Відбулося нагородження переможців ХІV Всеукраїнського екоконкурсу «Відповідальність за створіння»
5 грудня, напередодні св. Миколая, в Івано-Франківську відбулася урочиста Академія з нагородження переможців ХІV Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння», який щорічно організовує Бюро УГКЦ з питань екології.
В цьому році конкурс був присвячений популяризації екологічного богослов’я та природоохоронної спадщини митрополита Андрея Шептицького, в контексті вшанування 80-ї річниці з дня його смерті.
Гранти до €20 тис. для українського бізнесу на енергоефективність: хто зможе отримати
Вони фінансуються урядом Німеччини та Норвезькою агенцією з розвитку співробітництва У грудні розпочинається нова грантова програма "Підтримка енергетичної стійкості мікро- та малих підприємств в Україні".
Представники вітчизняного бізнесу зможуть отримати €10-20 тис. на придбання альтернативних джерел енергії. Програму презентувала проєктна менеджерка Фонду розвитку підприємництва Анна Христинченко.
Семінаристи ІФДС здійснили екологічне паломництво до Зарваниці
У вівторок, 3 грудня, за сприяння Бюро з питань екології УГКЦ та ректорату Івано-Франкіської Духовної Семінарії, брати-семінаристи IV курсу ІФДС спільно з архієпархіальним екореферентом о. Михайлом Дзулем здійснили пізнавально-екологічну поїздку до Марійського відпустового центру, що у Зарваниці.
Розпочалася подія із Божественної Літургії у храмі Пресвятої Євхаристії, яку своїм співом супроводжували брати-семінаристи.
Долучайтеся до тижня Енергоефективності 2024 разом з Держенергоефективності!
Тиждень Енергоефективності – це ключова подія року у сфері енергоефективності та енергозбереження в Україні, що об'єднує представників державної влади, місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій та міжнародних партнерів.
Цьогоріч захід зосереджується на підтримці органів місцевого самоврядування, які відіграють важливу роль у впровадженні енергоефективних проєктів на місцях.Основними організаторами цього року виступили Громадська Спілка ”Бізнес за партнерство”, а Держенергоефективності активно долучається до підтримки цього Національного проєкту.
«Просвітницька література Екобюро УГКЦ сприяє захисту та примноженню природної спадщини Творця», – Володимир Шеремета
Бюро УГКЦ з питань екології взяло участь книжковому фествалі «Слово», який відбувся 29 листопада по 1 грудня в м Івано-Франківськ. Церковна екоінституція представила містянам та гостям міста широкий спектр видань для екологічної просвіти, катехизації та душпастирства, серед яких: тематичні підручники, духовна література, поезія, екозбірки тематичних проповідей та молитов тощо.
Особливе зацікавлення вже традиційно викликали дитячі ековидання: тематичні екоказочки, ігри та розмальовки, а також Церковно-екологічний календар на 2025 р. присвячений популяризації екобогослов’я та природоохоронної спадщини праведного митрополита Андрея Шептицького.
Фонд декарбонізації: як працює, звідки отримує гроші, кому та на що видає кредити
Наразі 7 проєктів вже отримали кошти, ще 21 – знаходиться на розгляді
ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів ключову інформацію про український Фонд декарбонізації, його мету, цілі, скільки коштів він уже накопичив, кого установа кредитує та на яких умовах.
Коли створили
АТ "Фонд декарбонізації" в Україні створили ще 2012 року за ініціативи Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. 100% його акцій належать державі в особі Держенергоефективності.
Любити природу й захищати Боже створіння навчали на книжковому форумі «Слово»
У суботу, 30 листопада, в рамках книжкового форуму «Слово» в Архієпархіальному катехитичному центрі при Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулась авторська презентація екоказки «Різдво у лісі» львівської письменниці та художниці Христини Валько.
Після спільної молитви на початку зустрічі проф. Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, представив п. Христину Валько, а також зробив короткий екскурс в дитячі видання церковної екологічної інституції. «Їх головне призначення – плекати любов і відповідальність за створений Богом світ, ставати справжніми захисниками Божого створіння – природи», – наголосив очільник Екобюро УГКЦ.
Ековечорниці в Андріївці напередодні вшанування св. Андрія
29 листопада на запрошення о. Євгена Мигаля, екореферента Буського деканату, парафію с. Андріївка з екомісіями відвідав голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ о. Юрій Годісь.
Екологічні місії розпочалися у храмі св. Миколая де священники відслужили Божественну Літургію і о. Юрій виголосив проповідь на тему: «Відповідальність за створіння в час війни у світлі вчення та діяльності Праведного Митрополита Андрея Шептицького». Основою для науки став «Церковно-екологічний календар на 2025 рік», присвячений Митрополиту, і «Екологічний декалог Блаженішого Святослава».