Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

«Метаноя» - маленькими кроками до великих змін

Вже четвертий рік поспіль Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії в особі референта о. Михайла Дзуля організовує духовно-екологічні табори для дітей. Цього року з 7 по 14 серпня близько 60 дітей з різних куточків Прикарпаття мали змогу оздоровитися, духовно збагатитися та чудово провести час у мальовничому селі Крилос, котре саме в ці дні виборює перемогу в фіналі Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2018».

Щоденна Божественна Літургія, катехизація, молитва на вервиці, виконання відповідних завдань, розвиваючі ігри, естафети та квести творили незабутню дружню атмосферу та спонукали збагнути й відчути, що кожен з нас є часткою Богом створеного світу.

Детальніше...

Верховний Суд визначив важливі для екології правила

Верховний Суд України визначив принципові позиції щодо оподаткування сум відшкодування моральної шкоди, яка стягується на користь позивача за спричинені моральні страждання, ухваливши постанову №180/683/13-ц від 25 липня 2018 року.

Дана постанова є важливою, як для екологічних громадських організуй так і для інших суб’єктів, які здійснюють свою діяльність по правовому захисту постраждалих громадян внаслідок заподіяння моральної шкоди екологічними інцидентами чи порушенням прав споживачів.

"Верховний Суд виходить із позиції, що суми, які спрямовуються на відшкодування шкоди життю і здоров’ю в результаті заподіяння моральної шкоди не підлягають оподаткуванню.

Детальніше...

Запрошення релігійних лідерів приєднатися до Часу створіння

Червень 2018

Дорогі брати і сестри у Христі,

«Спитай лиш у тварин, вони тебе навчать; у птиць небесних, і тобі сповістять; або повзунів, вони тебе повчать, і риби в морі тобі повідають! Хто з усіх них не знає, що рука Господня все це створила?» (Іов 12, 7-9)

Щороку з 1 вересня до 4 жовтня, ми, як члени християнської родини, виділяємо час, щоб поглибити наші відносини з Творцем, одне з одним і всім створінням.

Детальніше...

Екобюро активно долучилося до І-го з'їзду молоді Стрийської єпархії

12 серпня 2018 року відбувся І-й з’їзд молоді Стрийської єпархії, в якому взяли участь понад 500 учасників. До його організації активно долучилося Бюро УГКЦ з питань екології в Стрийській єпархії. Захід розпочався Літургією у храмі свв. рівноапп. Володимира і Ольги у Стрию, яку очолив Преосвященний владика Тарас.
 
Далі програма з’їзду відбувалася на території Стрийського коледжу ЛНАУ, де молодь спершу мала можливість поспілкуватися зі своїм єпископом.

Детальніше...

Як врятувати планету: 15 простих речей, які може робити кожен

Глобальне потепління, озонові діри, вирубування лісів, аномальна температура океану – це далеко не повний перелік "хвороб" планети Земля, до якої доклало свою руку людство. Тепер маємо або виправляти помилки, або продовжувати нищити екологію і стрімко наближатися до постапокаліптичних сюжетів у реальному житті.

У The New York Times, який вийшов 5 серпня з чорною обкладинкою, нагадали про найбільшу проблему нашої планети, на яку людство зважає досить мляво – екологічну. У статті "Втрачаючи Землю" автор написав – 30 років тому ми, земляни, мали шанс врятувати Землю. Але не зробили цього.

Детальніше...

В Дубліні сотні сімей будуть молитися за створіння

Наприкінці серпня сотні тисяч людей з усього світу зберуться в Дубліні на Всесвітню зустріч сімей. В ці особливі дні, присвячені сімейній любові, паломники будуть роздумувати про те, як піклуватися про Землю – наш Спільний дім.   

Учасників зустрічі запросять на молитву за створіння. На зустрічі відбудеться фотовиставка, присвячена турботі про створіння, а також круглі столи та інші заходи.

Детальніше...

Як повторно використовувати воду — 11 способів

Вода — цінний природний ресурс, забруднення та виснаження якого останніми роками викликають все більше побоювань. Щоб зберегти здоров'я людини та довкілля, потрібно навчитися правильно (тобто більш економно та розумно) використовувати воду.

Нижче наводимо 11 способів утилізації води в домашніх умовах:

1. Воду з мильним розчином, яка використовувалася для миття автомобілів, можна вилити під кущі або на газон. Зазвичай мильна вода не пошкоджує рослини і траву.

Детальніше...

Безпечна енергія - відповідальним громадянам

27 липня 2018 року в приміщенні курії Київської Архиєпархії відбулася зустріч референта з питань екології  о. Романа Романовича з головою громадської організації "Спільний розвиток громад" Юрієм Печуркіним.

Предметом розмови стало обговорення можливості співпраці Екобюро УГКЦ та громадської організації при створенні дезінтегрованих сонячних станцій потужністю до 30 кВт та їх популяризації  як однієї з найкращих перспектив забезпечення приватних будинків власною енергією без шкоди для довкілля.  Під час зустрічі священик розповів пану Юрію про пріоритети в діяльності Екобюро та надбання за період існування цієї інституції.

Детальніше...