Меню

Вчені зробили одяг джерелом електрики

Вчені розробили полімер, який наноситься на тканину, збирає розсіяне світло і переробляє його в електроенергію

Чим більше у нас гаджетів, тим більше електрики ми споживаємо. Часто ми знаходимося в залежності від джерел живлення для зарядки смартфонів і ноутбуків. Швейцарські вчені придумали, як вирішити цю проблему – підзарядити пристрої прямо від своєї куртки або футболки, пишуть Цікавості.

Робота люмінесцентних матеріалів складається з декількох етапів: вони вловлюють розсіяне світло, передають його енергію на сонячний елемент, який переробляє її в електрику. Раніше ці матеріали могли існувати тільки у вигляді жорстких компонентів, які не підходили для текстильної промисловості.

Детальніше...

Студентка з Маріуполя створила екологічний пакувальний матеріал з каштанів

Випускниця Маріупольського технічного ліцею, студентка Національного університету біоресурсів і природознавства України Аліса Сергєєва придумала екологічну і безпечну упаковку з каштана. Винахідниця взяла призове місце на Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів iCAN в Канаді, пише eco town.

«Мій учитель біології, Світлана Анатоліївна, помітила, що діти, які грали в футбол каштанами у дворі ліцею, стерли собі туфлі і шкарпетки. Ми вирішили перевірити каштани і взагалі дізнатися склад. Ми перевірили, виявилося – дуже хороший, до 46 відсотків клейких речовин, там дуже міцні волокна», – розповідає Аліса.

Основу пакувального матеріалу становить не сам каштан, а перероблена зелена шпичаста коробочка.

Детальніше...

Українці винайшли як з отруйного борщівника робити папір

Відомо, що Житомирський картонний комбінат випустив першу промислову партію паперу, який виробили із опалого листя. Технологію виробництва паперу з падолисту створив Валентин Фречка коли ще був школярем. І от наразі ми маємо ще одне відкриття з переробки листя.

На Прикарпатті винайшли спосіб переробки борщівника Сосновського та сильфії пронизанолистої на папір. Про це повідомили в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, пише GreenPost.

Детальніше...

В Україні випустили першу промислову партію паперу з опалого листя

Житомирський картонний комбінат випустив першу промислову партію паперу, який виробили із опалого листя.

Про це розповів автор технології Валентин Фречка у своєму Facebook, пише Рубрика.

Валентин Фречка створив технологію виробництва паперу з падолисту ще школярем. Нею зацікавилися на Житомирському картонному комбінаті, доробили та запустили в промислове виробництво.

"Як результат ми отримали 1,5 тонни паперу із щільністю 90 та 100 г/м2, товщиною 0,2 мм, та значенням опору продавлювання 285 кПа", – написав засновник технології.

Детальніше...

Американські вчені розробили спосіб безперервного видалення вуглекислого газу з повітря

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили спосіб безперервного видалення вуглекислого газу з промислових вихлопних газів та повітря.

Для функціонування пристрою практично не потрібна енергія, пише eco town.

Ключовим компонентом нової системи є мембрана з електрохімічною підтримкою, функцію фільтрації можна вмикати або вимикати без використання рухомих частин і з відносно невеликою кількістю енергії.

Детальніше...

Розробили дорожнє покриття, яке може заряджати електроавтомобілі

Ізраїльський стартап Electreon Wireless розробив дорожнє покриття з системою бездротової зарядки для електромобілів. Тож електрокари можуть заражатися, коли їдуть по такій дорозі.

Першу таку дорогу-зарядку мають прокласти вже у серпні в Ізраїлі, а вже наприкінці 2020 року таке дорожнє покриття з'явиться і в Швеції, пише 24 канал.

Проєкт передбачає прокладання двокілометрової дороги з системою безконтактної зарядки. Вона буде з'єднувати університет Тель-Авіва та місцевий залізничний вокзал.

Детальніше...

В Іспанії винайшли біопластик, який роблять з оливок

В Барселоні іспанський архітектор Хосеан Вілар і бразильський дизайнер Сільвана Катазін розробили біоматеріал з оливкових кісточок, який за властивостями нагадує пластик.

На відміну від звичайного пластика він зможе розкластися природним шляхом після використання, а при нагріванні не виділяє шкідливих речовин, пише GreenPost.

Для його створення використовуються оливкові кісточки – відхід виробництва оливкової олії, яку в Іспанії роблять як на великих підприємствах, так й у невеликих домашніх господарствах. Новий матеріал добре підходить для створення предметів інтер'єру, іграшок та інших виробів, які повинні служити при кімнатній температурі.

Детальніше...

Українці знають рецепт коктейльних соломинок з жита та очерету

В Україні роблять трубочки для напоїв зі стебел жита і очерету, вони не розмокають ні в холодному, ні в гарячому, і розкладаються в компості за 3-6 місяців.

Пластикові трубочки (соломинки) для напоїв – також негативно впливають на довкілля. Пластик є пластиком, навіть якщо він маленького діаметру. Українська компанія Yes Straws виготовляє трубочки (соломинки) для напоїв зі стебел жита і з очерету. Це ноу-хау для всіх, хто дбає про екологію та розуміє важливість розвитку та використання екологічних речей у побуті.

Детальніше...