Актуальна тема

Меню

У Львові Марійська спільнота глибше запізналася з екологічним вченням Церкви

У п’ятницю, 16 лютого, відповідальний за екологічне служіння Львівської Архиєпархії о. Сергій Довба на запрошення Марійської молодіжної спільноти «Містична Троянда» завітав на парафію св. Андрія, що у центрі м. Львова, де душпастирують отці ЧСВВ.

До слова, у храмі святого Андрія понад півтора століття тому приступив до свого першого Святого Причастя Роман Шептицький, майбутній Митрополит і глава Греко-Католицької Церкви. А на початку ХХІ століття храм відвідав і коронував чудотворну ікону Пресвятої Богородиці «Співстраждання» святий Папа Римський Іван Павло ІІ.

Детальніше...

В Україні штрафуватимуть торговців первоцвітами на 3 655 гривень

Один зірваний підсніжник "забирає життя" у 45 паростків

В Україні дії заборона на збір, продаж та покупку первоцвітів, які занесені до Червоної книги, а порушникам загрожує штраф від 1 700 до 3 655 гривень з конфіскацією рослин.

Для захисту рослин від знищення екоінспектори спільно з поліцейськими починають щорічний весняно-зимовий рейд “Первоцвіт”, повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу у Facebook.

Детальніше...

В парламенті Естонії відкрилася виставка «Талліннський Ноїв ковчег»

У Рійгікогу відкрилася виставка «Талліннський Ноїв ковчег», присвячена домашнім улюбленцям, котрих намалювали українські діти, чиї питомці залишилися на Батьківщині і до яких вони сподіваються колись повернутися. Незважаючи на те, що малюнки досить сумні для дорослих, малювання мало терапевтичний вплив на дітей.

Ідея організації виставки та своєрідної арт-терапії зародилася у керівника Українського культурного центру Анатолія Лютюка, коли він почув, як діти розповідають історії про свої домівки та тварин, які залишилися в Україні через російську агресію.

Детальніше...

Держенергоефективності запроваджує нові інструменти підтримки енергоефективної відбудови громад

На цьому наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, виступаючи на будівельному форумі «Енергоефективне відновлення України».

Усі учасники заходу об’єдналися навколо ключової теми обговорення - відбудови громад, що має бути на основі енергоефективних стандартів, принципів циркулярної економіки, декарбонізації.

Голова звернула особливу увагу представників громад на ключові принципи, яким потрібно слідувати в процесі майбутньої відбудови. Серед основних – принцип «енергоефективність передусім», що червоним ланцюгом проходить в оновлених європейських директивах.

Детальніше...

Як штучний інтелект впливає на довкілля?

Кажуть, штучний інтелект – це технологія, що здатна змінити майбутнє. Він може згенерувати майже все: від зображень до складної аналітики. Очікується, що ринок штучного інтелекту досягне 407 мільярдів доларів до 2027 року з річним темпом зростання 37,3% з 2023 по 2030 рік. Потенціал технології величезний, але чи впливає її використання на довкілля?

Почнімо з того, що щоб штучний інтелект (ШІ) міг виконувати поставлені завдання, йому необхідно обробляти величезні масиви даних. Наприклад, щоб ШІ міг розрізнити турбіни вітрових електростанцій від звичайного вітряка, він повинен «просіяти» мільйони зображень ВЕС.

Детальніше...

Задача із зірочкою. Який Green Deal пропонують Україні

Аналітичний центр Green Deal Ukraine розробив покроковий путівник “зеленого” відновлення України і представив його Зеленському. Що він передбачає?

У багатьох країнах Євросоюзу останнім часом стають дедалі популярнішими ліві та лівоцентристські економічні підходи: подолання нерівності, акцент на розв'язання соціальних проблем, забюрократизованість та високі податки.

Проте коли мова йде про охорону природи, ідеологічні рамки розмиваються. Питання зменшення шкоди довкіллю об'єднує уряди і громадян. На шляху до ЄС Україні доведеться покращувати екологічне законодавство і багато таких норм можуть виявитися непосильною ношею для українського бізнесу.

Детальніше...

У заповіднику на Тернопільщині зацвіли перші підсніжники

 У природному заповіднику "Медобори" на Тернопільщині зацвіли перші підсніжники.

Про це повідомляють на сторінці заповідника в соцмережі.

Працівники служби державної охорони посилено патрулюють місця зростань ранніх ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України видів рослин, йдеться у повідомленні.

Детальніше...

Ключові аспекти кліматичної політики України обговорили на зустрічі представників Міндовкілля з керівництвом DG NEAR

Міндовкілля спільно з експертами Генеральних директоратів Єврокомісії з кліматичних заходів DG Clima та з питань навколишнього середовища DG ENV, а також представниками Секретаріату міжнародного співтовариства Energy Community обговорили проєкт рамкового кліматичного закону України, який має імплементувати регламенти ЄС 2018/1999 та 2021/1119.

За словами заступниці Міністра Вікторії Киреєвої, рамковий кліматичний законопроєкт визначає архітектуру кліматичного врядування, створює умови низьковуглецевого розвитку України та досягнення кліматичної нейтральності. Активна міжнародна співпраця забезпечує ефективний рух в цьому напрямку.

Детальніше...