Актуальна тема

Меню

Роздуми на Великий піст

Сім тижнів для води: на планеті є вдосталь води, щоб задовільнити потреби всіх, якщо її рівномірно розділити між усіма

На п’ятий тиждень посту Екуменічна водна мережа Всесвітньої ради Церков, в рамках акції «Сім тижнів для води 2019», підготувала роздуми, написані Д-р Маноєм Куріяном, координатором Екуменічного правозахисного союзу Всесвітньої ради Церков (ВРЦ), та п. Есіною Пенралта, виконавчим головою Програм економічної та екологічної справедливості ВРЦ.

У своїх роздумах автори підкреслюють зв'язок між водою, їжею та кліматичними змінами, а також те, як невідповідальне споживання може вплинути на інші сектори. Автори закликають нас переглянути наш вплив на воду, кліматичні зміни та ін., а також заохочують нас розпочати діяти вже в цей Великий піст, щоб наша планета стала більш стійкою.

Детальніше...

Сім тижнів для води: стереотипи та дискримінація – перешкоди на шляху до забезпечення права людини на воду

На 4-ий тиждень Великого посту преп. д-р. Рай Бхарат Патта, генсекретар Національної ради Церков у Індії, який займається питаннями Далітів та іншого корінного населення, підготував свої рефлексії для щорічної кампанії «Сім тижнів для води», описавши історію Агари (рабині Сари та наложниці Авраама – Бут 21,8-21) її очима, коли вона залишилась в пустелі без води для себе і сина Ізмаїла. Патта у своїх роздумах проводить паралелі зі спільнотою Далітів в Індії й історією Агар, коли їй забракло води.  

Роздуми

«Рано-вранці, ще задовго до сходу сонця, коли довкола були сутінки, Авраам, якому я народила його першого нащадка, відкинув нас і відправив у пустелю. Він дав нам якісь залишки їжі, бурдюк з водою і залишив у темряві.

Детальніше...

Сім тижнів для води: Божий дар води

На третій тиждень Великого посту Ґрейс Джі-Сан Кім, член робочої групи Всесвітньої ради церков, що конфронтується з проблемою кліматичних змін, спеціально для кампанії «Сім тижнів для води 2019» підготувала роздуми про Божу обіцянку «Бо я виллю воду на спраглу землю, потоки вод на сушу…» (Іс 44, 3) та як вона дисонує з сьогоднішнім споживацьким стилем життя, що забруднює водойми і не дає мільйонам людей насолодитись цим життєдайним Божим дарунком – водою!

Пропонуємо вашій увазі уривок з рефлексій Ґрейс Джі-Сан Кім:

Детальніше...

Сім тижнів для води: Паломництво за водну справедливість

Екуменічна водна мережа Всесвітньої ради церков на час Великого посту готує тематичні роздуми про воду та її доступ для різних верств населення. Роздуми на другий тиждень Посту підготував Митрополит д-р Геевархес Мор Коорілос, Ніранамський єпископ Яковитської сирійської православної церкви в Індії.

У своїх рефлексіях він роздумує над уривком з Євангелії від Івана (Ів 4, 1-30) про те, як Ісус зустрічається з самарянкою біля криниці, провівши паралелі з кастовою нерівністю та дискримінацією в Індії.  

Детальніше...

Піст за створіння: налаштуйте термостат на оптимальну температуру

«Кліматичні зміни спричинили частіші посухи і аномальну спеку. Підвищення середньої температури повітря та аномальна спека спричинили підвищення захворювань, які переносяться комарами, що призвело до поширення гарячки денге на островах Мадейра. А коли починаються опади, то вони є дуже сильними, що збільшує загрозу насування повеней. Багато людей, яких я знаю, страждають», - Діана Мело (Португалія).

Налаштуйте термостат на оптимальну температуру: кондиціонер і обігрівач споживають досить багато енергії. Налаштуйте термостат на скільки це можливо, як солідарність з вашими братами і сестрами по всьому світу.

Детальніше...