Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Кліматична криза може вдарити по половині світового ВВП – доповідь ВЕФ

Основною темою Всесвітнього економічного форуму в Давосі в цьому році стане посилення кліматичних змін на планеті і втрата біорізноманіття. Основними маркерами глобального потепління стали температурні рекорди і природні катастрофи за минулий рік.

Важливість питання підкреслюється і в доповіді, підготовленій ВЕФ у співпраці з PwC. Згідно з документом, більше половини світового ВВП залежить від стану навколишнього середовища. В абсолютних цифрах це близько $44 трлн, відзначає CNBC, на яку посилається HighTech Plus.

Головними галузями, які залежать від природи, стали будівництво ($4 трлн), сільське господарство ($2,5 трлн) і виробництво продуктів харчування і напоїв ($1,4 трлн). Вони або засновані на добувних ресурсах, або покладаються на так звані екосистемні послуги – серед них чиста вода, родючі ґрунти, запилення і стабільний клімат.

Детальніше...

Чверть світових Топ-менеджерів вважають зміну клімату проблемою

Щонайменше 24% керівників світових компаній серйозно занепокоєні через глобальне потепління. Про це йдеться у 23-му опитуванні керівників найбільших компаній, проведеному аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers.

«По мірі того як керівники намагаються впоратися з руйнівним впливом погоди, недосконалою кліматичної політикою, зростанням очікувань населення та вимоги залишатися конкурентоспроможними, вони стикаються з більш високим рівнем кліматичної невизначеності. 24% – частка керівників світових компаній, які «надзвичайно стурбовані» зміною клімату та шкодою для навколишнього середовища, що на чверть більше порівняно з 2019 роком», – йдеться в опитуванні.

Також у звіті наголошується на тому, що топ-менеджери все більше погоджуються з тим, що запровадження екологічних ініціатив покращує репутацію бізнесу та сприяє його розвитку.

Детальніше...

МЕА закликало нафтові компанії робити більше для боротьби із змінами клімату

Крім того, агентство впроваджує щорічну перевірку нафтогазових компаній, для оцінки того, як вони борються із змінами клімату

Світові нафтогазові компанії проходитимуть щорічну перевірку Міжнародного енергетичного агентства, яке оцінюватиме, як вони справляються з проблемами кліматичних змін.

Виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол сказав, що агентство запускає «процес перевірки» для оцінки того, що компанії роблять для скорочення викидів та інвестування в розвиток альтернативних енергетичних технологій, окрім нафти та газу.

Детальніше...

Бренди, які найбільше забруднювали довкілля пластиком у 2019 році

У 2019 році головними виробниками пластикового сміття у світі стали drink-компанії Coca-Cola, PepsiCo і Nestle.

Про це йдеться у дослідженні Break Free From Plastic. 

Рух Break Free From Plastic щороку влаштовує волонтерські прибирання на вулицях і пляжах у різних країнах світу й на основі цього проводить аудит, щоб з’ясувати, чия тара найбільше забруднює довкілля. У 2019 році 72 000 волонтерів влаштували 484 прибирання у понад 50 країнах на шести континентах. Вони знайшли 50 видів пластику від упаковок 8 000 брендів.

Зокрема, у десятку топзабруднювачів потрапили Coca-Cola, PepsiCo, Nestlé, Mondelēz International, Unilever, Mars, P&G, Colgate-Palmolive, Phillip Morris і Perfetti Van Melle.

Детальніше...

Форум у Давосі назвав зміну клімату найбільшим ризиком для світової економіки

Всесвітній економічний форум у Давосі назвав кліматичні катастрофи і вимирання видів флори і фауни одними з найсерйозніших загроз для світової економіки.

Перед початком Давоського форуму був представлений звіт про найбільші ризики для світової економіки.

Голова форуму, ексміністр закордонних справ Норвегії Борг Бренді, заявив, що рівень моря підвищується, а пов'язані зі зміною клімату пожежі займають дедалі більші площі.

Про що мовиться у звіті Давоського форуму

Детальніше...

ООН запропонувала новий план захисту біорізноманіття Землі

Проект нового екологічного плану, опублікований у понеділок Конвенцією ООН, намітив шлях боротьби з кризою біорізноманіття. З лякаючою швидкістю вимирають не тільки рослини, але майже всі класи та групи тварин: ссавці, плазуни, земноводні, риби і навіть комахи.

Інтенсивність, з якою йде цей сумний процес, дозволяє вченим заявляти, що планета знаходиться на порозі шостого масового вимирання. Виною тому – людський фактор у всій красі: вирубка лісів, браконьєрство, антропогенні патогени, зміна клімату, надмірний вилов риби і закислення океану.

План ООН передбачає включення під захист 30% всієї суші і моря (а як мінімум 10% всієї території планети повинно опинитися під «суворим захистом») до 2030 року. Конвенція також звертає особливу увагу на необхідність боротьби з поширенням інвазивних видів і скорочення забруднення пестицидами і пластиком на 50%.

Детальніше...

Біоремедіація – як спосіб звільнення території України від сміття, яке накопичувалось протягом десятиліть

Початок року в діяльності екологічного бюро Київської архієпархії розпочався із цікавої зустрічі, яку організував екореферент о. Роман Романович 13 січня 2020 року з представниками компанія ALTEN Ігорем Щуром та Ігорем Сінаєвим, які займаються роботою з об’ємної біоремедіації, представником будівельної компанії Standart One – S1 Фітелем Сергієм, який є тривалим партнером та модератором багатьох екологічних ідей для представника екологічного Бюро у Київський архієпархії, та Кирилом Томляком – автором проекту “Кліматичні Краплі”.

Зустріч розпочалась із розповіді пана Ігора Сінаєва про те, що собою являє процес біоремедизації (процес самоочищення живої природи за рахунок бактерій, ферментів і інших живих організмів), яка допомогла усім учасникам зустрічі зрозуміти важливість цього унікального способу утилізації сміття.

Детальніше...

Пластуни Мельбурна посадили дерево миру

Понад триста учасників зібрав цьогорічний пластовий табір Сокіл, на якому було урочисто посаджене Дерево миру, як нагадування про молитву за мир в Україні та в цілому світі.

Молодіжна організація Пласт Вікторія мала дуже успішний рік. Число учасників табору збільшилося у рази. Варто віддати належне організаторам заходу.

212 пластунів зареєструвалося для участі у таборі, де для них була підготована дуже цікава програма. У перший день прибуло ще сімдесят гостей. Усі разом вони просили Божого благословення на наступний рік та молилися за тих, хто постраждав від лісових пожеж, які вирують у Австралії.

Детальніше...