Меню

Дерев’яне будівництво краще бетонного і це допоможе зберегти екологію

Поступова відмова від бетону і стали на користь дерев’яних будматеріалів дозволять істотно скоротити рівень шкідливого вуглецю в атмосфері.

Як відомо, деревина – один з найбільш екологічно чистих будівельних матеріалів, відомих людині. У наші дні вона все частіше поступається кераміці та бетону, які дешеві у виробництві, невибагливі в експлуатації і, до того ж володіють значною міцністю, пишуть Цікавості.

Однак є й інша точка зору – дерев’яне будівництво може стати тим самим фактором, який дозволить вирішити проблему вуглецевого забруднення в великих містах – адже деревина може поглинати вуглець з середовища так само ефективно, як і живе дерево.

Детальніше...

Уперше в Німеччині – у Ганновері побудували будинок зі сміття

Важко повірити, але новий елегантний котедж у Ганновері майже повністю збудований з відходів, що замінили будівельні матеріали. Що саме використали будівельники?

Неймовірно, але факт – цей односімейний котедж загальною площею близько 150 квадратних метрів, розташований в районі Кронсберг в Ганновері неподалік від знаменитого виставкового комплексу, майже повністю побудований зі сміття. За винятком побутової техніки, арматури й інженерних комунікацій, тут практично все зроблено з придатних для вторинного застосування відходів, які замінили дорогі будівельні матеріали, пише DW.

Детальніше...

Будівництво з дерева виявилося ефективним для боротьби з глобальним потеплінням

Фінські вчені показали, що будівництво будинків з дерева дозволить зв’язувати додаткові кількості вуглекислого газу і може знизити викиди майже вдвічі.

Будівельна індустрія – один з найбільших забруднювачів атмосфери. Вона відповідальна приблизно за третину антропогенного вуглекислого газу, майже вдесятеро більше, ніж вся авіація. За даними Алі Амірі (Ali Amiri) і його колег з фінського Університету Аалто, ці обсяги продовжують збільшуватися приблизно на відсоток щороку, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Вчені показали, як будуть виглядати «надруковані» на 3D-принтері будинки з ґрунту

Будівельна галузь в цей час стикається з двома серйозними проблемами: попит на стійку інфраструктуру і необхідність ремонту будівель, мостів і доріг, які приходять в непридатність. Хоча бетон є кращим матеріалом для багатьох будівельних проєктів, він залишає значний вуглецевий слід, що призводить до нових відходів і великої витрати енергії.

Сьогодні дослідники повідомляють про прогрес у створенні екологічно безпечного будівельного матеріалу з місцевого ґрунту з використанням 3D-принтера для створення несучої конструкції. Вчені представлять свої результати на віртуальних зборах і виставці Американського хімічного товариства (ACS), пишуть Цікавості.

Детальніше...

Альтернатива хмарочосам: на острові у Швеції побудують екологічні офіси

Архітектурна фірма Waugh Thistleton Architects виграла міжнародний конкурс дизайну на побудову нового головного офісу компанії Gotlandshem. Фірма є ключовою на шведському острові Готланд. Цікаво, що самі будівлі матимуть низький вуглецевий слід, а зовні нагадуватимуть великі сараї.

Приміщення розташують поблизу міста Вісбю, пише 24 канал.

Компанія обійшла 8 конкурентів саме через екологічність їхнього проєкту. Це будуть дві окремі низькі будівлі. Новий штаб, призначений як для бізнесу, так і для громади міста.

Детальніше...

Британські інженери запропонували як підвищити енергетичну ефективність будівель

Слабкою ланкою будь-якого приміщення є вікна, через які влітку приміщення занадто нагрівається, а взимку швидко охолоджується, вважають експерти.

Архітектори з Університету Лафборо, Англія, вважають, що, наповнивши вікна водою, можна значно підвищити енергетичну ефективність будівель, пише Korrespondent.  

"Кожне таке вікно складається з вертикального шару води, затиснутого між двома листами скла. Сонячне світло, проходячи крізь нього, нагріває воду, а не приміщення за вікном. Як тільки температура води стає занадто високою, вона викачується по трубках в стіні в окрему цистерну, розташовану десь в будівлі. А на її місце закачується охолоджена вода", – пояснюють ідею автори проекту.

Детальніше...

Вічна цегла: з переробленого пластику почнуть створювати будинки

У Західній Африці побудували завод з переробки пластикових відходів у цеглини для споруди будівель. Це перший такий завод у світі, який надасть нового сенсу пластику.

Підприємство з переробки пластикових відходів побудовано у місті Абіджан республіки Кот-д’Івуар у партнерстві ЮНІСЕФ (United Nations Children’s Fund, UNICEF) та колумбійського підприємства Conceptos Plasticos. Переробка пластикових відходів полягає у створені з пластику модульних деталей на кшталт цеглин, які згодом будуть використовувати у будівництві шкільних закладів в Африці.

Технологія дозволяє створювати з пластику міцні, легкі та довготривалі матеріали для споруд. Вони можуть витримувати велике навантаження, є вогнестійкими та не будуть пропускати воду. Пластикові деталі на 40% дешевше цегли та на 20% легше, а працюватимуть на сотні років довше, ніж будь-які інші матеріали. Споруди з них матимуть утеплення, яке буде тримати температуру та не пропускати сильні вітри.

Детальніше...

Відмова від будівництва будинків з бетону та цементу може скоротити викиди CO2

Відмова від використання бетону і цементу скоротить викиди парникових газів на 20%. До такого висновку прийшли вчені з Потсдамського інституту вивчення клімату (PIK), говориться в журналі Nature Sustainability.

Цемент і бетон виробляються шляхом випалу вапняку, глини і гіпсу в спеціальних клінкерних печах. В результаті цього процесу в атмосферу Землі потрапляє велика кількість вуглекислого газу, а також сажі та різних іонів важких металів. При цьому за своєю масою такі викиди порівнянні з вагою виробленого цементу, що робить цю сферу однією з найбільш забруднювальних у світі.

При цьому урбанізація і збільшення чисельності населення Землі призводить до того, що людству все більше потрібні ці матеріали для будівництва будинків. Вчені з Потсдамського інституту пропонують відмовитися від використання бетону і цементу, замінивши їх деревом і біопластиком.

Детальніше...