Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Кліматичне паломництво: Як створіння «вчить» і «розповідає» нам про Господню любов?

«Спитай лиш у тварин, вони тебе навчать; у птиць небесних, і тобі сповістять; або повзунів, вони тебе повчать, і риби в морі тобі повідають! Хто з усіх них не знає, що рука Господня все це створила? В його руці душа всього живого, дихання кожного людського тіла». (Іов 12, 7-10)

«Перед нами стоять великі культурні, духовні та освітні виклики і нам необхідно вийти на довгий шлях віднови». (Laudato Si, 202).

Питання для обговорення:

  • Як створіння «вчить» і «розповідає» нам про Господню любов?
  • Яким чином Господь підтримує життя всього створіння? Як ми, люди, є частиною цього кругообігу життя?
  • Папа Франциск пише, що екологічна криза є великим викликом і ми повинні вийти на довгий шлях віднови. Як ми маємо відновити наші стосунки з Творцем і Його створінням?

Детальніше...

План уроку для найменших: кліматичне паломництво

«Радується небо, і земля хай веселиться, нехай заграє море і його повнота. Поле й усе що на ньому, хай веселяться; тоді всі дерева в діброві радісно співатимуть» (Пс 96, 11-12).

Святий Франциск «є покровителем всіх, хто вивчає і працює в царині екології, його також дуже люблять і нехристияни. Він особливо піклувався про Боже створіння, бідних і відкинутих. Він любив і його глибоко любили за його радість, за його жертовність і відвертість» (Laudato Si, 10).

Детальніше...

Кліматичне паломництво: а як твоя віра надихає тебе піклуватися про створіння?

«Бо Господь – Бог великий і цар великий над усіма богами. В його руці – землі глибінь, і верхи гір йому належать. Море – його, бо то він витворив його. І сушу його руки створили» (Пс 95,3-5).

«Перед нами стоять великі культурні, духовні та освітні виклики і нам необхідно вийти на довгий шлях віднови». (Laudato Si, 202).

Питання для обговорення:

  • Саме в цей момент люди з усього світу беруть участь у паломництві з Ватикану до Катовіце (Польща), де відбудуться Кліматичні переговори ООН. Вони натхненні своєю вірою. А як твоя віра надихає тебе піклуватися про створіння?

Детальніше...

Кліматичне паломництво: путівник для спільноти

1500-кілометрове паломництво з Ватикану в Катовіце (Польща), місця цьогорічних Кліматичних переговорів ООН, – це заклик до кліматичної справедливості. Як знак солідарності з паломниками, ваша спільнота може почати діяти на місцях.

Що потрібно зробити?

  • Обговоріть ваш кліматичний захід з членами вашої спільноти та її керівниками;
  • Запросіть вашого священика, директора школи, викладачів релігії та інших долучитись до проведення вашого заходу;

Детальніше...

Як вашій малечі стати «героєм» планети Земля?

Існує безліч простих речей, які ви можете зробити, щоб врятувати планету. Створіть команду «Герої планети Земля» разом з друзями та родиною та спробуйте виконати наступні пункти:

№1 Сповільніть темпи кліматичних змін!

Проблема: швидкий ріст температури Землі спричиняє багато проблем для рослин, тварин, людей та довкілля.

Ваша місія:

  1. Попросіть батьків допомогти посадити дерево: дерева та рослини допомагають поглинути вуглекислий газ.

Детальніше...

Чи варто мити сонячні панелі?

День, коли ефективність ваших сонячних панелей буде найвища - це день їх встановлення. Після того вона йде тільки вниз. В принципі, цей схил дуже похилий, і до дна треба буде йти близько 40 років. Але перший день - завжди найкращий.

Одна з причин цього - пил. Як тільки ваші панелі залишаються на свіжому повітрі (тим більше якщо на не дуже свіжому), пил почне сідати на них, блокувати сонячне світло, знижуючи виробіток, і знижуючи ваш дохід. Перша думка, яка приходить у голову - залізти на драбину і помити їх, або на крайній випадок заплатити комусь за це. Іноді це дійсно має сенс - якщо, наприклад, по ваших краях пройшла пилова буря чи пелікани влаштували бомбардування самі знаєте чим.

