Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Роздуми на Великий піст

Піст за створіння: Допоможи нам дивитися з трепетом на всі незвідані дивовижі Твоїх рук

«В минулому земля була така плідна, що не потрібно було її удобрювати, щоб зібрати врожай двічі на рік. Що змінилось? Земля досі та сама, але нам більше не вдається зібрати стільки врожаю», - Чарльз Баколо (Малаві).

Піклуйтесь про все живе на своєму городі: уникайте хімічних добрив та хімікатів, які несуть за собою серйозну тривалу шкоду для ґрунту та води. Натомість, в якості добрива, використовуйте мульчу, компост та перегній, також намагайтесь застосовувати природні методи, щоб позбавитись від шкідників.

Детальніше...

Піст за створіння: Він не відкидає все, щоб почати знову…. У Бога немає сміття

«Мені дуже прикро, коли бачу, як по наших річках спливають відходи, а з річок і в океан. Ми повинні прославляти Боже створіння, давати йому квітнути, а не ховати всі ці чудеса та красу під такою великою купою сміття»,– Джуліо Рейс (Португалія).

Повторно використовуйте: повторне використання продукції звільнить океан від бруду. У багатьох районах є можливість здати на переробку скло, пластик, папір та алюміній. Якщо у вашому районів немає пунктів переробки, то зверніться до місцевих органів влади з проханням відкрити такі пункти.

Детальніше...

Піст за створіння: уникати використання пластику!

«Я бачив, як корова на вулиці їсть пластиковий пакет. Це мене так сильно засмутило, що я вирішив влаштувати прибирання у моєму рідному місті Мбабане», - Мнчедісі Масуку (Свазіленд).

Звільнити від сміття: носіть з собою в кишені чи гаманці маленький пакет для незапланованих покупок, а також завжди беріть з собою в супермаркет полотняну сумку.

Папа Франциск, у своєму посланню, приуроченому Всесвітньому дню молитви за збереження створіння (2016), який також відзначається і в Англіканській спільноті, і членами Світової Ради Церков, та людьми багатьох інших конфесій, заново закликав «уникати використання пластику».

Детальніше...

Піст за створіння: здавайте непотрібні речі на вторинну переробку!

«Побачити сміття в Сан-Франциско – це звична річ. В окремих районах немає контейнерів для сміття. Я взяла собі за звичку забирати сміття з собою, якщо поблизу немає урни для сміття. Я допомагаю своєму місту і якби кожен робив те саме, то різниця була б відчутна», – Срі Вані Єрраміллі (США).

Хай відходи будуть там, де вони мають бути. Якщо у вас з’явились відходи – утилізуйте їх належним чином. Якщо ви перебуваєте в місці, де немає жодного контейнера, то покладіть відходи у пакет чи кишеню і викиньте у найближчий контейнер.

Більшу частину сміття, яке люди викидають на землю, потрапляє до водних артерій і врешті-решт опиняється в океані. Серед морського сміття найбільшу частину займає пластик і кількість пластику в океані зростає.

Детальніше...

Піст за створіння: зменшити харчові відходи!

«Марнування їжі руйнує продовольчу безпеку. В Америці, до прикладу, ми марнуємо нечувану кількість їжі. 40% усієї продукції, яку випускають у США, викидають в той час, як 805 млн. людей по всьому світу кожного вечора лягають спати голодними, тому я постановив, що буду купувати тільки ту кількість їжі, яку мені потрібно і яку я можу спожити. Добре знати, що ти робиш щось хороше»,– Деніел Блекмен (США).

Зменште харчові відходи: купуйте тільки ту їжу, яку потребуєте. Їжте або віддайте їжу, яку ви купуєте.

Згідно даних Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, приблизно 1/3 всієї їжі, яку виготовляють для споживання людьми, марнується або викидається.

Детальніше...