Меню

Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії

Інтервʼю з Іриною Кітурою, координаторкою проекту «Екуменічний соціальний тиждень», керівницею програм та проектів Інституту Екуменічних Студій УКУ, на тему ХІІІ ЕСТу «Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії».

Вже тринадцять років поспіль міжнародний форум “Екуменічний соціальний тиждень” гуртує людей зі всієї України та світу. Серед учасників – представники громадського сектору, бізнес-середовища, державних структур, молодіжних організацій, освітніх закладів, релігійних інституцій та Церков різних конфесій, які збираються разом щоб творити синергію, нові ідеї та історії успіху, пише esweek.

Детальніше...

Відповідь УГКЦ на заклик Папи долучатися до «Пори створіння»

Українська Греко-Католицька Церква також долучається до «Дня молитви за створіння» та «Пори створіння». Про це в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News розповіли о. Володимир Містерман, тимчасово виконуючий обов’язки Адміністратора Патріаршої Курії, та професор Володимир Шеремета, керівник Екологічного Бюро УГКЦ, пише VaticanNews.

У неділю, 30 серпня 2020 р., після проказування молитви «Ангел Господній», Папа Франциск нагадав про те, що у вівторок, 1 вересня, відзначається Всесвітній день молитви за створіння, а від цього дня до 4 жовтня триватиме ініціатива «Пора створіння», в рамках якої, разом з представниками різних Церков і конфесій, відзначатиметься Ювілей Землі, спогадуючи встановлення 50 років тому Дня Землі. Святіший Отець висловив підтримку різним ініціативам, які організовуються в кожній частині світу.

Детальніше...

Проф. д-р Володимир Шеремета: «Laudato Si» – дороговказ людству, як уберегти найкращий дарунок Бога Творця

Цими днями триває всесвітня ініціатива Святішого Отця Франциска – «Тиждень Laudato Si», присвячена п’ятій річниці виходу у світ екологічної енцикліки «Laudato Si: про турботу за наш спільний дім». Бюро УГКЦ з питань екології відгукнулося на заклик Папи Франциска й бере активну участь у Тижні.

Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю з керівником Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви проф. д-ром Володимиром Шереметою.

Детальніше...

Володимир Шеремета: «Забруднюючи довкілля, ми чинимо екологічний гріх, який є найбільшим соціальним гріхом»

Доктор Володимир Шеремета, очільник Бюро УГКЦ з питань екології, відповів на запитання Департаменту інформації УГКЦ. З паном доктором ми зустрілися в офісі Екобюро, яке розташоване в приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії.

Кілька працівників трудяться над новими екоідеями. Пан Володимир дарує мені різноманітну продукцію, кожна з них пропагує турбуватися про довкілля. Я все складаю в екосумку, яку теж мені презентує Екобюро.

«Питання екології невід’ємно пов’язане з питанням життя з Богом»

Пане Володимире, виникає логічне запитання, навіщо Церкві Бюро з питань екології?

Справді побутує така думка, до чого Церква в екологічних питаннях, в їх вирішенні, якими б актуальними і навіть загрозливими для людини вони не були… Адже послання Церкви – насамперед піклуватися про душу, про спасіння людини.

Детальніше...

Екобюро УГКЦ планує співпрацювати з громадою Енергодара

Протягом 2016 року енергодарські активісти провели кілька спільних акцій разом з Екологічним Бюро Української Греко-Католицької Церкви. Вони пройшли успішно, тому є сенс нагадати про них та запланувати роботу на рік 2017. Для цього кореспонденти В Энергодаре Info зв’язалися з отцем Михайлом Неїжмаком — головою комісії з питань екології у Донецькому екзархаті УГКЦ.

Перше питання  про те, коли, як і для чого створене саме Екобюро?

— Бюро УГКЦ з питань екології засноване  15 грудня 2007 р. Його робота з питань екології направлена на формування відповідального ставлення вірних УГКЦ до Божого створіння-природи та підвищення екологічної свідомості у суспільстві шляхом інформаційно-освітньої діяльності та практичних ініціатив.

Детальніше...

Олена Осипчук: «Щоб людина була екологічно свідомою, вона повинна мати емоційний зв’язок з природою»

Екодозвілля набуває популярності серед людей, які прагнуть не тільки відпочивати на природі, а й розрізняти, які саме рослини, птахи та інші природні елементи їх оточують. Олена Осипчук та Анастасія Ярошенко розповідають про проект «Зелений ліхтарик», основним завданням якого є допомога у пізнанні навколишнього середовища та формування екологічної свідомості.

- Як і коли виникла ідея створення проекту «Зелений ліхтарик»?

- Олена Осипчук (далі – О.): Оскільки я за освітою географ, в принципі, ця тема мала б бути в мене на поверхні, але це не зовсім так. Просто в один прекрасний момент

Детальніше...

о. Олег Кобель про Церкву і екологію

Пропонуємо вашій увазі запис програми «Ранкова панорама», що виходить на хвилях Львівського радіо 103,3 Fm, гостем якої був о. Олег Кобель, референт Бюро з питань екології Стрийської єпархії. Священик в радіоефірі розповів про діяльність та ініціативи УГКЦ в сфері екології, про гріх недбайливого ставлення до природи, та інше. Запис можна прослухати: