Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Екологічні імпульси Четвертої неділі Великого посту

Четверта Неділя Великого посту, в яку згадується подія вигнання Ісусом німого духа, допомагає нам зрозуміти фундаментальну річ, показуючи, що необхідно для того, щоб відбулось «Екологічне навернення». Щоб воно могло здійснитись, повинна бути виконана основна передумова, без якої це преображення не може бути ніяк здійснене. Ця передумова – це віра, що «спонукає» Бога дарувати нам повне зцілення та звільнення від гріховних тенет.

Як можна побачити зі сцени оздоровлення юнака опанованого німим духом, – передумовою його звільнення стала віра його батька. Цим євангельським епізодом свята Церква заохочує нас до безперестанного прохання Подателя Життя дару живої та дієвої віри, без якої всі наші благі наміри залишаються нереалізованими і мертвими, штовхаючи нас на «викладену добрими намірами дорогу до пекла».

Скільки завгодно можемо говорити і дискутувати на тему порятунку Богом створеного світу, але цього недостатньо якщо не почнемо реально діяти, прислухавшись до слів апостола Якова: «Вiра, коли не має дiл, сама по собi мертва» (Як 2, 17). Правдива віра має проявлятися у повсякденному житті людини, навіть у таких, на перший погляд незначних, але необхідних для природи вчинках, як наприклад економія води та електроенергії, зменшення побутового сміття тощо.

У нашому єстві закладене прагнення до гармонійного життя і до поширення Царства Божого. Через гріх ми втратили та притупили цю здатність, дозволивши споживацькому духові, поневолити нас, зробивши глухими на волання створіння Божого, яке «очікує нетерпляче виявлення Синів Божих» (Рим 8, 19).

Використаймо цей Богом дарований нам благодатний час Великого посту, який ще залишився, щоб завдяки посиленій молитві, покаянню та ділам милосердя, повернути собі здатність по Божому бачити оточуючий світ: почути спів птахів, шелест трав, красу квітів і позбувшись байдужості, здобути силу та сміливість не мовчати на гріхи, які в повсякденному житті на наших очах вчиняються проти природного довкілля! Якщо нам забракло віри та мудрості, то просімо в Воскреслого, Який через своїх посланців сам закликав нас, що: «Якщо комусь із вас бракує мудрості, нехай просить у Бога, Який дає всім щедро і не докоряє».

Д-р Володимир Містерман

Бюро УГКЦ з питань екології

Дані екологічні імпульси Четвертої неділі Великого посту підготовлено в рамках ініціативи "Екологічне навернення для порятунку створіння"

Див. також екологічну проповідь на Четверту неділю Великого посту