Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Київська архієпархія УГКЦ планує дитячо-юнацькі екотабори на березі Дніпра

Літній час відкриває нові горизонти для організації юнацьких таборів та духовно-патріотичного виховання молоді. Співпрацюючи із департаментом військового капеланства патріаршої Курії УГКЦ, отець Роман Романович, референт з питань екології Київської архієпархії, разом із отцем Ростиславом Височаном, військовим капеланом, 10 червня 2019 року відвідали можливе місце для проведення літніх таборів на березі притоки Дніпра річки Десенки.

Детальніше...

Масове вимирання рослин: За останні 250 років на Землі зникло понад 500 видів квітів

Ботаніки з Великобританії виявили, що як мінімум 571 вид квіткових рослин був знищений з 1750 року.

Судячи з усього, справжнє число вимерлих видів набагато більше, йдеться в статті Guardian, пише НВ.

Кількість рослин, які зникли з дикої природи, більш ніж удвічі перевищує кількість вимерлих птахів, ссавців і земноводних разом узятих. Нова цифра також у чотири рази перевищує кількість вимерлих рослин, занесених до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.

Детальніше...

Велопробігом і подячним молебнем завершився навчальний рік спільноти св. Йосафата, м. Броди

9 червня у Бродах відбувся подячний велопробіг з нагоди завершення навчального катехитичного року при спільноті св. Йосафата.

Учасниками були учні школи та їхні батьки, які є парафіянами храму Воздвиження Чесного Животворящого Хреста, загальною кількістю понад 50 учасників. Очолили велопробіг катехити парафії та голова комісії з питань екології і духівник спільноти о. Тарас Дзьоба.

Головною метою велопробігу є єднання з Богом, природою, спілкування на духовні теми з друзями та близькими.

Детальніше...

У світі відмовляються від сміттєвих звалищ, а в Києві вкладають у смітник 200 млн гривень. Чому це погано?

В Україні проблема відходів стоїть найгостріше, у порівнянні з іншими країнами Європи. Поки її намагаються вирішити на локальному рівні застарілими методами. Тим часом у світі вже є досвід і технології, які могли б нам дуже стати в нагоді.

200 МІЛЬЙОНІВ. Київ направить близько 200 млн гривень на реконструкцію та переоснащення полігону твердих побутових відходів № 5 недалеко від села Підгірці. Про це повідомили в прес-службі Київської міської державної адміністрації (КМДА) 6 червня 2019 року. Гроші витратять на зміцнення дамби полігону і установку дренажних систем. За останні 2 роки на об’єкт вже витратили 106 млн гривень. За ці гроші полігон огородили, купили техніку, насосне та інше обладнання.

Детальніше...

Пабло Фахардо: селянин і адвокат з Амазонії

Транснаціональні корпорації часто з презирством ставляться до так званих «країн третього світу», визискуючи їхні ресурси. Здається, що боротьба селян та тубільців проти цих гігантів приречена на поразку. Пабло Фахардо, селянин і адвокат, змінив курс цієї тенденції.

Боротьба з бідністю та несправедливістю становить суттєву частину історії Латинської Америки. В це вірили багато людей, які день за днем докладали зусиль для того, аби покращувати життя у своїх країнах і громадах. Один з них – Пабло Фахардо. Любов до своєї землі та свого народу спонукали його стати адвокатом і захищати 30 тисяч мешканців Амазонського тропічного лісу від гіганта нафтової промисловості, звинуваченого в спричиненні екологічної катастрофи. В 2011 році енергетична компанія «Texaco-Chevron» була засуджена до сплати 9 мільярдів доларів, як відшкодування збитків, завданих суспільству й навколишньому середовищу. 

Детальніше...

До 2050 року обсяг електронних відходів може потроїтися

Експерти Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ) попереджають про зростання обсягів електронних відходів, які становлять серйозну небезпеку навколишньому середовищу і здоров'ю людей. У той же час при правильній переробці електронного сміття можна отримати економічну вигоду. На сайті МСЕ з'явився новий портал, де можна знайти відомості про електронні відходи з розбивкою по регіонах і країнах, в тому числі на душу населення.

Щорічно у всьому світі викидається близько 50 мільйонів тонн комп'ютерів, ноутбуків, комп'ютерних приставок, мобільних телефонів, телевізорів, холодильників та іншої побутової електроніки. Тільки 20 відсотків електронного сміття переробляється офіційно в безпечних для людини умовах. Іншу техніку викидають на звалища.

Детальніше...

Потепління океанів: біологи дослідили, що потепління може зменшити морське життя на 17%

Світові океани, ймовірно, втратять приблизно одну шосту частину своєї риби та інших морських тварин до кінця століття, якщо зміна клімату продовжуватиме свій поточний шлях.

Про це зазначається в новому дослідженні виданим Національною академією наук США.

Кожен градус Цельсія (1,8 градусів за Фаренгейтом), який свідчить про те, що світові океани робляться теплі, загальна маса морських тварин, за прогнозами, зменшиться на 5%, згідно з всебічним комп’ютерним дослідженням міжнародної команди морських біологів. І це не включає ефекти риболовлі.

Детальніше...

Екобюро УГКЦ видало екоказку «Врятований ліс»

Бюро УГКЦ з питань екології видало чергову екоказку під назвою «Врятований ліс». Автор о. Олег Кобель, референт Екобюро УГКЦ у Стрийській єпархії, торкається проблеми незаконного знищення лісу, що є однією з найболючіших екологічних бід України і призводить до численних загроз для живої природи і самої людини.

В центрі казкової історії постать супергероя-їжачка Гачка, який зупинив протизаконне вирубування дерев і допоміг зберегти спільний для всіх лісових мешканців дім. Книжечка покликана стати цікавим прикладним інструментом плекання нової культури відповідального ставлення до природи та релігійного пошанування Божого створіння.

Детальніше...