Не рубай ялинку
Не рубай ялинку!
Екологічне значення дерева
Вічнозелені сосни, ялини та ялиці безперервно поглинають вуглекислий газ, затримують пил, сажу, різноманітні токсичні, канцерогенні та радіоактивні речовини, виробляють кисень та очищують повітря. Своїм корінням вони укріпляють ґрунти, вразливі до ерозії, поглинають та втримують надлишок води. Крім того, ці дерева є необхідними компонентами екологічних систем, а для багатьох істот – рідною домівкою.
Ешафот традиції
Для багатьох невід'ємним атрибутом новорічно-різдвяних свят є лісова красуня ялинка. Відповідно, кожного року напередодні зимових свят розпочинається знищення мільйонів дерев.
Відповідальність перед законом
За несанкціоноване вирубування ялинок, згідно із ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладається штраф у розмірі від 85 до 170 грн. на громадян, та на посадових осіб – від 119 до 204 грн. Крім цього, злочинець має відшкодувати завдані природі збитки в розмірі 126 грн. за кожну зрубану в грудні-січні ялинку діаметром стовбура в місці зрізу до 10 см.
Що робити?
В контексті сучасного загострення екологічної кризи кожен з нас покликаний зробити свій внесок для збереження живої природи. При цьому існує багато способів, щоб не зіпсувати святковий настрій і спасти дерева. Деякі люди ставлять на свята штучні красуні ялинки, які сьогодні пропонуються в широкому асортименті, або ж прикрашають свої оселі оригінальним букетом з нижніх гілок хвойних дерев чи композицією з інших підручних матеріалів.
Маючи свій будинок та двір, можна виростити живу ялинку і прикрашати на свята. Можна придбати кімнатну ялинку – араукарію, яка круглий рік буде оздоровлювати атмосферу дому. Останнім часом з'явилася нова послуга – продаж, або ж навіть і оренда ялинок в горщиках чи контейнерах. Відповідно, живу ялинку після свят можна повернути, або ж навесні висадити в ґрунт.