людям та природі! Задумайтеся: чи зручно для інших ви припаркувалися? Ви прогріваєте свій двигун, а хто зараз дихає цими вихлопами?

 

Обирайте громадський транспорт

Автобус, тролейбус чи трамвай витра­тить в багато раз менше палива для перевезення 40 пасажирів, ніж 40 легкових автомобілів для кожного з них.

Велосипед – дешево і корисно

Регулярне користування цим найбільш «зеленим» транспортним засобом суттєво зменшить ваш внесок у забруднення пові­тря парниковими газами, зменшить витра­ти на пальне чи громадський транспорт, а також знизить ризик серцево-судинних захворювань та стимулюватиме покра­щення загального стану здоров'я.

Переваги пішої ходи

  • Якщо маєте можливість вибору, але вагаєтесь, що краще –  під'їхати ма­шиною чи пройти пішки –  віддайте перевагу пішій ході.
  • На невеликих відстанях (до 1-2 км), а особливо в години пік, у центральних районах міста (при частих заторах) виграш у часі з авто є дуже сумнів­ним, натомість при пішій ході користь для здоров'я та довкілля цілком без­перечна.
  • При середній швидкості ходи за 10 хви­лин можемо подолати відстань до 1 км, а за 20 хвилин – відповідно до 2 км.

Далекі мандрівки

Подорожуючи на далекі відстані, надавайте пере­вагу залізничному транспорту, перед автотранспортом та авіаперельотами.