Меню

Екологічна акція на теренах Київської Архиєпархії

15 жовтня 2021 року референт з питань екології Київської Архиєпархії о. Роман Романович взяв участь в акції з висадження дерев на території Національного університету біоресурсів і природокористування України, передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Це дійство сприятиме збереженню навколишнього середовища й озелененню території університету. Під час акції священник мав можливість розповісти про діяльність екологічного бюро та презентував енцикліку папи Римського Франциска «Laudato Si».    Після заходу доцент кафедри лісівництва Левченко В’ячеслав провів для екореферента екскурсію ботанічним садом університету. Цей сад унікальний, адже в ньому є багато навчальних матеріалів як для студентів, так і для відвідувачів, навіть для малечі. На відкритій місцевості розташовані екокласи, лісова бібліотека, екологічна стежка. Відвідувачам пропонується багато ознайомлювальних матеріалів, які допоможуть  самотужки вивчати такі теми, як лісовий фонд, ділова деревина та інші.

На завершення зустрічі священник подякував за можливість бути співучасником цієї акції та запевнив, що в майбутньому плідна співпраця екологічного бюро з університетом сприятиме формуванню  спеціалістів та науковців, які допоможуть зробити нашу планету зеленою.

Детальніше...

Закон України «Про енергетичну ефективність» прийнято Верховною Радою України

Вчора, 21 жовтня, на позачерговому засіданні Парламенту, скликаному за ініціативи Президента України Володимира Зеленського, прийнято  довгоочікуваний Закон «Про енергетичну ефективність» у другому читанні та у цілому.

Голова Держенергоефективності Валерій Безус висловлює подяку ініціатору законопроєкту Сергію Нагорняку та співавторам, Голові Комітету ВРУ з енергетики та ЖКГ Андрію Герусу, заступнику Голови Комітету ВРУ Олексію Кучеренку, Голові Міжфракційного депутатського об’єднання “Енергоефективна Україна” Миколі Тищенку, Міністру енергетики Герману Галущенку, та усім іншим народним депутатам та посадовцям, які підтримали цей важливий закон.

“Вітаю усіх із законодавчим рішенням, яке нарешті замінює застарілий закон ще 1994 року та встановлює сучасні, європейські засади для розвитку сфери енергоефективності. Від ефективної державної політики у цій сфері залежить прогрес у запобіганні енергетичної бідності, підвищенні конкурентоздатності національної економіки та покращенні умов життя українців у цілому”, - повідомив Валерій Безус.

Детальніше...

Сотню найбільших забрудників довкілля очолили Ахметов та Міттал – Міндовкілля

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів створило рейтинг найбільших забрудників атмосферного повітря за 2020 рік, його очолили підприємства Ріната Ахметова та Лакшмі Міттала.

Про це йдеться у рейтингу, який Економічній правді надали у міністерстві.

У 2020 році обсяг викидів у повітря загалом скоротилося на 8%: з 2,1 млн тонн викидів у 2019 році до 1,92 млн тонн торік.

Водночас важливо розуміти, що такий показник пов’язаний передусім зі стрімким падінням економічної активності торік у зв’язку з пандемією COVID-19. Так, реальний ВВП України скоротився на 4% у 2020 році. Крім того, торік генерація електроенергії впала на 3,3%.

Детальніше...

Зафіксовано руйнування найстарішого арктичного льодовика на планеті

Канадські вчені зафіксували утворення тріщини площею близько 3000 квадратних кілометрів (приблизна площа Люксембургу) у найстарішому та найтовстішому арктичному льодовику. Перша ополонка була виявлена у північному регіоні острова Елсмір. На думку дослідників, це назавжди змінить вигляд Арктики.

У травні 2020 року отвір розміром з невеликий острів відкрилося на два тижні в так званій "останній крижаній зоні" Землі – мільйон квадратних кілометрів морського льоду на північ від Гренландії та острова Елсмір, найпівнічнішого у Канаді. Вчені вперше помітили пролом в цій частині Арктики, де товщина льоду зазвичай досягає п'яти метрів.

Детальніше...

Греція і Єгипет підписали угоду про будівництво першої підводної лінії електропередач між Європою та Африкою

Греція та Єгипет уклали угоду про будівництво підводного кабелю, який буде передавати електроенергію, що виробляється відновлюваними джерелами – з Північної Африки до Європи. Міністр енергетики Греції Костас Скрекас та його єгипетський колега Мохамед Шейкер на церемонії в Афінах підписали меморандум про взаєморозуміння щодо проекту.

«Таке взаємозв'язок є безпрограшним для Греції, Єгипту та Європейського Союзу», – сказав Скрекас.

Проект допоможе побудувати енергетичний коридор у Східному Середземномор’ї та покращити безпеку енергопостачання в регіоні.

Детальніше...

"Зелена" енергетика не встигне врятувати світ від глобального потепління, – дослідження

Дослідники вважають, що держави не встигнуть уникнути глобального потепління на 1,5 градуса чи навіть на 2 градуси. Такої думки дійшли після аналізу темпів зростання вітрової та сонячної енергетики в 60 країнах світу.

Досілдники попередили, що лише низка маленьких країн встигнуть достатньо швидко перейти на відновлювальну енергетику.

Дослідження темпів потепління

Детальніше...

1,3 мільйона доларів за боротьбу з екопроблемами: герцоги Кембриджські вперше вручили премію Earthshot Prize

З 750 номінантів зі всього світу експерти обрали 15 фіналістів, які мали найбільший потенціал позитивного впливу на людей та природу. Переможців обирали після консультацій із науковцями та експертами з природозахисних організацій.

Вперше у Лондоні відбулася перша церемонія нагородження премії Earthshot Prize, яку заснували герцоги Кембриджські. П'ять лауреатів отримали по мільйону фунтів стерлінгів (1,3 мільйона доларів) за боротьбу з екологічними проблемами.

Як повідомляє Громадське з посиланням на прес-реліз премії, рада премії упродовж 10 місяців вивчала 750 номінантів зі всього світу, які могли б претендувати на нагороду. В результаті експерти обрали 15 фіналістів, які мали найбільший потенціал позитивного впливу на людей та природу. Переможців обирали після консультацій із науковцями та експертами з природозахисних організацій.

Детальніше...

Наскільки українці підтримують тренд розумного споживання: опитування

Опитування показало, що все більше українців починають підтримувати тренд розумного споживання. Так, більшість громадян економлять електроенергію та воду, а ще майже половина готують їжу в потрібній кількості так, аби не було залишків.

Також у топ-3 практик з розумного споживання серед українців потрапила передача непотрібних речей тим, хто цього потребує. Втім, у деяких питаннях, як-от сортування сміття, статистика доволі невтішна.

Українці підтримують тренд розумного споживання:

Детальніше...