Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Харчів ні людям, ні звірям: планета втрачає біорізноманіття

Можливість світу виробляти продукти харчування під загрозою через великі втрати біорізноманіття, йдеться у першому дослідженні ООН рослин, тварин та мікроорганізмів, які допомагають у створенні харчових продуктів, які ми споживаємо.

Попередження було оприлюднене Продовольчою та сільськогосподарською організацією після того, як вчені знайшли докази того, що природні системи, які лежать в основі людського раціону, перебувають під загрозою в усьому світі, – інформує видання Guardian.

Протягом останніх двох десятиліть приблизно 20% рослинної поверхні Землі стало менш продуктивним, зазначено у повідомленні організації.

Детальніше...

Юний науковець – про природоохоронну діяльність УГКЦ

16 лютого цього року в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника відбувся ІІ (обласний) етап конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів Малої академії наук. У науковій секції «теологія, релігієзнавство та історія релігії» учениця 11 класу Богородчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Олекси Гірника Оксана Багрій презентувала роботу «Природоохоронна діяльність Української Греко-Католицької Церкви на сучасному етапі» (науковий керівник – учитель української мови і літератури Надія Семків).

Юна дослідниця коротко окреслила історію Української Греко-Католицької Церкви, зосередивши увагу на її природоохоронній діяльності в ХХ столітті й акцентувавши на постаті митрополита Андрея Шептицького як предтечі сучасного екологічного чину.

Детальніше...

Представники Бюро УГКЦ з питань екології взяли участь у громадських слуханнях стосовно добудови двох енергоблоків на ХАЕС

21 лютого в Івано-Франківському обласному будинку рад відбулися громадські слухання щодо добудови 3-го та 4-го енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції загальною потужністю 2000 МВт.

Про плани проведення добудови розповів заступник головного інженера з нових блоків Хмельницької АЕС Геннадій Самосєй, який зазначив, що будівельна готовність третього та четвертого енергоблоків ХАЕС становить 75% та 28% відповідно. Також було озвучено ціну питання, яка за попередніми оцінками складає 72 мільярди гривень.

В громадських обговореннях взяли участь представники Бюро УГКЦ з питань екології, очільник доктор Володимир Шеремета та о. Михайло Дзуль, екореферент Івано-Франківської архієпархії.

Детальніше...

Телекомпанія BBC запускає еко-бренд одягу й товарів для життя

Найбільша телерадіомовна компанія Великобританії розширює сферу своєї діяльності і запускає бренд екологічного одягу й товарів для життя. Натхненням стали власні ж проекти BBC «Блакитна планета» та «Планета Земля».

В документальних серіалах їх автор Девід Аттенборо розповідає, як змінюється клімат на планеті й закликає глядачів змінити своє ставлення та поведінку, щоб запобігти глобальній екологічній катастрофі. Одним із важливих кроків на шляху вирішення проблеми є усвідомлене споживання товарів, створених з безпечних для навколишнього середовища матеріалів. Саме такі планує створювати новий бренд BBC. Окрім одягу, планується випускати книги й товари для дому.

Детальніше...

Майбутній Саміт з клімату допоможе мобілізувати політичну волю

Незважаючи на певні успіхи, яких вдалося досягти в боротьбі зі зміною клімату, очевидно, що в цій сфері має бути зроблено ще дуже багато. Про це на засіданні Генеральної Асамблеї, присвяченому майбутньому кліматичному саміту, заявила голова Генасамблеї Марія Фернанда Еспіноса.

Вона підкреслила, що, якщо міжнародне співтовариство найближчим часом не активізує діяльність по боротьбі з кліматичними змінами, йому не вдасться досягти цілей, поставлених в Паризькій угоді.

«Згідно з даними доповіді щодо викидів парникових газів за 2018 рік, опублікованій ЮНЕП [Програмою ООН з навколишнього середовища], для того, щоб досягти цілей, намічених в Паризькій угоді, ми повинні робити в п'ять разів більше, ніж зараз. І 2019 рік мати критичне значення, ми знаходимося на роздоріжжі », – сказала Еспіноза.

Детальніше...

Мінекології попередило про штрафи за продаж і купівлю підсніжників й крокусів

У Міністерстві екології та природних ресурсів України попередили про відповідальність за незаконний продаж і придбання квітів, внесених до Червоної книги.

«Українські екологи закликають не купувати весняні первоцвіти, що дозволить значно скоротити попит. Практично усі весняні лісові квіти в Україні опинилися на межі зникнення», – йдеться в повідомленні міністерства на сторінці у Facebook.

У відомстві зазначили, що за незаконне придбання та збут квітів з Червоної Книги України передбачено штраф від 510 до 1700 гривень з конфіскацією рослин.

Детальніше...

WWF розпочав глобальну кампанію проти пластику у природі Posted on 13 February 2019

Більше 8 мільйонів тонн пластику потрапляє щороку до світового океану. Такі відходи травмують китів, дельфінів, черепах, морських птахів, риб тощо, а також можуть викликати тривалий біль у тварин. Згідно з зібраними даними, у цілому 1472 морських видів тварин страждають від забруднення пластиком.

Всесвітній фонд природи WWF розпочав глобальну кампанію “Ні пластику в природі”, яка закликає зменшити забруднення пластиком навколишнього середовища. “За даними WWF, 80% пластику, що циркулює у світовому океані, потрапило туди разом із водою річок. Так, пластикова пляшка кинута у воду Латориці або Боржави може потрапити у води океану. Тим більше, що часу у нашої пляшки набагато більше, ніж у людини. Навіть одноразовий пластик живе довше за нас, а накопиченням пластикового сміття ми займаємось щодня. Тому проблема пластику – це проблема особистого вибору, який ми робимо щоденно. Зробіть свій вибір правильно,” – говорить Ольга Денищик, координаторка прісноводного напрямку WWF в Україні.

Детальніше...

«Їжачка Гачка» презентували у Стрию

19 лютого 2019 року в Стрию відбулася презентація нової дитячої книги "Їжачок-рятівничок". Ця екологічна казка видана стараннями Бюро УГКЦ з питань екології нещодавно і присвячена темі підпалів сухотрав'я.

Автор казки о. Олег Кобель, референт Екобюро у Стрийській єпархії презентував свою казку дітям першого класу Стрийської гімназії у приміщенні Стрийської районної бібліотеки для дітей. Бібліотекарі розповіли дітям про те, як створюються книги. А відтак, священик розповів дітям про те, як і для кого задумувалася ця казка про їжачка Гачка.

Зокрема, він наголосив на тому, що це особлива форма проповіді, зверненої до дітей, на тему відповідальності за створіння. Дітям казка дуже сподобалася, вони жваво обговорювали проблеми, які можуть принести підпали рослинності. На завершення зустрічі діти побавилися в гру на знання фауни. Переможець гри отримав книжку в подарунок.

Детальніше...