Актуальна тема

Меню

Обігова економіка у будівництві

Час перейти до оцінки всього процесу будівництва – від видобутку сировини до утилізації відходів.

Наразі галузь будівництва в ЄС відповідальна за третину викидів парникових газів та третину утворюваних відходів, є однією з найбільш залежних від первинної сировини галузей економіки. Перехід будівничої галузі на моделі обігової економіки є необхідною умовою досягнення кліматично нейтральної економіки до 2050 року в ЄС. Однак, такий перехід вимагатиме фундаментальної перебудови усієї галузі, пише Зелене досьє

І якщо в останні десятиріччя розроблено велику кількість засобів для зменшення енергоспоживання будівель (опалення чи вентиляція), то цього не можна сказати про зниження вмісту енергії та первинних матеріалів, вкладених у будівництво. Таке зниження потребуватиме переходу з лінійних моделей до обігових – з моделей знесення будинків на моделі демонтажу та повторного використання матеріалів. Це нелегке завдання, особливо в умовах низьких цін на первинні матеріали, сильного лобі цементних виробників та фрагментації зусиль інших гравців у галузі.

Детальніше...

У 2019 викиди СО2 в будівельному секторі перевищили рекордні значення

Згідно з новою доповіддю ООН, на будівництво і експлуатацію будівель в минулому році припадало понад третина глобальних викидів вуглекислого газу в енергетично-промисловому секторі. Фахівці відзначають, що викиди тільки від експлуатації будівель досягли рекордного рівня, пише ПМ.

Всі ми знаємо головні джерела викидів СО2: машини, літаки, корови ... А що там із будівництвом?

Вуглецевий слід від будівництва полягає не тільки у використанні матеріалів, під час виробництва яких викидається велика кількість СО2, а й в споживанні енергії, яка необхідна, як під час будівництва, так і для майбутньої експлуатації. Експерти відзначають, що довгий час світове споживання енергії будівлями залишалося стабільним, проте в 2019 році відбувся різкий стрибок. Зараз 28% від загального обсягу енергетичних викидів CO2 припадають на обслуговування будинків.

Детальніше...

Дерев’яне будівництво краще бетонного і це допоможе зберегти екологію

Поступова відмова від бетону і стали на користь дерев’яних будматеріалів дозволять істотно скоротити рівень шкідливого вуглецю в атмосфері.

Як відомо, деревина – один з найбільш екологічно чистих будівельних матеріалів, відомих людині. У наші дні вона все частіше поступається кераміці та бетону, які дешеві у виробництві, невибагливі в експлуатації і, до того ж володіють значною міцністю, пишуть Цікавості.

Однак є й інша точка зору – дерев’яне будівництво може стати тим самим фактором, який дозволить вирішити проблему вуглецевого забруднення в великих містах – адже деревина може поглинати вуглець з середовища так само ефективно, як і живе дерево.

Детальніше...

Уперше в Німеччині – у Ганновері побудували будинок зі сміття

Важко повірити, але новий елегантний котедж у Ганновері майже повністю збудований з відходів, що замінили будівельні матеріали. Що саме використали будівельники?

Неймовірно, але факт – цей односімейний котедж загальною площею близько 150 квадратних метрів, розташований в районі Кронсберг в Ганновері неподалік від знаменитого виставкового комплексу, майже повністю побудований зі сміття. За винятком побутової техніки, арматури й інженерних комунікацій, тут практично все зроблено з придатних для вторинного застосування відходів, які замінили дорогі будівельні матеріали, пише DW.

Детальніше...

Будівництво з дерева виявилося ефективним для боротьби з глобальним потеплінням

Фінські вчені показали, що будівництво будинків з дерева дозволить зв’язувати додаткові кількості вуглекислого газу і може знизити викиди майже вдвічі.

Будівельна індустрія – один з найбільших забруднювачів атмосфери. Вона відповідальна приблизно за третину антропогенного вуглекислого газу, майже вдесятеро більше, ніж вся авіація. За даними Алі Амірі (Ali Amiri) і його колег з фінського Університету Аалто, ці обсяги продовжують збільшуватися приблизно на відсоток щороку, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Вчені показали, як будуть виглядати «надруковані» на 3D-принтері будинки з ґрунту

Будівельна галузь в цей час стикається з двома серйозними проблемами: попит на стійку інфраструктуру і необхідність ремонту будівель, мостів і доріг, які приходять в непридатність. Хоча бетон є кращим матеріалом для багатьох будівельних проєктів, він залишає значний вуглецевий слід, що призводить до нових відходів і великої витрати енергії.

Сьогодні дослідники повідомляють про прогрес у створенні екологічно безпечного будівельного матеріалу з місцевого ґрунту з використанням 3D-принтера для створення несучої конструкції. Вчені представлять свої результати на віртуальних зборах і виставці Американського хімічного товариства (ACS), пишуть Цікавості.

Детальніше...

Альтернатива хмарочосам: на острові у Швеції побудують екологічні офіси

Архітектурна фірма Waugh Thistleton Architects виграла міжнародний конкурс дизайну на побудову нового головного офісу компанії Gotlandshem. Фірма є ключовою на шведському острові Готланд. Цікаво, що самі будівлі матимуть низький вуглецевий слід, а зовні нагадуватимуть великі сараї.

Приміщення розташують поблизу міста Вісбю, пише 24 канал.

Компанія обійшла 8 конкурентів саме через екологічність їхнього проєкту. Це будуть дві окремі низькі будівлі. Новий штаб, призначений як для бізнесу, так і для громади міста.

Детальніше...

Британські інженери запропонували як підвищити енергетичну ефективність будівель

Слабкою ланкою будь-якого приміщення є вікна, через які влітку приміщення занадто нагрівається, а взимку швидко охолоджується, вважають експерти.

Архітектори з Університету Лафборо, Англія, вважають, що, наповнивши вікна водою, можна значно підвищити енергетичну ефективність будівель, пише Korrespondent.  

"Кожне таке вікно складається з вертикального шару води, затиснутого між двома листами скла. Сонячне світло, проходячи крізь нього, нагріває воду, а не приміщення за вікном. Як тільки температура води стає занадто високою, вона викачується по трубках в стіні в окрему цистерну, розташовану десь в будівлі. А на її місце закачується охолоджена вода", – пояснюють ідею автори проекту.

Детальніше...