Меню

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Всі ми, християни, покликані піклуватися про природу

17 листопада, в рамках екологічних місій, в мальовничому куточку прикарпатського краю, селі Маркова, Богородчанського району, місцеві мешканці мали змогу глибше проаналізувати та призадуматися над своїм християнським обов’язком – порати і доглядати землю.

Розпочалися місії молитвою – Божественною Літургією в храмі Трьох Святителів, яку очолив о. Михайло Дзуль у співслужінні з адміністратором парафії о. Володимиром Вишнівським.

В своїй науці екореферент заторкнув питання особистої відповідальності перед Богом за руйнування навколишнього середовища та необхідності розкаяння у своїй гріховній поведінці.

Детальніше...

Ми будемо садити дерева миру

Бурштинський деканат долучився до безтермінової акції "Посади дерево миру". Акцію започаткувала Українська Греко-Католицька Церква з метою привернення уваги суспільства до страждань Божого створіння від війни, яка вже четвертий рік точиться  в нашій державі.

З ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології, у с. Старий Мартинів було посаджено сріблясто-блакитну ялину.

Священик та вірні, спільно помолившись молитву за мир, висадили ялину біля церкви. Дерево стало чудовою окрасою церковного подвір'я.

Детальніше...

Як стати добрими дітьми нашого Бога Творця?

17 листопада 2017 р.Б. отець Микола Пришляк, референт Бюро УГКЦ з питань екології, навідався до священників Золочівського деканату, який очолює протопресвітер о. Михайло Сукмановський.

Екореферент мав за мету представити діяльність Екологічної комісії Львівської архієпархії, розповів її основні завдання та практичні кроки задля збереження природного довкілля – Божого створіння.

На прикладі «ековалізи», о. Микола представив способи економії природних ресурсів, як цінних Божих дарів, які необхідно зберегти для прийдешніх поколінь, щоб не стати екологічним грішником проти сьомої заповіді Божої «Не вкради».

Детальніше...

Природа під прицілом

«Без верби і калини – нема України». Під цим гаслом долучились до Всеукраїнської акції «Посади дерево миру» у Тернопільсько-Зборівській архієпархії.

Так 6 листопада, у міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів, учні та вчителі тернопільської гімназії «Гармонія» разом із референтом Бюро УГКЦ з питань екології о. Василем Шафраном посадили саджанці верби і калини, як символи нашої квітучої і незламної держави.

Детальніше...

Що таке Таланоа, або як не перетворити кліматичні переговори в ЕКОгазову камеру

Нещодавно на екофорумі (COP23) в Бонні (Німеччина) відбулося відкриття так званого Майданчика Таланоа за сприяння уряду Німеччини та Фіджі. На відкриття запросили неприбуткові організації: представників громадськості, промислової сфери та молодь – щоб ті відчули дух Таланоа.

Таланоа (з мови Фіджі Talanoa) означає «слухати і говорити, щоб об’єднатись, поглиблюючи усвідомлення та здатність працювати разом».

Детальніше...

Тренінг із Енергозбереження та Енергоощадності

Зацікавлені в енергозбереженні Вашого житла? Нова енергія запрошує на безкоштовний Тренінг із Енергозбереження та Енергоощадності!

  • Частина 1 – це що практично потрібно робити для енергозаощадження та зниження споживання енергоресурсів.
  • Частина 2 – Учасники випробують роботу обладнання й приладів для енергоаудиту, особисто поспілкуються з лекторами. Будуть показані установки альтернативних джерел енергії (тепловий насос, геліоколектор, сонячні батареї).

Детальніше...

Папа до учасників Кліматичної конференції: впроваджувати в життя Паризьку угоду

«Заперечення», «байдужість», «покірливість» та «віра в невідповідні рішення». Перед цими «чотирма помилковими наставленнями, які не допомагають чесним пошукам і щирому й продуктивному діалогові в справі будування майбутнього нашої планети» перестеріг Папа Франциск учасників 23-ї Кліматичної Конференції ООН, яка відбувається в німецькому місті Бонн від 6 до 17 листопада 2017 року.

У посланні на ім’я Прем’єр-міністра Островів Фіджі Франка Бейнімарами, що головує на конференції COP23, Глава Католицької Церкви пригадує по те, як два роки тому, під час 21-ї конференції в Парижі за участю найвищих представників держав, міжнародна спільнота прийняла «історичну Паризьку угоду», досягнувши

Детальніше...

Чи є природа нашим добрим сусідом?

13 листопада 2017 року в смт. Іванівка Одеської області, на запрошення директора Бузинівської школи Іванівського району, за участі настоятеля парафії Преображення ГНІХ в смт. Іванівка, Одеського деканату Української Греко-Католицької Церкви о. Юрія Кашуби, пройшла екологічна акція  «Посади дерево миру». Ця акція відбулася в рамках зустрічі референта Бюро УГКЦ з питань екології Одеського екзархату о. Дмитра Онуфрика.

В рамках зустрічі учням продемонстрували документальний фільм, де розповідалося про важливість та необхідність дотримання правил добросусідства з природою, яка опинилася у вкрай важкому стані через неправильне користування Божим Даром, яким є наша Земля.

Детальніше...