Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Глава ООН: якщо ми не звернемо з цього шляху, наслідки зміни клімату будуть неймовірними

«У нашої планети жар і температура все піднімається», – так Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш відкрив круглий стіл, присвячений питанням клімату. Для участі в ньому – зрозуміло, в віртуальному форматі – він запросив лідерів в області боротьби зі зміною клімату з різних країн, включаючи британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона.

Нагадавши про природні катаклізми – від безпрецедентних пожеж до масштабних повеней, новини про які з'являються чи не щодня, він закликав уряди, приватний і фінансовий сектори, громадянське суспільство і молодь зосередитися на трьох напрямках, пишуть Новости ООН.

Детальніше...

У Стрийській єпархії розпочалися екологічні місії

24 вересня 2020 року в с. Більче Миколаївського району вперше відбувалися екологічні місії для порятунку створіння. На запрошення місцевого пароха о. Ярослава Гарасиміва з екологічною наукою до парафіян звернувся о. Олег Кобель, референт Бюро УГКЦ з питань екології Стрийської єпархії.

У місцевому храмі безсрібеників Косми і Дем'яна було відслужено подячну Божественну Літургію. Під час проповіді екореферент звернув увагу на аспекти нашої віри в Бога Творця, які мають відношення до відповідальності за створений Ним світ. Після Літургії о. Ярослав подякував гостю і загострив увагу присутніх на тому, що екологічні проблеми сьогодні прирівнюються до війни і абортів, оскільки йдеться про загрози життю теперішніх і майбутніх поколінь. Також парафіяни отримали флаєри, у яких Церква закликає уникати штучних вінків та квітів на похоронах, а також флаєри про шкоду підпалів сухотрав'я.

Детальніше...

Дослідження: забруднення повітря веде до підвищення споживання електрики

Дослідники помітили, що між рівнем забруднення повітря і зростанням енергоспоживання є прямий зв'язок. В першу чергу це стосується найбідніших верств населення.

Високі рівні забруднення повітря змушують людей споживати більше електрики. В результаті цей процес призводить до ще більших екологічних проблем, оскільки збільшуються викиди парникових газів. Про це повідомила команда вчених з Кардіфського університету, пише Хайтек.

Детальніше...

Laudato Si! Як змінити стиль життя

«Laudato Si! Як змінити стиль життя» – тема міжнародної науково-практичної конференції, яка була організована 23 вересня 2020 р. у Загребі Хорватською Єпископською Конференцією (ХЄК) з метою проаналізувати реалії імплементації вчення екологічної енцикліки Папи Франциска в життя Церкви, а також розглянути можливості оптимізації внеску християн задля збереження створіння і сталого розвитку суспільства.

В роботі конференції взяли участь голова ХЄК високопреосвященніший владика Желімір Пуліч і голова Ради правління Центру соціального вчення Церкви ХЄК високопреосвященніший владика Джуро Храніч.

Детальніше...

В ООН анонсували кліматичний саміт

У грудні поточного року буде рівно п'ять років з дня підписання Паризької угоди щодо клімату.

Британія і ООН виступлять організаторами саміту з питань клімату, який відбудеться 12 грудня поточного року. Про це в середу, 23 вересня, повідомила прес-служба організації, пише Корреспондент.

"Останні дослідження показали, що концентрація парникових газів досягла рекордного рівня. У зв'язку з цим генсек ООН Антоніу Гутерріш і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон виступлять співголовами зустрічі світових лідерів, яка відбудеться 12 грудня", – йдеться в повідомленні.

Детальніше...

Чотириколісні вбивці: як улюблені авто щодня знищують українців та нівечать екологію

Щороку Україна зазнає мільйонних збитків через отруйні викиди в атмосферу та захворювання легень у своїх громадян, які провокують продукти згоряння двигунів авто

22 вересня люди у всьому світі залишили свої авто вдома та пересіли на екологічний транспорт: метро та велосипеди. Так долучилися до Всесвітнього дня без автомобілів, пише GreenPost.

Традиція проводити День без автомобілів почалася в Англії в 1997 році. Зараз до акції щороку долучаються понад 100 мільйонів людей в 1,5 тисячах міст світу. Чи потрібен “день без авто” українцям.

Детальніше...

ЄС посилив вимоги до компаній-забруднювачів

Єврокомісія зменшила коло компаній, які за європейською системою "торгівлі викидами" можуть претендувати на певні компенсації від держави. Про це повідомили у Єврокомісії, пише Європейська правда

Жорсткіші умови впроваджують для того, щоб економіці блоку вдалося досягти цілей, передбачених Європейською зеленою угодою – досягти "нульового" впливу на довкілля вже у 2050 році. 

Єврокомісія внесла зміни до нормативного акту про держдопомогу у рамках системи торгівлі викидами ЄС (EU Emission Trading System State aid Guidelines). Нові правила почнуть діяти з 1 січня 2021 року та замінять собою документ, який діяв з 2012 року. 

Детальніше...

У найближче сторіччя все буде залежати від п'яти мегатенденцій

Розвиток в світі залежить від п'яти глобальних мегатенденцій: зміна клімату та деградація навколишнього середовища, демографічні зміни, урбанізація, цифрова революція і нерівність. Такий висновок доповіді «мережі економістів ООН», підготовленої до 75-річчя Організації, пишуть Новости ООН.

Всі ці мегатенденції, як відзначають автори нової доповіді, взаємопов'язані і є результатом людської діяльності. Три з них – демографічні зміни, урбанізація і технологічні інновації – результат прогресу, досягнутого людством. Вони неминучі на відміну від зміни клімату, погіршення стану навколишнього середовища і нерівності, які є наслідком явних провалів у політиці.

Детальніше...