Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Яка моя постанова на Великий піст, або «в Його руці душа всього живого…»

«Спитай лиш у тварин, вони тебе навчать; у птиць небесних, і тобі сповістять; або повзунів, вони тебе повчать, і риби в морі тобі повідають! Хто з усіх них не знає, що рука Господня все це створила? В Його руці душа всього живого, дихання кожного людського тіла». (Йов 12, 7-10) 

Входячи в Святу Чотиридесятницю, в період посту, покаяння та молитви, давайте застановимося, як ми можемо покаятися у тій шкоді, яку ми завдали Божому створінню.

Сьогодні кліматичні зміни, які виникли внаслідок людської діяльності, стали причиною голоду, спраги, хворіб та конфліктів по всьому світі. Тисячі видів опинились на межі зникнення. Наші ґрунти, води та повітря – забруднені.

Детальніше...

Як переробити те, що не перероблюють? 7 незамінних предметів

Переробка непотрібних речей допомагає в рази скоротити кількість відходів на полігонах. Але, на жаль, не все сміття підлягає утилізації, і більшість компаній-переробників мають довгий список речей, які вони не приймають. Щоб вдихнути нове життя в таке «важке сміття», потрібні інноваційні рішення. Сьогодні ми розповімо про такі сім непридатних для переробки речей і їх повторне використання.

Люди, які розуміють важливість переробки, щотижня сумлінно сортують використані пляшки, банки і папір в контейнери для сміття або для пунктів прийому.

Детальніше...

Розпочався фінальний етап Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище”

14 лютого в Києві розпочався фінальний етап Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище” під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету!», проведення якого вже традиційно підтримує Бюро УГКЦ з питань екології.

З нагоди святкового відкриття заходу до присутніх звернувся д-р Володимир Шеремета, керівник Екобюро УГКЦ, загостривши увагу на широкому спектрі значення енергоефективності для цілісного розвитку людини та суспільства, поставивши при цьому особливий акцент на його релігійно-богословську складову:

Детальніше...

Що лежить в основі рабства, безробіття, занедбаного стану спільних благ та природи?

«Що лежить в основі рабства, безробіття, занедбаного стану спільних благ та природи? Корупція, що є смертоносним процесом, який живить культуру смерті. Бо пожадання панувати й володіти не знає меж», – цими словами Папа Франциск розпочинає відеопредставлення молитовного намірення на лютий 2018 року, наголошуючи: «Корупцію неможливо подолати мовчанням».

За словами Святішого Отця, «ми повинні говорити про неї, викривати її зло, зрозуміти її, щоб змогти проявити волю, аби милосердя переважало над дріб’язковістю, краса над ницістю». З цього випливає заклик: «Разом молімося за те, щоб люди, які мають матеріальну, політичну чи духовну владу не піддавалися опануванню корупцією».

Детальніше...

Живи Laudato Si, відмовившись інвестувати у викопне паливо: пророча позиція Австралійських католицьких організацій

У четвер, 15 лютого о 9:00 буде проходити вебінар на тему: «Живи Laudato Si, відмовившись інвестувати у викопне паливо».

Даний вебінар допоможе тобі зрозуміти практичне значення пророчої позиції стосовно фінансових інвестицій в енергію та відмовитись від викопного палива, що, у свою чергу, стане одним зі способів жити екологічною енциклікою «Славен будь».

На власних прикладах, лідери двох Австралійських католицьких організацій детально розкажуть, як їм вдалось відмовитись від інвестування у викопне паливо.

Детальніше...

Екосолідарне місто

Екосолідарне місто - це проект Спільноти Св. Егідія в Римі. Тут вишиковується черга, щоб віддати старі непотрібні речі. Одяг, домашнє начиння, іграшки, прикраси, картини, все, що завгодно.

Десятки людей розбирають і сортують їх. Частина продається відразу. Мистецькі поціновувачі та колекціонери можуть недорого купити фантастичні вінтажні речі, а бідні родини - оновити гардероб.

Виручені кошти фінансують програму DREAM по лікуванню СНІДу в Африці. Частину речей віддають бездомним та іншим нужденним людям в різних місцях італійської столиці. Те, що залишилось, йде на переробку, а взамін - Спільнота Святого Егідія отримує ковдри та покривала для бездомних людей, тому нічого не пропадає.

Детальніше...

В Івано-Франківську екореференти з усієї України інтенсивно готуються до Великого посту

8 лютого 2018 року Божого у великому конференційному залі навчального корпусу Івано-Франківської архієпархії УГКЦ відбулась перша  в новому році квартальна зустріч міжєпархіальної екологічної мережі референтів, під час якої церковні екологи інтенсивно готувались до проведення щорічної Великопісної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння».

Особливістю даної зустрічі стало те, що на ній вперше були присутні також і деканальні референти, які здійснюють своє екологічне служіння у Стрийській, Сокальсько-Жовківській єпархіях та на теренах Івано-Франківської архієпархії.

Детальніше...

Як скоротити витрати на друк і папір в офісі?

Щорічно у всьому світі на роботі в офісах люди використовують тонни паперу. Після використання частина з цього обсягу йде на переробку, але велика частина — на звалище, через що для отримання нової сировини доводиться продовжувати вирубку дерев. Але всього цього можна уникнути, якщо дізнатися про прості способи щодо зменшення використання паперу.

Останніми роками було зроблено декілька постійних зусиль для захисту природних ресурсів. Однак, крім природних ресурсів, існує чимало речей, які зроблені з цих ресурсів. Одним з таких є папір, виготовлений ​​із дерева. Ми усі знаємо про важливу роль паперу та друку в офісі.

Детальніше...