Актуальна тема



 

Меню

Великопосна ініціатива 2023

Вчені знайшли спосіб одночасно забезпечити 6 тисяч міст енергією та економити воду

Команда європейських вчених виявила, що встановлення плавучих сонячних електростанцій у місцевих водосховищах зможе повністю забезпечити енергією 6 256 міст у 124 країнах світу. Такі станції також вбережуть від випаровування 106 кубічних кілометрів води на рік, що дорівнює потребам 300 мільйонів людей, повідомляє Nature Sustainability.

Зазначається, що для досягнення такого результату необхідно покрити сонячними станціями близько 30% водосховищ. Проте при встановленні кожної станції необхідно проводити додаткові дослідження. Адже якщо плавучих СЕС буде забагато – у водоймі зменшиться кількість кисню, а рослини отримуватимуть менше світла. 

Детальніше...

«Світ не має права мовчати, поки росія щодня руйнує довкілля України» – Керівник Офісу Президента України

14 березня Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустріч із виконавчим директором Програми Організації Об’єднаних Націй з довкілля (UNEP) Інгер Андерсен.

Андрій Єрмак поінформував співрозмовницю про екологічні злочини, які скоює російський агресор під час повномасштабного вторгнення в Україну. Серед іншого Росія завдає величезної шкоди екологічній системі нашої країни.

Детальніше...

«United for Justice»: притягнення до відповідальності за воєнні злочини проти довкілля

У ході конференції «United for Justice», що відбувалася з 3 по 5 березня у Львові, одна із тем дискусійних сесій звучала: «Притягнення до відповідальності за воєнні злочини проти довкілля». Спікерами даної сесії виступав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець та низка міжнародних експертів у цій галузі.

Ключовим аспектом виступу міністра став опис завданої шкоди. Так, за даними міністра, станом на 375-тий день з моменту початку повномасштабного вторгнення рф було зафіксовано 2333 випадки завдання шкоди довкіллю. Завдана шкода оцінюється в 1912 млрд. грн. ( в 867 млрд грн оцінюється забруднення земель та ґрунтів, 988 млрд грн – повітря, 57 млрд грн – води). Міністр розповів про шкоду, завдану лісам (зокрема, в результаті пожеж), обʼєктам ПЗФ, біорізноманіттю, корисні копалини. Піднімалось питання радіаційної безпеки України та Європи, зазначалось, що за 35 днів окупації Чорнобильської АЕС і зони відчуження збитки складають понад 3,2 млрд. грн. Міністр також розповів про показники вуглекислого газу, що викидаються в атмосферу у звʼязку із незаконними діями рф, така діяльність російської федерації практично зводить нанівець усі зусилля світового співтовариства у боротьбі зі зі зміною клімату, глобальним потеплінням та скороченням показників СО2.

Детальніше...

Екологічне навернення в час Великого посту

12 березня, в ІІ неділю Великого посту, на парафії Перенесення мощей св. Миколая в с. Яблунів, Більшівцівського протопресвітеріату, в рамках Великопосної екологічної ініціативи відбулася екологічна місія.

На запрошення адміністратора парафії, о. Дмитра Белея, громаду в цей день відвідав о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії.

Розпочалася місія спільною Божественною Літургією, з окремими молитовними проханнями за українське воїнство, мир в Україні і відновлення, в цей час Святої Чотиридесятниці, внутрішнього миру, спокою душі та гармонії зі всім створінням. Відштовхуючись від недільного Євангелія в проповіді о. Михайло заторкнув питання умов, які необхідні для духовного зцілення та фізичного оздоровлення: зустріти Христа, засвідчити свою віру, звільнитися від гріховних пут та повернутись до повноцінного життя.

Детальніше...

Держенергоефективності розробляє низку підзаконних актів для створення Національної системи моніторингу енергоефективності

Під головуванням очільника Держенергоефективності Валерія Безуса відбулося засідання робочої групи із впровадження, функціонування та наповнення Національної системи моніторингу енергоефективності.

Для роботи над цим питанням Держенергоефективності об’єднало представників Міненерго, Мінцифри, Мінінфраструктури, НКРЕКП, Держстату, НАН України, а також ДП «Дія».

«Національна система моніторингу енергоефективності є чи не ключовим наріжним каменем цієї сфери публічного управління – енергоефективності і важливою складовою Закону  України «Про енергетичну ефективність», над реалізацією якого активно працює Агентство», - повідомив Валерій Безус.

Детальніше...

ЄС готує закон щодо виробництва місцевих “зелених” енергетичних технологій

З переліку пріоритетних технологій виключено екологічне авіаційне паливо

Європейська комісія розробляє закон про промисловість з нульовими викидами, який покликаний прискорити дозвільні процедури для ключових проєктів 5 напрямків “зелених” технологій.

Цілі стосуватимуться сонячної та вітрової енергетики, теплових насосів, акумуляторів та виробництва електролізерів, що допоможе скоротити викиди та запобігти конкуренції з боку США та Китаю, повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що Єврокомісія розглядає можливість встановлення до 2030 року виробничих потужностей з нульовою чистотою. Вони мають задовольнити щонайменше 40% щорічних потреб регіону в розгортанні відповідних енергетичних технологій.

Детальніше...

Папа Франциск закликав об’єднувати зусилля з метою захисту та відновлення екосистеми морів, берегів і річок

У посланні, надісланому від імені Папи учасникам конференції «Our Ocean», яка на початку березня відбувалася в Панамі, наголошується на важливості впровадження інтегрального бачення розвитку й екології.

Океан може бути «важливим фактором єдності, носієм сполучення», але щоби жити цим сполученням, потрібно прислухатися «до крику бідних і волання землі» та «переглянути стратегії зростання, що ґрунтуються на марнотратстві та споживацтві, на несправедливих і непосильних моделях виробництва, транспортування, розподілу та споживання». Про це читаємо у посланні, яке кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, надіслав від імені Папи учасникам міжнародної конференції, присвяченої океанам, яка 2 і 3 березня вбувалася в столиці Панами на тему: «Наш океан – наше сполучення».

Детальніше...

Україна отримає 5700 гуманітарних сонячних панелей

Встановлення максимальної кількості сонячних панелей є частиною підготовки до наступного опалювального сезону

Україна безкоштовно отримає 5700 сонячних панелей потужністю 350 Вт кожна для громадського сектору від провідної італійської компанії Enel.

Це перший проєкт, яким ЄС хоче розпочати ширшу ініціативу щодо підвищення енергетичної безпеки України завдяки розвитку відновлюваних потужностей, повідомляє Міністерство енергетики.

Детальніше...