Актуальна тема

Меню

Екологічні місії в Сокальсько-Жовківській єпархії УГКЦ

28 вересня 2023 р. Б., в Народному домі с. Новосілки, Львівської області, в рамках екологічних місій для порятунку створіння, відбулась зустріч о. Юрія Годіся, референта Бюро УГКЦ з питань екології в Сокальсько-Жовківській єпархії з п. Людмилою Рудіон, секретарем Буської ОТГ та старостами сіл територіальної громади.

Головною темою екомісій УГКЦ цього року є енергоефективність та енергозбереження як свідчення живої віри в Бога Творця і Спасителя. Учасники зустрічі обговорили екосоціальні та енергетичні виклики війни рф проти України, які стосуються кожної громади і кожного українця.

Детальніше...

Святий Престол у МАГАТЕ: світ без ядерної зброї можливий і необхідний

Виступаючи під час загальної конференції МАГАТЕ, представник Святого Престолу закликав також зробити все для того, щоби гарантувати безпеку на Запорізькій АЕС.

Святий Престол не має жодних сумнівів у тому, що світ, вільний від ядерної зброї, є необхідним і можливим, і досягненню цієї мети сприяє такий «важливий інструмент», як перевірки з боку Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). На цьому наголосив монсеньйор Даніель Пахо, Заступник Секретаря з питань багатостороннього сектору Відділу у справах стосунків Святого Престолу з державами та міжнародними організаціями, виступаючи 26 вересня 2023 р. у Відні на 67-й Генеральній Конференції МАГАТЕ. Він, зокрема, торкнувся таких тем, як ядерні програми Ірану та КНДР, а також ситуації навколо Запорізької АЕС.

Детальніше...

Екологічні місії задля збереження створіння представили на зборах деканів у Стрию

26 вересня 2023 року в Стрию, у приміщенні єпархіального управління Стрийської єпархії УГКЦ, відбулися  збори деканів. Референт Бюро екології о. Олег Кобель звернувся з проханням до присутніх отців-протопресвітерів щодо підтримки екологічних місій, які триватимуть з вересня по грудень цього року.

Також було звернено увагу про пригадування вірним про відмову від спалювання сухої рослинності.  Окрім цього, стрийський екореферент представив новий банер Бюро УГКЦ з питань екології, який закликає наших вірян компостувати, а не спалювати залишки сухої рослинності.

Детальніше...

«Відповідальність за все створіння лежить на людині» ̶ тема екоуроку на Золочівщині

В рамках екологічних місій, 21 вересня, в Міжнародний день миру, екореферент Буського деканату о. декан Євген Мигаль і вчитель-методист Андріївського ЗЗСО І-ІІІ ст. що на Золочівщині Лілія Мигаль, за підтримки референта з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії о. Юрія Годіся провели урок «Відповідальність за все творіння лежить на людині».

Урок розпочали спільною молитвою за мир в Україні та відповідальність кожного християнина за створений Богом світ у контексті екологічних викликів війни. Зокрема, о. Євген наголосив, що внаслідок війни на території України утворюється велика кількість небезпечних відходів, які можуть потенційно загрожувати здоровʼю людей і навколишньому середовищу як сьогодні, так і в майбутньому.

Детальніше...

Всесвітній день моря в час повномасштабної війни: виклики та дії України

Сьогодні світ відзначає День моря та 50 років заснування Міжнародної конвенції із запобігання забрудненню моря суднами «МАРПОЛ». Україна до неї приєдналася 30 років тому.

Запуски ракет, активність підводних човнів, вибухи, мінування – усе це насамперед отруює життя морських мешканців. По всьому узбережжю Чорного та Азовського морів гинуть дельфіни.

Детальніше...

Анонс! Молодь Львівської архієпархії запрошують на 13-ту щорічну молодіжну еко-патріотичну прощу до Крехівського монастиря

Із благословення Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря (Возьняка), референтура Бюро з питань екології УГКЦ у Львівській Архиєпархії організовує та запрошує МОЛОДЬ на 13-ту щорічну Молодіжну еко-патріотичну ПРОЩУ до Крехівського монастиря «Богородице, вірним обороно!» (на храмовий Празник Покрову Пресвятої Богородиці)!

Коли? –29.09 —1.10

Основна тематика ПРОЩІ: ПОДЯКА Богові Творцеві за ДАР життя та усе Ним сотворене; відповідальність і збереження довкілля (й енергоресурсів) у час ВІЙНИ..!

Детальніше...

Столиця приєдналася до екологічних місій

У шістнадцяту неділю по Зіслання Святого Духа на парафії Святого Архистратига Михаїла, що у Києві відбулися екологічні місії. Екологічну науку виголосив настоятель храму о. Віталій Герасимів за підтримки референта з питань екології о. Романа Романовича. У своїй науці після Літургії о. Віталій зазначив, що цьогорічна тема екомісій є енергоефективність та енергозбереження, як свідчення живої віри в Бога Творця і Спасителя.

Ця тема є надзвичайно актуальна у часі війни, коли ворог намагається знищити нашу енергетичну систему та позбавити нас, особливо у холодну пору року, можливості отримувати базові блага для нормального життя кожного громадянина нашої держави. «Розуміючи цю небезпеку,  ̶  підкреслює священник,  ̶  кожен із нас має завчасу підготуватися до зими з розрахунком, щоб подбати про власну родину і також, по можливості, не забувати про допомогу тим хто поруч нас». 

Детальніше...

«Laudate Deum». Така назва наступного Апостольського напоумлення Папи

Зустрічаючись минулого тижня із ректорами закладів вищої освіти Латинської Америки та Карибського регіону, що входять до Мережі університетів за дбання про спільний дім, Папа Франциск повідомив про назву свого чергового Апостольського напоумлення, що стане продовженням енцикліки «Laudado si’».

У четвер, 21 вересня 2023 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції у Ватикані близько 200 учасників зустрічі ректорів державних і приватних університетів Латинської Америки та Карибського басейну, яка 20 і 21 вересня відбувалася з ініціативи мережі «Red de Universidades para el Cuidado de la Casa Común» (Мережа університетів за дбання про спільний дім) та Папської Комісії для Латинської Америки на тему «Організовуючи надію». В ній також взяли участь деякі префекти і секретарі дикастерій Святого Престолу.

Детальніше...