Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

У Євросоюзі представили всеосяжну програму захисту клімату

До 2050 року Євросоюз має стати кліматично нейтральним, вирішили в Брюсселі. Представлений комплекс заходів щодо захисту клімату (Green Deal) передбачає кардинальну перебудову підходів до розвитку економіки.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) представила програму ЄС щодо захисту клімату. Згідно з оприлюдненим у середу, 11 грудня, в Брюсселі планом заходів, до 2030 року ЄС має скороти обсяги викидів парникових газів на 50-55 відсотків порівняно з показником 1990 року.

Озвучений комплекс всеосяжних заходів, відомий як Green Deal, передбачає перетворення ЄС до 2050 року на "кліматично нейтральну зону", тобто з нульовими показниками викидів шкідливих для клімату газів, пояснила фон дер Ляєн.

Детальніше...

Відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Laudato Si: «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства»

10-11 грудня 2019 р. у Києві відбулась перша Міжнародна науково-практична конференція «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства», яку організувало Бюро з питань екології Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви.

Співорганізаторами конференції виступили: Міжнародне екологічне об’єднання «Відповідальність за створіння», Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», ГО «Екологія. Право. Людина» та ГО «Зелений ковчег».

Конференція відбулася за партнерської співучасті: Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, Оргуського інформаційно-просвітницького центру.

Детальніше...

У бюджетних установах Франківська встановили контейнери для сортування сміття

В усіх бюджетних установах Івано-Франківська встановили контейнери для роздільного сортування сміття.

Про це у соцмережі повідомив директор департаменту  житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради

Михайло Смушак, пише Типовий Франківськ.

Він зазначив, що для початку встановили контейнери  з двох фракцій - пластику та паперу.

Загалом роздано 74 комплекти (148 шт.).

Детальніше...

Прес-анонс: Перша Міжнародна конференція «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства»

Бюро УГКЦ з питань екології запрошує на Міжнародну науково-практичну конференцію «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства». Конференція відбудеться 10-11 грудня у конференц-залі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міносвіти, за адресою вул. Вишгородська, 19, м. Київ. Початок конференції о 10:00 год. (реєстрація з 9:00 год.).

Конференція об’єднає науковців, представників влади, державних та релігійних природоохоронних інституцій, громадських організацій та людей доброї волі у пошуку відповідей на сучасні екологічні виклики у світлі «Laudato Si – Славен будь: про турботу за наш спільний дім» Папи Франциска. В конференції візьмуть участь науковці та фахівці-експерти із семи країн, а також викладачі з понад десяти вищих навчальних закладів.

Детальніше...

Cop25: Папа закликає до нагальних дій в ім’я прийдешніх поколінь

У посланні до учасників 25-ї Конференції ООН щодо кліматичних змін (Cop25) Святіший Отець вказує на необхідність більшої співпраці міжнародної спільноти задля збереження спільного дому для наступних поколінь.

Від 2 до 14 грудня в Мадриді (Іспанія) відбувається 25-та Конференція ООН щодо кліматичних змін (Cop25). У працях бере участь делегація Святого Престолу. Попередньо захід планувалось провести в чилійській столиці Сантьяго, але внаслідок заворушень в країні його перенесли до Мадриду.

Папа Франциск надіслав до учасників Конференції послання, яке під час відкриття заходу зачитав Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін.

Детальніше...

Екорефрент провів лекцію для школярів про проблеми сміття в Україні

28 листопада, в рамках проведення Екологічного тижня, учні Тернопільської школи №5 слухали урок-бесіду про «Проблеми сміття в Україні». Зустріч проводив референт з питань екології у Тернопільсько-Зборівської архієпархії о. Василь Шафран.

Звертаючись до учнів, отець Василь сказав, що одним із ключових моментів поглиблення екологічної кризи на сьогодні є розвиток науки і техніки, що зорієнтований виключно на підпорядкування природи та бажання заволодіти нею і в технічно-економічному прогресі не залишає місця захистові довкілля. Це розуміння ґрунтується на викривленому усвідомленні свого місця та завдань у природі. Через те, що більшість людей трактують природу виключно як об'єкт для особистого використання, то в такий спосіб вона починає руйнувати передумови свого існування.

Детальніше...

Папа до підприємців: будувати бізнес на християнських засадах

Звертаючись до молодих французьких католицьких підприємців, що прибули до Риму в рамках ініціативи «Подорож спільного добра», Святіший Отець висловив розуміння того, що християнським підприємцям нелегко поєднувати бажання збільшувати продуктивність з прагненням соціальної справедливості. Папа закликав їх наслідувати приклад великих мучеників за віру святих Петра й Павла.

«Я розумію, що нелегко поєднувати в щоденному житті принципи віри й соціальне вчення Церкви з потребами й обов’язками, продиктованими законами ринку та глобалізації», – наголосив Папа Франциск, звертаючись до понад 300 молодих французьких католицьких підприємців, що від 1 до 3 грудня 2019 р. перебувають в Римі з нагоди ініціативи під назвою «Подорож спільного добра», кульмінаційним моментом якої стала аудієнція зі Святішим Отцем у понеділок, 2 грудня.

Детальніше...

Генеральний секретар ООН: «Викопне паливо має назавжди залишитися там, де йому і належить бути – під землею»

Ми руйнуємо свою планету – саму основу нашого життя. Перед людством стоїть вибір: або просуватися по цьому згубному шляху, або вибрати шлях надії і виконати обіцянку, дану на Паризькому саміті: утримати підвищення глобальної температури в межах 1,5°С. Звертаючись до учасників Конференції з питань клімату, яка відкрилася сьогодні в Мадриді, Генеральний секретар ООН закликав їх зробити правильний вибір.

«Ми стоїмо на роздоріжжі: перед нами два шляхи, і вже до кінця найближчого десятиліття стане ясно, яким шляхом ми йдемо», – з цього почав свій виступ в Мадриді Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. – Ми можемо нічого не робити і, рухаючись в напівпритомному стані, як сновиди, пропустити точку неповернення, тим самим поставивши під удар здоров'я і безпеку кожного жителя планети ». Другий шлях, вважає він, це шлях надії. «Невже ми хочемо залишитися в пам'яті людства поколінням, яке зарило голову в пісок і займалося дрібницями, в той час як планета була охоплена пожежею?», – звернувся Гутерріш до учасників Конференції.

Детальніше...