Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Переродження пластику в прикраси: Засновниця re-beau про вторсировину у моді та кругову економіку

Переродження пластику в прикраси: Засновниця re-beau про вторсировину у моді та кругову економіку

"Ми доносимо до людей просту ідею: вторинна сировина цінна, не викидайте сміття – це гроші, сортуйте!"

Марія Сорокіна заснувала бренд біжутерії re-beau. Проект має незвичну і актуальну особливість – прикраси виготовляють із вторинної сировини. Якщо такий термін не зовсім зрозумілий – розшифруємо: те, що стає біжутерією від re-beau, колись було побутовою тарою. Така особливість привела стартап до участі в Ukrainian Fashion Week та нещодавної перемоги у конкурсі Social Impact Award. Марія розповіла нам, як re-beau обирає сировину, чому навіть пересічний українець зможе помітити результат їхньої роботи та як безболісно перевести себе в режим розумного споживання.

Детальніше...

Сіль на рану: три кроки до вирішення сміттєвого питання

Полігони і стихійні звалища в столиці – як фільм "Один вдома" в новорічні свята – класика.

Скільки б ми не знали про шкоду неперероблених відходів, ситуація практично не змінюється, за винятком кількості тонн сміття на звалищах. Експерти кажуть: потрібна система, контроль та інформування про сортування і переробки сміття. Як у нас з цим справи і чи можна на щось сподіватися?

Система

Плюс: у нас вже є закон про сортування сміття. Зараз він забороняє вивозити відходи на полігони. Їх потрібно переробляти, утилізувати, а викидати тільки те, що не тече, не смердить і не виділяє метан. Проблема тут полягає в елементарному – не скрізь встановлені сміттєві баки для окремих видів відходів – пластику і скла. А для того, щоб система сортування заробила, баки потрібні в першу чергу.

Детальніше...

Кліматичні герої: відходи перетворити в доходи

Айсатоу Сіссей вчить жінок у Гамбії перетворювати пластикові відходи, один із найбільших забрудників, у власні доходи. Вже протягом 17 років вона спонукає жінок (і сама внесла велику лепту) щодо розв’язання проблеми з відходами.

«Лише гляньте на цю сумку – скільки життів вона врятувала, – розповідає Айсатоу Сіссей, королева рециклінгу, – вона така гарна! Ось що мотивувало мене працювати кожного дня з жінками, тому що вони такі талановиті й віддані своїй справі».

«Ідея дати друге життя речам прийшла до мене, коли я була ще дуже молодою і спостерігала за станом довкілля там, де я жила, у моїй спільноті. І я зрозуміла, що люди навіть не уявляють собі як поводитись з відходами, і я відчула, що маю щось робити.

Викликом, з яким я зіштовхнулась на той час, були люди, які й гадки не мали, про що я говорю, бо це було новим для них і вони думали, що це не так і важливо.

Детальніше...

Європарламент підтримав заборону пластикового посуду

Відповідно до плану, одноразові пластикові вироби, такі як вушні палички, столові прибори, трубочки, тарілки, мішалки для напоїв та тримачі повітряних кульок будуть заборонені у Європейському союзі з 2021 року.

Пластикове сміття забруднює океан

Таке рішення погодив 51 член комітету, 10 виступили проти, 3 утрималися. Депутати додали до списку заборон тонкі поліетиленові пакети, вироби із пластмас, які розкладаються під дією кисню, та контейнери для швидкого харчування з пінополістиролу.

Також державам-членам пропонують скоротити до 2025 року використання низки інших виробів, для яких немає альтернативи. До таких предметів належать одноразові коробки для бургерів, харчові контейнери для фруктів, овочів, десертів або морозива.

Детальніше...

Друге життя пластикових пляшок

Проекти хенд-мейд завжди круті, особливо якщо мова йде про переробку побутових повсякденних речей, які зазвичай викидаються в сміттєвий бак. Наприклад – пластикових пляшок. Виявляється, зі звичайної пластикової тари можна зробити стільки корисних і цікавих речей! Так що не поспішайте викидати балони з-під газованої води і пива.

Детальніше...

Легкі і приємні ідеї по утилізації старих светрів

Пропонуємо вашій увазі декілька практичних порад з утилізації старих светрів, і це не тільки проекти по шиттю. Майже у всіх цих ідеях можна легко замінити шиття на гарячу склейку. Крім того, можна використовувати валяння – коли щось вовняне «сідає» при використанні гарячої води в пральній машині, чого ви, напевно, зазвичай намагаєтеся уникати, – але саме це зробить в'язане полотно товстішим і зменшить шанси на розпускання в'язки.

Порада-бонус: не використовуйте светри, які хтось зв'язав для вас вручну, інакше ці люди ніколи не стануть більше з вами розмовляти.

Детальніше...

Деревина з газет

alt

Ще будучи студентом, Мікі Мейер задумався про те, яке використання може знайти міська макулатура. Особливо його обурювали нерозпродані вчорашні газети: для їх створення були вирубані дерева і зруйнована екосистема ще одного зеленого куточка планети, однак надруковані новини вже «застаріли» і на наступний день вже нікому не потрібні. Тому молодий нідерландець затіяв серію експериментів зі стопкою газет – він шукав оптимальний спосіб скріпити їх разом таким чином, щоб отримати матеріал, який нагадував би деревину.

Експерименти Мікі Мейєра зацікавили студію «Vij5» – голландські дизайнери Аріан ван Раадшувен (Arian van Raadshooven) і Аніке Брандерхорст (Anieke Branderhorst) вирішили допомогти дизайнеру-початківцю втілити в життя його сміливу ідею. Для цього, звичайно, потрібен не лише талант, але й деякі виробничі потужності, а також навички маркетингу, що має вирішальне значення в епоху глобалізації. Тому команда почала шукати рішення, як зробити зі «сміття» життєздатний на ринку продукт.

Детальніше...

Велосипед з переробленого картону

Винахідник з Ізраїлю Іцгар Гафні представив діючий велосипед, який майже повністю побудований з переробленого картону, і собівартість виробництва якого складає всього 12 доларів США. На думку Гафні, цей картонний велосипед стане ідеальним рішенням для міських жителів в якості недорогого і екологічно чистого способу пересування.

Для Гафні, інженера-механіка й велосипедиста-ентузіаста, джерелом натхнення послужив човен-каное, який також був побудований з картону. Так розпочався проект, що розтягнувся на три роки, протягом яких винахідник побудував у своїй майстерні декілька прототипів, перш ніж зупинитися на нинішньому дизайні велосипеда – дешевого у виробництві, надійного та відповідного для щоденного використання.

Детальніше...