Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Вчені показали, як будуть виглядати «надруковані» на 3D-принтері будинки з ґрунту

Будівельна галузь в цей час стикається з двома серйозними проблемами: попит на стійку інфраструктуру і необхідність ремонту будівель, мостів і доріг, які приходять в непридатність. Хоча бетон є кращим матеріалом для багатьох будівельних проєктів, він залишає значний вуглецевий слід, що призводить до нових відходів і великої витрати енергії.

Сьогодні дослідники повідомляють про прогрес у створенні екологічно безпечного будівельного матеріалу з місцевого ґрунту з використанням 3D-принтера для створення несучої конструкції. Вчені представлять свої результати на віртуальних зборах і виставці Американського хімічного товариства (ACS), пишуть Цікавості.

Детальніше...

Альтернатива хмарочосам: на острові у Швеції побудують екологічні офіси

Архітектурна фірма Waugh Thistleton Architects виграла міжнародний конкурс дизайну на побудову нового головного офісу компанії Gotlandshem. Фірма є ключовою на шведському острові Готланд. Цікаво, що самі будівлі матимуть низький вуглецевий слід, а зовні нагадуватимуть великі сараї.

Приміщення розташують поблизу міста Вісбю, пише 24 канал.

Компанія обійшла 8 конкурентів саме через екологічність їхнього проєкту. Це будуть дві окремі низькі будівлі. Новий штаб, призначений як для бізнесу, так і для громади міста.

Детальніше...

Британські інженери запропонували як підвищити енергетичну ефективність будівель

Слабкою ланкою будь-якого приміщення є вікна, через які влітку приміщення занадто нагрівається, а взимку швидко охолоджується, вважають експерти.

Архітектори з Університету Лафборо, Англія, вважають, що, наповнивши вікна водою, можна значно підвищити енергетичну ефективність будівель, пише Korrespondent.  

"Кожне таке вікно складається з вертикального шару води, затиснутого між двома листами скла. Сонячне світло, проходячи крізь нього, нагріває воду, а не приміщення за вікном. Як тільки температура води стає занадто високою, вона викачується по трубках в стіні в окрему цистерну, розташовану десь в будівлі. А на її місце закачується охолоджена вода", – пояснюють ідею автори проекту.

Детальніше...

Вічна цегла: з переробленого пластику почнуть створювати будинки

У Західній Африці побудували завод з переробки пластикових відходів у цеглини для споруди будівель. Це перший такий завод у світі, який надасть нового сенсу пластику.

Підприємство з переробки пластикових відходів побудовано у місті Абіджан республіки Кот-д’Івуар у партнерстві ЮНІСЕФ (United Nations Children’s Fund, UNICEF) та колумбійського підприємства Conceptos Plasticos. Переробка пластикових відходів полягає у створені з пластику модульних деталей на кшталт цеглин, які згодом будуть використовувати у будівництві шкільних закладів в Африці.

Технологія дозволяє створювати з пластику міцні, легкі та довготривалі матеріали для споруд. Вони можуть витримувати велике навантаження, є вогнестійкими та не будуть пропускати воду. Пластикові деталі на 40% дешевше цегли та на 20% легше, а працюватимуть на сотні років довше, ніж будь-які інші матеріали. Споруди з них матимуть утеплення, яке буде тримати температуру та не пропускати сильні вітри.

Детальніше...

Відмова від будівництва будинків з бетону та цементу може скоротити викиди CO2

Відмова від використання бетону і цементу скоротить викиди парникових газів на 20%. До такого висновку прийшли вчені з Потсдамського інституту вивчення клімату (PIK), говориться в журналі Nature Sustainability.

Цемент і бетон виробляються шляхом випалу вапняку, глини і гіпсу в спеціальних клінкерних печах. В результаті цього процесу в атмосферу Землі потрапляє велика кількість вуглекислого газу, а також сажі та різних іонів важких металів. При цьому за своєю масою такі викиди порівнянні з вагою виробленого цементу, що робить цю сферу однією з найбільш забруднювальних у світі.

При цьому урбанізація і збільшення чисельності населення Землі призводить до того, що людству все більше потрібні ці матеріали для будівництва будинків. Вчені з Потсдамського інституту пропонують відмовитися від використання бетону і цементу, замінивши їх деревом і біопластиком.

Детальніше...

Дослідження: енергоефективні будинки економлять гроші в довгостроковій перспективі

Споживачі і забудовники ще недостатньо покладаються на можливу вигоду будинків з нульовими витратами електроенергії через високий рівень авансових витрат, але таке ставлення до питання може виявитися недалекоглядним, стверджує недавнє дослідження.

Уряд США змінив політику оподаткування фотоелектричних панелей, внаслідок чого організація системи енергоефективного будинку стала коштувати трохи дорожче, але це не привід відмовлятися від передової технології, оскільки побоювання майбутніх власників і забудовників ґрунтуються на помилкових розрахунках витрат.

Детальніше...

Project HOPE: купольний будинок, який виробляє енергії більше, ніж споживає

Каліфорнійська некомерційна організація Green New World довела на наочному прикладі, що майбутнє будівельних технологій може і повинно бути більш екологічним, здоровим і енергетично автономним. Компанія створила концептуальний будинок House of Peace (також відомий під ім'ям Project HOPE) – зразок житлового будинку з автономним і регенеративним енергозабезпеченням з рекордно низьким викидом СО2.

Проект поєднує в собі архітектуру купольних будинків, натуральні матеріали і кілька систем відновлюваного енергозабезпечення. Творці позиціонують Project HOPE як перший будинок з негативним виробництвом вуглекислого газу і обіцяють завершити робочий прототип в 2019 році.

Детальніше...

Під Києвом введено в експлуатацію перший в Україні серійний енергоефективний будинок

Цього тижня офіційно було введено в експлуатацію перший серійний енергоефективний будинок в Україні – OptimaHouse, який було створено на основі європейських концепцій «Мультикомфортний дім» та «Активний дім», спеціально адаптованих для українського ринку. Низький рівень енергоспоживання, короткі терміни будівництва, незалежність від газопостачання та доступна ціна – одні з головних переваг новобудови.

OptimaHouse – це компактний сучасний будинок загальною площею 130 м2, з мансардою і терасою, розрахований на сім'ю з 3-х чоловік. Розробкою проекту, який стартував в серпні минулого року, займалася команда білоруських та українських архітекторів.

Енергоеефективний будинок побудували в селі Микуличі (20 км від Києва) на ділянці 0,06 га, що розташована на території котеджного містечка. Компанія-забудовник («Доступне житло») офіційно повідомила, що будинок знаходиться в стані 100% готовності: окрім загально-будівельних та фасадних робіт, тут вже провели всі необхідні комунікації. А також встановили теплові насоси з рекуперацією тепла, сонячні панелі і систему «розумний дім».

Детальніше...