Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Природа перепочине: еколог про плюси і мінуси тривалого карантину

Тривалий карантин обмежує діяльність людства та знижує забруднення повітря у світі. Шкідливих викидів стало значно менше у більшості країн, стверджують екологи. Не виключенням є і Китай, який вважається найбільшим забруднювачем довкілля.

Така ж тенденція спостерігалася і в Україні, каже в інтерв'ю голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

– Пункти моніторингу атмосферного повітря у столиці і у великих обласних центрах позитивно відреагували на зменшення трафіку на вулицях міст. Урізали свою активність частина підприємств, а з 5 квітня, коли завершився опалювальний сезон – зменшили викиди ТЕЦи (теплоелектроцентралі – Gazeta.ua) та місцеві котельні.

Детальніше...

Якщо так піде і далі, до зими вигорить вся країна, – ДСНС

У Держслужбі України з надзвичайних ситуацій заявили про критичну ситуацію з пожежами в екосистемах. Від початку 2020 року вогонь знищив майже 18 тисяч гектарів.

Про те, що кількість та руйнівний вплив пожеж зростають, повідомили у фейсбуці ДСНС.

За даними надзвичайників, лише впродовж 7 квітня по всій Україні зафіксували 541 випадок загорянь на відкритих територіях та в природних екосистемах. Вогонь охопив 703 гектари.

Від початку 2020 року ДСНС зафіксували 15 тисяч 491 випадок загорянь. Пожежі знищили 17 тисяч 914 гектарів екосистем.

Якщо так і далі піде, до зими вигорить вся країна, – зазначають у ДСНС.

Детальніше...

Папа Римський: коронавірус – це відповідь природи на зміну клімату

Папа Римський Франциск вважає, що спалах коронавірусу є одним з "відгуків природи" на зміни клімату в світі і тих, хто на ці зміни не реагує.

Пряма мова: "Ми не відреагували на часткові катастрофи. Хто зараз говорить про пожежі в Австралії або пам'ятає, що 18 місяців тому човен міг перетнути Північний полюс, тому що всі льодовики розтанули? Хто зараз говорить про повені?

Я не знаю, чи є вони помстою природи, але вони, безумовно, є реакцією природи".

Деталі: Папа Франциск також сказав, що він одужує від свого бронхіту і ще більше молиться зі своєї резиденції у Ватикані під час цього "періоду великої невизначеності".

Детальніше...

Українців закликають компостувати, а не палити суху траву

Через господарські звички українців нині трапляється до тисячі пожеж на добу.

Програма розвитку ООН та Центр розвитку інновацій 25 березня запустили акцію “Не пали – компостуй”. У рамках проєкту українців закликають відповідально віднестись до утилізації сухої трави, стерні та інших органічних відходів на землі.

Акція стосується «відповідальних громад, які прагнуть ефективно запобігати випалюванню стерні, опалого листя, органічних та інших садових і сільськогосподарських відходів у своїх спільнотах», повідомляє Міністерство енергетики і захисту довкілля України.

Детальніше...

Кліматичну конференцію ООН перенесли на наступний рік через коронавірус

Конференція ООН зі зміни клімату 2020 року (COP26), яка планувалася з 9 листопада по 19 листопада в шотландському Глазго, перенесена на наступний рік через пандемію коронавірусу.

Про це повідомив британський міністр у справах бізнесу і голова конференції Алок Шарма.

"Світ стикається з безпрецедентним глобальним викликом, і країни обґрунтовано зосереджені на боротьбі з #COVID19. У цьому зв'язку #COP26 була відкладена", – написав він. "Ми продовжимо роботу з партнерами, щоб вирішити амбітні (завдання. – Ред.), необхідні для подолання кліматичної кризи, і узгодимо нову дату", – додав Шарма.

Детальніше...

Святий Іване Павле ІІ, молися за нас!

Сьогодні минає 15 років з дня смерті святого Івана Павла ІІ. Він залишився в наших серцях завдяки своїй святості, працелюбності, ревності у служінні та стійкості у вірі. Папа був дуже відкритим на різноманітні виклики сучасності, при цьому залишаючись вірним традиційним християнським цінностям.

Особливо прогресивним було екологічне вчення понтифіка, яке пронизує тема християнської відповідальності за Боже створіння – природу. Папа навчав, що відповідальне ставлення до створеного Богом світу є суттєвим елементом християнської віри, а поведінка, яка загрожує природному довкіллю є несумісною з християнським способом життя.

Детальніше...

«Aqua fons vitae»: ватиканський документ, присвячений воді

Людина, природа й розвиток нерозривно пов’язані з водою, однак, досі надто багато людей і місць не мають доступу до цього цінного ресурсу. Дикастерія служіння цілісному людському розвиткові приготувала документ, присвячений різним аспектам і викликам, пов’язаним із цією темою.

«Aqua fons vitae (Вода – джерело життя). Напрямні щодо води, символу волання бідних і волання Землі». Документ з такою назвою, вкорінений у навчанні Римських Архиєреїв та натхнений напрацюваннями єпископатів та місцевих Церков різних країн, приготувала Дикастерія служіння цілісному людському розвиткові.

Детальніше...

Композитор Людовіко Ейнауді нагадав, що навіть в умовах епідемії не варто забувати про екологію

Італійський піаніст вже багато років є одним з найвідоміших активістів міжнародної екологічної організації Грінпіс.

Всесвітньо відомий італійський піаніст та композитор Людовіко Ейнауді поділився із прихильниками домашнім лайвом. Музикант присвятив його усім, хто зараз залишається вдома задля боротьби із пандемією, а також усім тим, хто усі ці роки бореться із кліматичною кризою.

Незважаючи на нову надзвичайну ситуацію, з якою ми стикнулись сьогодні, давайте не забувати про критичні кліматичні умови, з якими ми маємо справу протягом багатьох років – Людовіко Ейнауді.

Детальніше...