Меню

Конкурс "Здай макулатуру"

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Освіта для дорослих

Берегині планети: поповнити земні ресурси

"Покоління, яке руйнує довкілля - не те саме покоління, яке буде за все розплачуватись", - вважає Ванґарі Маатай (1940-2011), жінка-легенда і берегиня нашої Землі.

Вангарі Маатай у 1960 році мала унікальну для кенійських жінок можливість – вона стала однією з 300 кенійських студенток, яких вибрали для програми Airlift Africa, завдяки якій вона мала нагоду навчатись в університеті в США.

Після отримання ступеня бакалавра, а потім і магістра з біології, вона повернулась до Кенії, де жінка вже мала новий погляд на екологічні втрати для її країни та потребу жінок мати власні права.

Детальніше...

Берегині планети: рибний генерал

"Через кожну краплю води, яку ти споживаєш, через кожен ковток повітря, яке вдихаєш, ти пов'язаний з морем", - про такий зв'язок говорила Сільвія Ерл (1935р.н.), науковець, яка вважала морські глибини своїм домом.

Цей передовий американський морський біолог та океанограф, яку журнал «Time» в 1998 р. назвав «Першим героєм планети», також вона відома прихильникам під прізвиськом Рибний генерал.

Сільвія Ерл встановила рекорд серед жінок у глибинному дайвінгу, допомогла розробити підводні човни для дослідницьких завдань, але найбільше вона прославилась правозахисною діяльністю світових океанів.

Детальніше...

Берегині планети: адвокат з прав тварин

"Ти не можеш прожити й дня, не вплинувши на світ довкола. Те, що ти робиш - може щось змінити, проте лиш тобі вирішувати, позитивними  будуть ці зміни чи ні", - так вважала Джейн Ґудолл (1934р.н.), яка присвятила більше півстоліття дослідженню соціального життя та інтелекту шимпанзе.

Тоді, коли жінок-науковців вважали надто вразливими та емоційними для проведення експедицій, Джейн Ґудолл переконала всіх у протилежному.

Детальніше...

Берегині планети: королева гірських горил

"Людина, яка вбила тварину сьогодні, завтра вб'є людину, яка стане на її шляху", – в цьому була переконана Даян Фоссі (1932-1985), яку можна назвати покровителькою руандійських горил.

Даян Фоссі зробила перші кроки серед жінок-біологів, коли почала вивчати загадкових гірських горил Руанди: американський приматолог змогла наблизитись до горил, імітуючи їхню поведінку, тоді як іншим це не вдавалось.

Під час того, як вона дізнавалась та реєструвала багато нових особливостей поведінки горил, саме тоді жінка на власні очі бачила жорстоке браконьєрство.

Детальніше...

Берегині планети: мовчазна весна

"Ті, хто споглядає красу землі, знаходять резерви сил, які ніколи не вичерпаються", - так казала Рейчел Карсон (1907-1964), біолог за професією і берегиня Землі за покликанням.

Коли американський морський біолог Рейчел Карсон видала книгу «Мовчазна весна», то в ній вона не просто звернула увагу на небезпеку несанкціонованого використання синтетичних пестицидів, але й посприяла старту нового екологічного руху.

Карсон розпочала свою кар’єру в Службі охорони рибних ресурсів і диких тварин США, проте після написаних статей та книжок про живі організми океану, вона дуже прославилась, тому почала писати про науку на постійній основі.

Детальніше...