Детальніше...

Скільки крапель наповнює Землю, або зберегти воду – ініціатива на Великий піст

На час Великого посту члени Англіканської церкви пропонують застановитися над Божим планом стосовно нашого життя та розпочати Вуглецевий піст, щоб зменшити людську діяльність, яка може зашкодити Божому створінню. Цього року особливий акцент ставлять на воду, бо вода – це дар, бо вода – це життя. Із загостренням кризи водопостачання зменшується доступ до чистої питної води.

З детальним Великопосним розпорядком на щодень можна ознайомитись на сайті спільноти www.greenanglicans.org чи в мережі facebook/ GreenAnglicans #justwater2017.

Зараз до вашої уваги пропонуємо кілька найцікавіших ініціатив та практик.

1-ий крок. Підготовка

Як постити?

Детальніше...

Вуглецевий піст, або маленькими кроками до великої мети

Великий піст – це час, який нагадує нам про 40-денне перебування Ісуса в пустелі, сповнене викликів та спокус. Це час, щоб роздумати над Божим планом щодо нас.

Всесвітній рух католиків з питань клімату разом з Англіканською церквою, в рамках проведення Великопосної ініціативи в 2016 році, запропонували низку корисних екологічних порад на час Великого посту. Пропонуємо вашій увазі декілька найцікавіших:

Повставмо перед собою виклик – розпочнімо вуглецевий піст, щоб зменшити людську діяльність, яка завдає шкоди Божому створінню.

Детальніше...

12 екологічних порад до Різдва

Різдво

Різдво – час переосмислення свого християнського  покликання і гідності дітей Божих. Святкуймо цей величний празник у дусі заповіді любові і без шкоди для себе, ближніх та Божого створіння – природи!

1.Застановімось над справжнім змістом Різдва Господнього! В підготовці до Різдва слід уникати всього, що може стати на заваді справжньому відчуттю свята Боговоплочення! Різдво не має нічого спільного з духом безмежного споживацтва та передріздвяного бізнесу. Необхідно пригадати правдиву сутність свята, а особливо, що Ісус приходить, щоб дарувати нам вічне життя та повернути всьому створінню його первозданну гармонію, красу та гідність.

2. Приготуймось належно до свята! Якщо Вам хочеться зробити обновку, думаючи, що це надасть урочистості святу, але у Вашому гардеробі достатньо речей, які ще пристойно виглядають і можна носити, то можете бути спокійні, адже свято Різдва – свято Ісуса; Він в убогості прийшов у наш світ і тому прийме нас, дивлячись не на пишний одяг, а на наші прикрашені добротою та любов’ю серця. Звернімо увагу насамперед на те, щоб належно приготувати оселю своєї душі, аби новонароджене Дитятко Ісус змогло знайти тут місце і наповнити нас своїми миром та радістю спасіння.

3. Від чистоти душі до чистоти довкілля! Прибирайте Вашу оселю природними засобами для миття та догляду! В час генерального прибирання не викидайте непотрібні Вам речі будь-куди, а краще віддайте потребуючим, а відходи викидайте попередньо посортувавши, якщо у Вашому місті передбачена така можливість, якщо ж ні, зробіть можливе: папір – в пункти прийому макулатури, склотару та метал – в інші відповідні пункти прийому вторсировини.

Детальніше...

Не рубай ялинку

Не рубай ялинку!

Екологічне значення дерева

Вічнозелені сосни, ялини та ялиці безперервно поглинають вуглекислий газ, затримують пил, сажу, різноманітні токсичні, канцерогенні та радіоактивні речовини, виробляють кисень та очищують повітря. Своїм корінням вони укріпляють ґрунти, вразливі до ерозії, поглинають та втримують надлишок води. Крім того, ці дерева є необхідними компонентами екологічних систем, а для багатьох істот – рідною домівкою.

Ешафот традиції

Для багатьох невід'ємним атрибутом новорічно-різдвяних свят є лісова красуня ялинка. Відповідно, кожного року напередодні зимових свят розпочинається знищення мільйонів дерев.

Детальніше...