Правильна утилізація електронних відходів – вибір на користь довкілля
Викидати зламану техніку у сміттєвий бак – не найкращий варіант для нашого довкілля. Електронні відходи є великою екологічною проблемою у світі. Щороку утилізується величезна кількість застарілих або зламаних електронних пристроїв. Замість того, щоб викидати їх на смітник, чудовим рішенням є переробка старої електроніки, що дозволить повторно використовувати або перепрофілювати матеріали з наявних продуктів. Є багато товарів, які зараз виготовляються з перероблених ресурсів. Правильна утилізація електронних відходів – один з найкращих способів зменшити наш вплив на навколишнє середовище.
«Вічні хімікати» розпадаються за ніч у новій реакції
Вчені з Японії розробили новий вид хімічної реакції, здатної швидко розкласти «вічні хімікати» за кімнатної температури. В результаті вдалося розкласти 100% цих шкідливих речовин за ніч.
Пер- і поліфторалкильні речовини (PFAS) – це клас хімікатів, які мають високу стабільність і стійкість до впливу води й тепла, багато в чому завдяки міцним зв'язкам вуглець-фтор. Тому їх використовують у широкому спектрі сфер: від антипригарного посуду до пожежної піни та водовідштовхувального одягу.
Дороги із використаних медичних масок як спосіб утилізації
Під час пандемії у світі щодня викидають понад 6,8 млрд медичних масок. Науковці пропонують переробляти їх на дороги
Науковці з Мельбурнського королівського технологічного університету Австралії (RMIT) пропонують перероблювати використані медичні маски на основу для тротуарних плиток та доріг, пише hromadske.
Своє дослідження науковці опублікували у виданні Science of the Total Environment.
Палити листя: чому це шкідливо і яка альтернатива
За спалювання листя, стерні та гілок в Україні в десятки разів збільшили штрафи. Екоінспектори з весни вже оштрафували паліїв майже на пів мільйона гривень. Проте штрафи не дуже діють, пише DW.
Яка є альтернатива спалюванню?
Рання весна та золота осінь в Україні традиційно перетворюється на сезон спалювання листя, а разом з ним – й інших відходів. У 80% відсотках випадків, за даними ДСНС, пожежі в лісах починаються не в самих лісах, а на полях та городах, де селяни спалюють опале листя, гілки, бадилля. І це попри те, що цього року штрафи за спалювання стерні в межах населених пунктів для громадян збільшили в рази – зі 170-ти до трьох-п'яти тисяч гривень.
У Фінляндії будують перший у Європі завод для переробки побутового текстильного сміття
У Фінляндії влітку 2021 року відкриють перший завод, який прийматиме на переробку зношений одяг та інші текстильні відходи від домогосподарств, пише Європейська правда.
Будівництво заводу вже розпочалося у Пайміо, неподалік від міста Турку на південному заході країни.
Як пише видання, це буде перший подібний завод не лише у Фінляндії, а й у Європі, і саме цієї "ланки" бракує для того, щоб країна отримала повноцінно функціонуючий ланцюжок переробки.
На ньому буде можливо перетворити викинутий текстиль на матеріал, який промисловість зможе використовувати для виробництва нової продукції.
У Мінприроди розповіли, як правильно утилізувати засоби індивідуального захисту у домашніх умовах
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський під час ранкового брифінгу 4 липня розповів, як правильно утилізувати засоби індивідуального захисту у домашніх умовах, пише GreenPost.
За словами міністра, більшість європейських країн розробили рекомендації щодо поводження з такими відходами. Зважаючи на європейський досвід, на утилізацію масок і рукавичок у домашніх господарствах піде три дні. У Мінприроди рекомендують три кроки:
Утилізувати контактні лінзи потрібно правильно
Контактні лінзи, потрапляючи в каналізацію, потім випливають у відкриті води і забруднюють навколишнє середовище. Цей предмет дуже складно помітити. Адже він для нашої комфортної носіння зроблений з матеріалів, які пропускають кисень. Незважаючи на свою користь для очей, лінзи є шкідливими для екології, пише Країна здоров’я.
Автори дослідження пояснюють, що коли лінзи потрапляють в очисні споруди, їх стає неможливо відстежити. Тому дослідники взяли п'ять найпопулярніших полімерів, які використовують для виготовлення лінз, і помістили їх в середовище з аеробними і анаеробними бактеріями (такі живуть у воді очисних споруд).
Британський художник перетворює автомобільне сміття в приголомшливі скульптури
Для більшості людей старі автомобільні ковпаки – сміття, яке часто валяється на узбіччях доріг, але тільки не для Птолемея Елрінгтона.
Художники володіють великою різноманітністю різних способів виразити свій творчий потенціал. Його витвори дійсно вражають, пише Ukr.Media.
Цей же британський художник, ім'я якого Птолемей Елрінгтон (Ptolemy Elrington), віддає данину природі, задіюючи для цього старе викинуте сміття, по типу дротів та автомобільних деталей, створюючи неймовірні і складні скульптури тварин.