Актуальна тема

Меню

Екологічні лайфхаки від Падре Сержа

Падре Сержем підготували для нас екологічні поради, які отець практикує вже декілька років. Йдеться про екологічний гріх, відповідно і про екологічний іспит совісті, екосвідомість та ековідповідальність та ще багато цікавих речей.

Пластик відступає: Прикарпатці несуть на цвинтар живі квіти замість штучних

Напередодні Великодня проблема штучних квітів стає дуже актуальною, адже прикарпатці прибирають на кладовищах та прикрашають могили своїх рідних. При цьому біля кладовищ виростають цілі гори з старих квітів та вінків.

Традиція прикрашати могили штучними квітами та вінками є пережитком пострадянського минулого, коли їх почали масово завозити з Китаю і Польщі. До цього українці садили на могилах дерева, кущ калини чи бузку, барвінок.

Люди зазвичай обирають штучні квіти через практичність і дешевизну: «раз купив і на рік не маєш клопоту». Однак, мало хто думає про небезпеку, яку несуть в собі пластикові квіти, і до яких наслідків може привести їх спалювання.

Детальніше...

Ялинка – символ Різдва чи Нового року, жива чи штучна?

Гомонить метушня довкола прийдешніх Різдвяних свят і Нового 2019 року і саме зараз в самому розпалі йдуть останні приготування до всіх свят зимового циклу: готування смаколиків, рихтування шопки, прикрашання ялинки, повторення колядок. Однак, завжди у свідомості людей існує дилема щодо неодмінного атрибуту, символу усіх цих зимових свят – вічнозеленої красуні лісу – ялинки.

У кожній оселі по-різному ставляться до цього символу Різдва: хтось ходить до лісу по ялинку в переддень Нового року, хтось вже на свято Миколая прикрасив зелену красуню, а в інших родинах її ставлять на Святвечір. Спробуємо розібратися із цією плутаниною разом із отцем-доктором Володимиром Містерманом, заступником адміністратора Патріаршої курії УГКЦ, колишнім заступником керівника Бюро УГКЦ з питань екології.

Детальніше...