Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

«Екологічне навернення для порятунку створіння», — у Крилосі молились Хресну дорогу

У середу, 24 квітня, у Відпустово-Марійському центрі в с. Крилосі, у стіп Галицької чудотворної ікони Матері Божої, вірні спільно зі священнослужителями та братами-семінаристами, приналежними до екологічного відділу ІФДС, пройшли стаціями Хресної дороги нашого Спасителя. 

В екологічній молитві всі присутні роздумували над стражданнями та хресною смертю Ісуса Христа, щоб за закривавленим Лицем нашого Бога розпізнати милосердне та всепрощаюче обличчя Всемогутнього Творця. Про це пишуть на фейсбук-сторінці паломницького місця.

Детальніше...

«Бути» чи «мати» – питання екологічної свідомості кожного

У рамках Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» 24 квітня у стінах Фахового коледжу електронних приладів ІФНТУНГ відбулася зустріч референта Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії о. Михайла Дзуля зі студентами 1-2 курсів навчального закладу.

Душпастир-еколог представив присутнім мультимедійну презентації на тему «Від екології душі до екології довкілля», в якій, опираючись на Святе Писання та вчення Церкви, сфокусував увагу присутніх на сучасних екологічних викликах, особистій відповідальності людини за Боже створіння, пошуку причин і шляхів вирішення тих чи інших екологічних проблем.

Детальніше...

Екобюро УГКЦ підбило результати конкурсу «Здай макулатуру – збережи дерево – наблизь Перемогу!»

389 саджанців плодових і декоративних дерев, придбаних за зібрану макулатуру (9762,3 кг) й висаджених в рамках Всеукраїнської акції «Сади Перемоги» – такими є підсумки конкурсу «Здай макулатуру – збережи дерево – наблизь Перемогу!» від Екобюро УГКЦ. Ще понад 150 дерев врятовано конкурсантами з розрахунку, що кожні 60 кг макулатури зберігають від вирубки одне доросле дерево.

«При виробництві паперу з вторсировини, потрібно менш ніж вдвічі енергії та води ніж при виробництві з деревини. Таким чином, завдяки участі в конкурсі близько тридцяти загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, а також катехитичних шкіл з різних куточків України, вдалось вберегти від токсичного забруднення понад 250000 л води й заощадити близько 40000 кВт/год електроенергії, а також відповідно знизити викиди парникових газів», – коментують результати конкурсу в Екологічному бюро УГКЦ.  

Детальніше...

З Великопосною ініціативою до львівських курсантів-правоохоронців

У вівторок, 23 квітня, у свято влкмч. переможця і чудотворця Юрія в рамках проведення Великопосної екосоціальної ініціятиви «Екологічне навернення для порятунку створіння» референт Бюро з питань екології у Львівській архієпархії о. Сергій Довба завітав до курсантів Львівського державного університету внутрішніх справ. Символічно, що св. Юрій Переможець вважається покровителем правоохоронців Львівщини, а навпроти Головного управління національної поліції у Львівській області розташований пам’ятник цьому святому.

Упродовж 1,5 год. присутнім курсантам університету роз’яснено поняття «Інтегральна екологія», тобто щоденний стиль життя людини-християнина, в основі якого присутні любов та гармонія у чотирьох фундаментальних вимірах відносин: з Богом, з ближніми, із собою та усім Божим творінням, тобто навколишнім природним середовищем.

Детальніше...

У Львові та Стрию дітей навчали бути еко-свідомими

У Львівській дитячій бібліотеці №42 відбулася зустріч еко-референта Стрийської єпархії УГКЦ о. Олега Кобеля зі школярами міста на тему відповідального ставлення до створіння.

Гість зі Стрия не вперше відвідує цей бібліотечний заклад, представляючи екологічну тематику, принагідно презентуючи видання Бюро УГКЦ з питань екології і свої авторські еко-казки. Діти вже читали та мали обговорення еко-казки «Їжачок рятівничок» і «Первоцвіти».

Детальніше...

Турбота про Землю формується змалечку

22 квітня, у Міжнародний день Землі на парафії Преображення ГНІХ с. Волиця, о. Тарас Данчук, еко-реферет Червоноградського деканату Сокальсько-Жовківської єпархії разом із дітьми і вчителями Волицької загальноосвітньої школи спільно молилися Хресну дорогу за нашу Землю. В часі молитви присутні мали науку душпастиря, в якій було заторкнуто питання важливості піклування і ощадливого ставлення до природних ресурсів нашої планети.

Детальніше...

Нові «Сади Перемоги» закладено у Бердичівському протопресвітерстві УГКЦ

Ще три яблуневі «Сади Перемоги» постали в час Великого посту, за сприяння Бюро УГКЦ з питань екології на території соціальних центрів Бердичівського протопресвітерства Київської Архиєпархії в рамках Всеукраїнської безтермінової ініціативи «Посади дерево миру».

Екологічні та соціальні виклики є завжди тісно пов’язані, і потребують спільних системних відповідей згідно концепції «інтегральної екології», презентованій учительським магістерієм Вселенської Церкви в енцикліці «Laudato Si». Це еко-соціальне вчення Церкви вже котрий рік намагаються втілювати спільними зусиллями Екобюро Київської архієпархії УГКЦ в особі о. Романа Романовича разом з Благодійним фондом «Карітас Бердичів», в особі о. Романа Шкрібенця, протопресвітера Бердичівського. Зокрема, в контексті вищезгаданої співпраці наприкінці 2023 року, за підтримки Бюро УГКЦ з питань екології, на базі деканального соціально-душпастирського центру св. Йосафата було налагоджено систему роздільного збору побутових відходів, завдяки якій церковна соціальна інституція стала не лиш більш дружньою до довкілля, але й отримала змогу перетворювати відходи у доходи, які спрямовує на відповідні соціальні цілі.

Детальніше...

Папа на День Землі: покликані бути будівничими спільного дому

У контексті Дня Землі 2024 року Папа Франциск через соціальну мережу «Х» нагадав про те, що ми покликані передати майбутнім поколінням не лише матеріальні багатства, але й планету та мир на ній.
 
«Наше покоління залишило в спадок великі багатства, але ми не зуміли зберегти планету й не бережемо мир. Ми покликані стати ремісниками й будівничими спільного дому, Землі, що “котиться в руїну”. #EarthDay»

Детальніше...