Меню

Християн об’єднає молитва за збереження спільного Божого дому – природи

Триває 54-й Тиждень молитов за єдність християн, який проходить під гаслом «Перебувайте в моїй любові: багато плодів принесете» (Ів 15, 8-9).

Вже традиційно одна з ключових тем, які об’єднують християн всього світу – це екологічні виклики і наше спільне зобов’язання піклуватись про майбутнє нашого спільного створеного Богом дому – природи, передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Цьогоріч екологічним є восьмий (25 січня), завершальний день Тижня молитов за єдність християн, який об’єднає християн у молитві за збереження Божого створіння.

Детальніше...

Зміна клімату негативно впливає на вразливі верстви населення

ГО "Еколтава" разом з аналітичним центром Cedos за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля дослідили, як кліматичні зміни відображаються на житті людей в містах України. Дослідження підтвердило гіпотезу про те, що зміна клімату вже чинить негативний вплив на жителів українських міст, і особливо вразливими є представники малозахищених верств населення, пише Рубрика.

Дослідження, що проводилось з травня по вересень 2020 року включало в себе огляд наукових статей та досліджень, що стосуються наслідків зміни клімату на міську інфраструктуру, а також консультації з представниками організацій, що співпрацюють з вразливими групами людей. До таких груп дослідження відносить безхатченків, літніх людей, людей з інвалідністю, дітей, та людей, що працюють на відкритому повітрі. До уваги брали вплив кліматичних змін на міський транспорт, житло, інфраструктуру соціального захисту, зайнятість, тощо. 

Детальніше...

В Україні встановили вимоги до енергоефективності будівель

В Україні Мінрегіоном за участю Держенергоефективності розроблено та встановлено мінімальні вимоги до енергоефективності будівель. Відповідний наказ Мінрегіону № 260 від 27.10.2020 вже набув чинності.

Мінімальні вимоги визначено на основі розрахованих даних для еталонних будівель, з урахуванням вимог до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій та енергетичної ефективності інженерних систем, пише Держенергоефективності.

Так, класу «С» потрібно дотримуватися при новому будівництві та реконструкції, що веде до зміни функціонального призначення будівлі.

Детальніше...

Нова доповідь ООН: світова спільнота повинна виділяти більше коштів на процес адаптації до змін клімату

Глобальна температура продовжує підніматися, і наслідки зміни клімату стають все більш відчутними. Тому країнам необхідно вжити термінових заходів щодо адаптації до нової кліматичної реальності. Про це попереджають автори нової доповіді Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

За даними ЮНЕП, близько 72 відсотків країн вже прийняли ті чи інші заходи адаптації до наслідків глобального потепління. Багато країн готуються прийняти відповідні національні плани, пишуть Новости ООН.

Однак деякі держави стикаються з проблемами фінансування. За підрахунками експертів, на реалізацію заходів адаптації в країнах, що розвиваються, в середньому потрібно близько 70 млрд доларів на рік. До 2030 року цей показник зросте до 140-300 млрд доларів на рік, а до 2050 року – до 280-500 млрд доларів на рік.

Детальніше...

Роздуми на 8 день Тижня молитов за єдність християн 2021

Примирення з усім створінням,
«щоб радість Моя була в вас, і щоб повна була ваша радість!»

(Ів 15, 11)

Кол 1,15-20                           «Усе через Нього й для Нього створено»

Мк 4,30-32                             Як зерно гірчичне

Гімн прослави Христа в Посланні до Колосян запрошує нас воздати хвалу Богу, Який визволяє все створіння. Через розп'ятого та воскреслого Ісуса відкривається шлях до примирення; також створіння отримує призначення для майбутнього життя та миру.

Детальніше...

ЄС частково заборонив експорт пластикового сміття до країн, що розвиваються

Від 1 січня 2021 року в країнах Європейського союзу почала діяти заборона на відправку до країн, що розвиваються, відходів, які не підлягають переробці.

Це рішення є продовженням дії програми «Європейського зеленого курсу» і «Плану дій ЄС щодо розвитку економіки замкнутого циклу». Воно було прийнято після проведеної в 2019 році конференції, під час якої 187 країн погодилися ввести нові обмеження щодо пластику.

Згідно з новим розпорядженням, небезпечні відходи та відходи, які важко переробити, із 27 країн Євросоюзу більше не будуть відправляти до країн, які не є членами Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). А експорт безпечних відходів до цих країн буде відбуватися тільки у відповідності з викладеними імпортерами умовами, пише epochtimes.

Детальніше...

Понад 50 країн світу взяли на себе зобов'язання захищати 30% своєї території від руйнування екосистем

Коаліція High Ambition Coalition (HAC), в яку увійшло понад 50 країн, оголосила про укладення договору щодо захисту природного світу. Кожна держава зобов'язується захистити 30% своєї території від знищення екосистем (наприклад, заборонити в цих місцях вирубку лісу) до 2030 року, пише ПМ.

З 1970 року популяції тварин скоротилися на 68% з вини людини. Тому зараз, людям необхідно терміново об'єднатися, щоб це масове вимирання НЕ прогресувало.

Детальніше...

Генсек ООН на саміті «Одна планета»: у людства з'явився шанс змінити світ на краще

Відновлення глобальної економіки після пандемії дарує людству можливість змінити курс розвитку і вибрати шлях, який дозволить уникнути конфлікту з природою. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на саміті «Одна планета». Він закликав захищати біорізноманіття та посилити боротьбу зі зміною клімату, пишуть Новости ООН.

Звертаючись до світових лідерів, які беруть участь в саміті, глава ООН ще раз нагадав про наслідки бездумного використання ресурсів планети. «Ми отруює повітря, землю і воду – океан сповнений пластика. Природа завдає нам удару у відповідь: температура повітря б'є рекорди, скорочується біорізноманіття, розширюється площа пустель; пожежі, повені та урагани відбуваються все частіше і стають все сильнішими», – зазначив Гутерріш. «Ми знаходимося в украй важкому становищі», – попередив він.

Детальніше...