Актуальна тема

Меню

У пріоритеті МОЗ – сонячні панелі для медзакладів

Масовані ракетні обстріли енергетичної інфраструктури показали наскільки уразливі та залежні наші медичні заклади від енергопостачання. Аби зменшити залежність українських лікарень від загальної енергомережі, забезпечити належну роботу медиків в умовах знеструмлення, у Міністерстві охорони здоров’я з різними благодійними та гуманітарними фондами й Світовим банком, взялися забезпечувати медзаклади потужними генераторами. 

Детальніше...

Екологічне мислення допоможе взимку зігрітися

У найбільшій церкві Прикарпаття – храмі Святих Володимира і Ольги, що на вулиці Вовчинецькій в Івано-Франківську, облаштують інноваційну систему обігріву. Для того, щоб вірянам було комфортно під час богослужіння, використають каналізаційний колектор та спеціальний тепловий насос. Це спільний пілотний проєкт Української Греко-Католицької Церкви та науковців університету нафти і газу (ІФНТУНГ).

Новітня технологія

Церква Святих Володимира і Ольги на вулиці Вовчинецькій в Івано-Франківську вважається одним із найбільших храмів УГКЦ в Західній Україні. На її спорудження пішло більше десяти років, і влітку 2021-го відбулося урочисте освячення. Площа будівлі 1100 кв.м.

Детальніше...

Вчені розробили рюкзак, який накопичує електроенергію за рахунок людських рухів

Китайські дослідники розробили рюкзак, який збирає витрачену енергію людського руху.

Рюкзаки, які можуть виробляти електроенергію, виготовлялися раніше, але вони були відносно неефективними – тобто вихідна потужність була низькою. Цей новий прототип генерує достатньо електроенергії, пише Рубрика.

Згідно з дослідженням, він має "перспективний потенціал стати джерелом живлення для дрібної носимої та портативної електроніки, систем GPS та автономних датчиків стану здоров'я".

Детальніше...

Створено батарею, яка дасть змогу за 10 хвилин заряджати електромобілі для пробігу на 400 км

Більше не потрібно турбуватися про запас ходу, а батарея доступна за ціною.

Група інженерів Пенсільванського університету створила нову версію літій-залізо-фосфатного акумулятора, яка вирізняється здатністю до швидкого перезарядження та розрахований на термін служби, що відповідає 3,22 мільйонам кілометрів пробігу електромобіля, пише GreenPost.

«Ми розробили досить просунуту батарею для електромобілів, аналогічних за вартістю автомобілям із двигуном внутрішнього згоряння», – заявив один із дослідників професор Чао-Ян Ван. Більше не потрібно турбуватися про запас ходу, а ця батарея доступна за ціною».

Детальніше...

В Ізраїлі створили батареї, які дозволять заряджати електрокари за 5 хвилин

Ізраїльська компанія StoreDot створила батареї для електрокарів, які дозволять їм заряджатися за декілька хвилин.

Зараз в електромобілях використовують літієві та літій-іонні батареї, які заряджаються в середньому 3-4 години. Нові ж батареї StoreDot містять напівпровідникові наночастинки – вони забезпечують вищу швидкість заряду, пише Рубрика.

До 2025 року компанія планує вдосконалити нові акумулятори, щоб одного заряду вистачало на 160 кілометрів.

Реальний, а не "лабораторний", зразок батареї вже виготовили на заводі китайської компанії Eve Energy.

Детальніше...

Вчені зробили одяг джерелом електрики

Вчені розробили полімер, який наноситься на тканину, збирає розсіяне світло і переробляє його в електроенергію

Чим більше у нас гаджетів, тим більше електрики ми споживаємо. Часто ми знаходимося в залежності від джерел живлення для зарядки смартфонів і ноутбуків. Швейцарські вчені придумали, як вирішити цю проблему – підзарядити пристрої прямо від своєї куртки або футболки, пишуть Цікавості.

Робота люмінесцентних матеріалів складається з декількох етапів: вони вловлюють розсіяне світло, передають його енергію на сонячний елемент, який переробляє її в електрику. Раніше ці матеріали могли існувати тільки у вигляді жорстких компонентів, які не підходили для текстильної промисловості.

Детальніше...

Студентка з Маріуполя створила екологічний пакувальний матеріал з каштанів

Випускниця Маріупольського технічного ліцею, студентка Національного університету біоресурсів і природознавства України Аліса Сергєєва придумала екологічну і безпечну упаковку з каштана. Винахідниця взяла призове місце на Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів iCAN в Канаді, пише eco town.

«Мій учитель біології, Світлана Анатоліївна, помітила, що діти, які грали в футбол каштанами у дворі ліцею, стерли собі туфлі і шкарпетки. Ми вирішили перевірити каштани і взагалі дізнатися склад. Ми перевірили, виявилося – дуже хороший, до 46 відсотків клейких речовин, там дуже міцні волокна», – розповідає Аліса.

Основу пакувального матеріалу становить не сам каштан, а перероблена зелена шпичаста коробочка.

Детальніше...

Українці винайшли як з отруйного борщівника робити папір

Відомо, що Житомирський картонний комбінат випустив першу промислову партію паперу, який виробили із опалого листя. Технологію виробництва паперу з падолисту створив Валентин Фречка коли ще був школярем. І от наразі ми маємо ще одне відкриття з переробки листя.

На Прикарпатті винайшли спосіб переробки борщівника Сосновського та сильфії пронизанолистої на папір. Про це повідомили в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, пише GreenPost.

Детальніше...