Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Відповідь УГКЦ на заклик Папи долучатися до «Пори створіння»

Українська Греко-Католицька Церква також долучається до «Дня молитви за створіння» та «Пори створіння». Про це в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News розповіли о. Володимир Містерман, тимчасово виконуючий обов’язки Адміністратора Патріаршої Курії, та професор Володимир Шеремета, керівник Екологічного Бюро УГКЦ, пише VaticanNews.

У неділю, 30 серпня 2020 р., після проказування молитви «Ангел Господній», Папа Франциск нагадав про те, що у вівторок, 1 вересня, відзначається Всесвітній день молитви за створіння, а від цього дня до 4 жовтня триватиме ініціатива «Пора створіння», в рамках якої, разом з представниками різних Церков і конфесій, відзначатиметься Ювілей Землі, спогадуючи встановлення 50 років тому Дня Землі. Святіший Отець висловив підтримку різним ініціативам, які організовуються в кожній частині світу.

Детальніше...

Проф. д-р Володимир Шеремета: «Laudato Si» – дороговказ людству, як уберегти найкращий дарунок Бога Творця

Цими днями триває всесвітня ініціатива Святішого Отця Франциска – «Тиждень Laudato Si», присвячена п’ятій річниці виходу у світ екологічної енцикліки «Laudato Si: про турботу за наш спільний дім». Бюро УГКЦ з питань екології відгукнулося на заклик Папи Франциска й бере активну участь у Тижні.

Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю з керівником Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви проф. д-ром Володимиром Шереметою.

Детальніше...

Володимир Шеремета: «Забруднюючи довкілля, ми чинимо екологічний гріх, який є найбільшим соціальним гріхом»

Доктор Володимир Шеремета, очільник Бюро УГКЦ з питань екології, відповів на запитання Департаменту інформації УГКЦ. З паном доктором ми зустрілися в офісі Екобюро, яке розташоване в приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії.

Кілька працівників трудяться над новими екоідеями. Пан Володимир дарує мені різноманітну продукцію, кожна з них пропагує турбуватися про довкілля. Я все складаю в екосумку, яку теж мені презентує Екобюро.

«Питання екології невід’ємно пов’язане з питанням життя з Богом»

Пане Володимире, виникає логічне запитання, навіщо Церкві Бюро з питань екології?

Справді побутує така думка, до чого Церква в екологічних питаннях, в їх вирішенні, якими б актуальними і навіть загрозливими для людини вони не були… Адже послання Церкви – насамперед піклуватися про душу, про спасіння людини.

Детальніше...

Екобюро УГКЦ планує співпрацювати з громадою Енергодара

Протягом 2016 року енергодарські активісти провели кілька спільних акцій разом з Екологічним Бюро Української Греко-Католицької Церкви. Вони пройшли успішно, тому є сенс нагадати про них та запланувати роботу на рік 2017. Для цього кореспонденти В Энергодаре Info зв’язалися з отцем Михайлом Неїжмаком — головою комісії з питань екології у Донецькому екзархаті УГКЦ.

Перше питання  про те, коли, як і для чого створене саме Екобюро?

— Бюро УГКЦ з питань екології засноване  15 грудня 2007 р. Його робота з питань екології направлена на формування відповідального ставлення вірних УГКЦ до Божого створіння-природи та підвищення екологічної свідомості у суспільстві шляхом інформаційно-освітньої діяльності та практичних ініціатив.

Детальніше...

Олена Осипчук: «Щоб людина була екологічно свідомою, вона повинна мати емоційний зв’язок з природою»

Екодозвілля набуває популярності серед людей, які прагнуть не тільки відпочивати на природі, а й розрізняти, які саме рослини, птахи та інші природні елементи їх оточують. Олена Осипчук та Анастасія Ярошенко розповідають про проект «Зелений ліхтарик», основним завданням якого є допомога у пізнанні навколишнього середовища та формування екологічної свідомості.

- Як і коли виникла ідея створення проекту «Зелений ліхтарик»?

- Олена Осипчук (далі – О.): Оскільки я за освітою географ, в принципі, ця тема мала б бути в мене на поверхні, але це не зовсім так. Просто в один прекрасний момент

Детальніше...

о. Олег Кобель про Церкву і екологію

Пропонуємо вашій увазі запис програми «Ранкова панорама», що виходить на хвилях Львівського радіо 103,3 Fm, гостем якої був о. Олег Кобель, референт Бюро з питань екології Стрийської єпархії. Священик в радіоефірі розповів про діяльність та ініціативи УГКЦ в сфері екології, про гріх недбайливого ставлення до природи, та інше. Запис можна прослухати:


«Нові» гріхи, в яких важливо покаятися під час сповіді

Світ змінюється. А з ним – змінюємося й ми. Те, що вчора вважали неможливим, нині — приймаємо, як належне. Те, чого боялися — використовуємо у власних інтересах. Ту межу, яку ще вчора боялися переступити, нині залишили далеко за плечима. Зміна поглядів, темпу життя, можливостей пізнання створюють все нові спокуси. І ми часто піддаємося на провокації. Грішимо, бо слабкі тілом і духом. І оновлюємося – приступивши до сповіді та прийнявши причастя.  Але чи правдива наша сповідь, чи повна? Адже часто робимо речі, про які в Біблії ні слова.  До прикладу, витрачаємо багато часу на спілкування в соцмережах... Згадувати про це на сповіді чи ні? Адже гріх нині також набув іншої форми. Модернізувався. То в чому маємо ще каятися?

Невже хабарництво, безвідповідальність влади, порушення правил дорожнього руху та кинута обгортка – є такими ж гріхами як вбивство, крадіжка, брехня? За відповідями TopNews звернувся до керівника Бюро УГКЦ з питань екології, доктора богословських наук  Володимира Шеремети.

Детальніше...