Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Необхідно раціонально використовувати вторинний продукт металургійних заводів і ТЕЦ, – екологи

Українські підприємства та екологічні організації підкреслюють важливість раціонального використання вторинного продукту металургійних заводів і ТЕЦ.

Так звані промислові шлаки в Україні не реалізуються навіть на п'ятдесят відсотків, в той час як в Європі ця цифра сягає дев'яносто трьох відсотків.

"Зараз в Україні великі накопичення шлакової продукції: це понад 50 млн відходів теплоелектростанцій і понад 100 млн відходів металургійних комбінатів, плюс існує великий потенціал збільшення реалізації в інші галузі", – заявила старший аналітик Recycling Solutions Юлія Радченко.

Детальніше...

Презентація енцикліки в колегіумі м. Бучач

3 жовтня, в рамках Екологічних місій, в м. Бучач, у монастирі отців Василіян, на запрошення Директора колегіуму, який діє при монастирі, о. Іринея Гумена, ЧСВВ, який радо прийняв екореферента Бучацької єпархії о. Михайла Деревенчука у своєму навчальному закладі, була проведена презинтація енцикліки Папи Франциска «Laudato Sі».

Під час свого виступу о. Михайло коротко розкрив зміст цього документу і той факт, що, навчаючи про важливість екологічного виховання, Папа підкреслює особливу відповідальність у цьому процесі школи, сім’ї, засобів масової комунікації, а також Церкви. Церква має здійснювати екологічне виховання передусім у процесі катехизації.

При цьому, Святіший Отець наголошує на важливості у цьому процесі семінарій та освітніх закладів монаших згромаджень.

Детальніше...

The Guardian: 20 компаній відповідальні за 35% світових викидів вуглекислого газу

The Guardian опублікувало дослідження, яке розповідає про 20 паливно-енергетичних компаній, які безжально експлуатують світові запаси нафти, газу та вугілля, і несуть пряму відповідальність за 35% всіх світових викидів вуглецю, які потрапили в атмосферу з 1965 по 2017 роки. Дане дослідження було проведено The Guardian спільно з Інститутом кліматичної відповідальності США (Climate Accountability Institute).

Дані дослідників показали, як група державних та транснаціональних корпорацій впливає на глобальну зміну клімату, яка загрожує майбутньому людства. У дослідженні детально розповідається про те, як корпорації планомірно розширюють свою діяльність, повністю усвідомлюючи, який руйнівний вплив їх галузь здійснює на клімат нашої планети.

Детальніше...

Мери провідних міст проголосили початок Глобального Зеленого Нового Курсу

На світовому саміті мерів в Копенгагені новообраний голова коаліції С40, мер Лос-Анджелеса Ерік Гарсетті, разом з мерами міст з усього світу, включаючи Копенгаген, Париж, Нью-Йорк, Ріо-де-Жанейро, Сідней і Токіо, визнали надзвичайну кліматичну ситуацію у світі та оголосили про започаткування Глобального Зеленого Нового Курсу.

Всесвітній саміт мерів С40 в Копенгагені зібрав 80 мерів і сотні кліматичних лідерів з усіх сфер, рішуче налаштованих скорочувати викиди в секторах, що спричиняють зміну клімату – транспорт, будівлі, промисловість і відходи, щоб утримати глобальне потепління в межах 1,5 градуса і досягти цілі Паризької угоди. 

Мери провідних міст світу на чолі з очільниками Лос-Анджелеса та Парижу – Еріком Гарсетті і Анне Ідальго – оголосили про започаткування “Глобального Зеленого Нового Курсу”, щоб “прискорити термінове, фундаментальне та незворотне перенаправлення світових ресурсів зі сфери викопного палива на заходи з відвернення надзвичайної кліматичної ситуації у світі”.  

Детальніше...

Синод. П’яте загальне зібрання: драма наркоторгівлі та екологічна криза

У шостому загальному зібранні Спеціальної Асамблеї Синоду Єпископів, що відбулося в середу 9 жовтня пополудні в присутності Папи Франциска, мова йшла про наркоторгівлю та екологічну кризу.

Драма наркоторгівлі та її наслідки була однією з тем доповідей під час шостого загального зібрання Спеціальної Асамблеї Синоду Єпископів, що відбулося в середу пополудні, 9 жовтня 2019 року.

На деяких територіях панамазонського регіону вирощування коки збільшилося від 12 тис. до 23 тис гектарів, що має жахливі наслідки, такі як збільшення злочинності та порушення природної рівноваги землі, що дедалі більше перетворюється в пустелю. Будівництво гідроелектростанцій, що призводить до вирубки лісів, багатих на біорізноманіття, а також навмисні підпали, що призводять до пожеж, які знищують мільйони гектарів землі, мають серйозні негативні наслідки на деякі регіони, змінюючи їхню екосистему.

Детальніше...

Віденська доброчинна кава для підтримки екологічного служіння Церкви

В неділю, 6 жовтня, на парафії української церкви святої Варвари, у Відні, відбулась доброчинна кава на підтримку служіння для збереження створеного Богом світу, а зокрема екологічної освіти дітей в Україні.

Під час богослужінь екологічні проповіді на тему християнської відповідальності за створений Богом світ виголосив о. Михайло Дзуль, референт Бюро з питань екології Івано-Франківської архієпархії УГКЦ. В контексті недільної Євангелії, церковний еколог пригадав, що люди отримали від Господа як дар планету Земля, і як один з талантів. Дуже важливо розвинути і примножити цей талант, а не закопати чи зруйнувати. Важливу роль в цьому процесі відіграє християнське виховання та комплексне формування відповідальності за навколишнє середовище і все створіння Боже.

Детальніше...

Люди викидають в атмосферу в десятки разів більше вуглекислого газу, ніж вулкани

Людство викидає в атмосферу Землі в десятки разів більше вуглекислого газу та інших вуглецевих сполук, ніж всі вулкани нашої планети – і це попри те, що 99,8% вуглецю на нашій планеті знаходиться під землею, з'ясували вчені. Це спростовує популярний у скептиків аргумент, що вулкани викидають в атмосферу не менше вуглекислого газу, ніж люди.

Метою десятирічного дослідження вчених з Вашингтонського центру вивчення вуглецевих покладів (Deep Carbon Observatory) було встановити загальну кількість вуглецю на нашій планеті і зрозуміти, чи є нинішні високі викиди вуглецю в атмосферу справді чимось екстраординарним в історії нашої планети.

Загальну кількість вуглецю, що знаходиться на поверхні і в атмосфері нашої планети, вчені оцінили приблизно в 43 500 гігатонн. За їхніми даними, це лише 0,2% від загальної кількості вуглецю на Землі – 1,85 млрд гігатонн, адже основна маса вуглецю – 99,8% – знаходиться під поверхнею Землі.

Детальніше...

Міжнародна науково-практична конференція на Закарпатті

Міжнародна науково-практична конференція «Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття спільними зусиллями Церков та громадських організацій», яка мала місце в рамках проекту Союзу охорони природи Німеччини (NABU) і ГО «Інститут еколого-релігійних студій» (IERS) за підтримки МЗС Німеччини (AA), відбулася на базі Синевирського НПП 27-30 вересня 2019 року.

Конференція розпочалась екологічною медитацією, яку провів референт з питань екології Київської архієпархії УГКЦ о. Роман Романович. Згодом усі спільно помолились за сотворений світ та можливість його зберегти таким, яким його отримали від Творця.

Детальніше...