Актуальна тема

Меню

Важливість бережливого ставлення до енергії в час війни крізь призму свідомості переможців Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння»

Молитви, казки, роздуми, малюнки, відеоролики — усе про збереження енергії. У таких жанрах представили свої роботи учасники XІІІ-го Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння».

Нещодавно в Івано-Франківську відбулась урочиста академія з нагоди вручення нагород переможцям творчого змагання. Під час нагородження переможців до присутніх звернувся професор Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології. Він нагадав історію конкурсу, який відбувається з 2011 року. Організатором конкурсу є Бюро УГКЦ з питань екології. Мета творчих змагань — плекання християнської екологічної культури та підвищення екологічної свідомості в українському суспільстві.

Детальніше...

"Про Духовне"

Отець Олег Кобель у програмі "Про Духовне" розповів про відповідальність за світ та що таке екологічні гріхи.

«Руйнувати цілісність землі, плюндрувати її гріховно — це злочин проти природи, проти нас самих і злочин проти Бога» - єпископ Іриней Білик.

Про пристосування УГКЦ до умов пандемії, про потребу екологічного навернення, а також про місію церкви в час війни Тижню розповів єпископ Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре в Римі.

У 2020 році Синод єпископів УГКЦ уперше в історії відбувся онлайн. Як ваша церква пристосувалася до того, що зветься «новою нормальністю»?

— Богослужіння в нас зараз відбуваються, але кількість присутніх, звісно, менша, ніж до карантину, разів у п’ять. Усі в масках і дотримуються дистанції. Хто не потрапив на службу, може долучитися за допомогою засобів зв’язку. Багато наших заробітчан у цей час пандемії втратили роботу й звертаються по допомогу до Папського роздавача милостині, кардинала Конрада Краєвського. На площі святого Петра у Ватикані Папа Франциск відкрив медичний пункт, де безпритульні й бідні можуть пройти медогляд та навіть отримати щеплення проти коронавірусної хвороби. Також там є душові кабіни для бездомних.

Детальніше...

Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії

Інтервʼю з Іриною Кітурою, координаторкою проекту «Екуменічний соціальний тиждень», керівницею програм та проектів Інституту Екуменічних Студій УКУ, на тему ХІІІ ЕСТу «Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії».

Вже тринадцять років поспіль міжнародний форум “Екуменічний соціальний тиждень” гуртує людей зі всієї України та світу. Серед учасників – представники громадського сектору, бізнес-середовища, державних структур, молодіжних організацій, освітніх закладів, релігійних інституцій та Церков різних конфесій, які збираються разом щоб творити синергію, нові ідеї та історії успіху, пише esweek.

Детальніше...

Відповідь УГКЦ на заклик Папи долучатися до «Пори створіння»

Українська Греко-Католицька Церква також долучається до «Дня молитви за створіння» та «Пори створіння». Про це в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News розповіли о. Володимир Містерман, тимчасово виконуючий обов’язки Адміністратора Патріаршої Курії, та професор Володимир Шеремета, керівник Екологічного Бюро УГКЦ, пише VaticanNews.

У неділю, 30 серпня 2020 р., після проказування молитви «Ангел Господній», Папа Франциск нагадав про те, що у вівторок, 1 вересня, відзначається Всесвітній день молитви за створіння, а від цього дня до 4 жовтня триватиме ініціатива «Пора створіння», в рамках якої, разом з представниками різних Церков і конфесій, відзначатиметься Ювілей Землі, спогадуючи встановлення 50 років тому Дня Землі. Святіший Отець висловив підтримку різним ініціативам, які організовуються в кожній частині світу.

Детальніше...

Проф. д-р Володимир Шеремета: «Laudato Si» – дороговказ людству, як уберегти найкращий дарунок Бога Творця

Цими днями триває всесвітня ініціатива Святішого Отця Франциска – «Тиждень Laudato Si», присвячена п’ятій річниці виходу у світ екологічної енцикліки «Laudato Si: про турботу за наш спільний дім». Бюро УГКЦ з питань екології відгукнулося на заклик Папи Франциска й бере активну участь у Тижні.

Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю з керівником Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви проф. д-ром Володимиром Шереметою.

Детальніше...

Володимир Шеремета: «Забруднюючи довкілля, ми чинимо екологічний гріх, який є найбільшим соціальним гріхом»

Доктор Володимир Шеремета, очільник Бюро УГКЦ з питань екології, відповів на запитання Департаменту інформації УГКЦ. З паном доктором ми зустрілися в офісі Екобюро, яке розташоване в приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії.

Кілька працівників трудяться над новими екоідеями. Пан Володимир дарує мені різноманітну продукцію, кожна з них пропагує турбуватися про довкілля. Я все складаю в екосумку, яку теж мені презентує Екобюро.

«Питання екології невід’ємно пов’язане з питанням життя з Богом»

Пане Володимире, виникає логічне запитання, навіщо Церкві Бюро з питань екології?

Справді побутує така думка, до чого Церква в екологічних питаннях, в їх вирішенні, якими б актуальними і навіть загрозливими для людини вони не були… Адже послання Церкви – насамперед піклуватися про душу, про спасіння людини.

Детальніше...