Актуальна тема

Меню

Відбулась екоконференція ССЕЕ «Волання створіння як заклик до екологічного навернення»

Від 9 по 12 червня 2024 року, у Католицькій академії Баварії, що в Мюнхені, відбулася зустріч єпископів та національних директорів з питань збереження створіння Європейських Єпископських Конференцій, у якій взяли участь 31 представників Єпископських Конференцій, включаючи експертів-доповідачів з усього європейського континенту.

На початку учасників конференції «Волання створіння як заклик до екологічного навернення» привітав преосвященний владика Богдан Дзюрах, президент Комісії соціального душпастирства Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) та голова секції Захисту створіння CCEE, який зауважив, що «сьогодні... наше велике завдання і покликання полягає в тому, щоб об’єднати наші зусилля для захисту та піклування про природу, наш спільний дім, який Творець дав і довірив нам як місце для виконання нашого людського і християнського обов’язку», а також констатував, що «темою наших доповідей, дискусій, розмов і молитов буде те, як прийняти і як найкраще виконати цю нашу відповідальність сьогодні».

Детальніше...

«Сонячний план Маршала» для України є життєво необхідним, – Greenpeace

Потенційно Україна може стати першою у світі післявоєнною країною, відбудованою на ВДЕ.

Активісти природоохоронної організації Greenpeace опублікували результати дослідження, згідно з яким Україна може встановити в 5 разів більше потужностей сонячної енергетики, аніж це передбачено планом українського уряду. Замість 0,7 ГВт, запланованих Кабміном, аналітики рекомендують більш амбітну цифру у 3,6 ГВт, яка за умови міжнародної допомоги, на їхню думку, є абсолютно досяжною. З матеріалами дослідження можна ознайомитися на сайті економічної консалтингової фірми Berlin Economics, яка його виконувала.

Напередодні Конференції з відновлення України, яка розпочалася у вівторок, 11 червня, у Берліні, представники Greenpeace закликали зробити вирішення енергетичної кризи в Україні шляхом використання сонячної енергії центральною темою конференції.

Детальніше...

«Екосистема твоєї бульбашки»: У Києві відбувся круглий стіл проєкту «СпоЖити»

«Екосистема твоєї бульбашки»: У Києві відбувся круглий стіл проєкту «СпоЖити»8 червня в Патріаршій курії при Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ відбувся круглий стіл екопросвітницького проєкту спожити «СпоЖити» за ініціативи Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ.

Про це повідомляє пресслужба комісії на сайті «ДивенСвіт».

Молодь обʼєдналася для обговорення актуальних екологічних тем і проблем. Дискутували на тему «Екосистема твоєї бульбашки». Розпочали зі спільної молитви та вітального слова координатора проєкту о. Романа Демуша, заступника голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ. Він подякував учасникам за присутність і наголосив, як важливо вміти слухати та черпати все те, що нам дають добрі вчителі.

Детальніше...

Папа: важливо зберегти красу та ресурси світового океану для майбутніх поколінь

Протягом 7-8 червня 2024 р. у місті Сан-Хосе, що у Коста-Ріці, проходила Міжнародна наукова конференція «Занурені у зміни», яка торкалася збереження океану, що потерпає внаслідок зміни клімату, втрати біорізноманіття та забруднення. З нагоди цієї події Папа Франциск написав послання на ім’я Посла Коста-Ріки при Святому Престолі, у якому наголошує на ролі води у житті людей.

Святіший Отець виокремлює важливість збереження краси та ресурсів світового океану для майбутніх поколінь та піклування про чистоту води.

Детальніше...

Європа оголосила війну е-відходам

У 2022 році в світі було утворено рекордні 62 мільйони тонн електронних відходів. Це дорівнює середньому показнику 7,8 кг на людину на рік. Лише 22,3% від цієї маси задокументовано як офіційно зібрані та перероблені в екологічно безпечний спосіб. Решта 77,7% е-відходів або зберігаються в будинках і підприємствах, або утилізуються неналежним чином, що є величезною втратою  для кругової економіки​. Єдиний, хто серйозно взявся за цю проблему – Європейський Союз, він демонструє найвищі показники збору та переробки е-відходів. У 2022 році в ЄС зібрано та перероблено 42,8% е-відходів. Це значно перевищує середньосвітовий показник, що свідчить про успішність європейських підходів до управління е-відходами.​ 

Основою успіху ЄС є Директива щодо відходів електричного та електронного обладнання (WEEE Directive), яка встановлює цілі для збору, утилізації та переробки таких відходів. Ця директива допомагає європейським країнам боротися з нелегальним експортом відходів та зменшує адміністративне навантаження через гармонізацію національних реєстрів електронного обладнання та форм звітності​​.

Детальніше...

"Великий Луг – величезний "холодильник" для всієї планети. Він впливатиме на клімат Землі", - еколог Вадим Манюк

Еколог, кандидат біологічних наук із Дніпра Вадим Манюк в інтервʼю УНІАН розповів, що відбувається на місці колишнього Каховського водосховища за рік після руйнування греблі та якою може бути його подальша доля.

6 червня 2023 року російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС поблизу міста Нова Каховка на Херсонщині. Оскільки Каховське водосховище було другим за площею в Україні, спочатку сталася значна повінь та подальше зневоднення території.

Підтоплень зазнали десятки населених пунктів. За даними доповіді Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, на підконтрольній Україні території загинули 33 людей, 28 отримали різні ушкодження, ще понад 40 мають статус зниклих безвісти. Які жертви спричинив підрив ГЕС на окупованій території — до цього часу невідомо.

Детальніше...

Стрийські школярі спільно з душпастирем-екологом відзначили Всесвітній день довкілля

4 червня, напередодні Всесвітнього дня захисту довкілля, у Загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №6 м. Стрий було проведено екопросвітницький захід.

На запрошення вчителів цієї школи зустріч з трьма молодшими класами провів о. Олег Кобель, очільник Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ. Розпочався урок з спільної молитви за дітей України, які постраждали від рук російських окупантів.

Відтак, священник розповів про важливий аспект живої християнської віри, а саме – відповідальність за створений Богом світ. Про це було легко спілкуватися, адже урок відбувався під відкритим небом, на свіжому повітрі.

Детальніше...

Екопапір з опалого листя. Українець став фіналістом Премії для молодих винахідників

Український науковець Валентин Фречка розробив технологію перетворення опалого листя на екопапір і вперше став фіналістом конкурсу Премії молодих винахідників.

Науковця обрали з-поміж понад 550 кандидатів для участі в цьогорічному конкурсі. Інші фіналісти:

  • команда туніських винахідників, які розробили «розумне» керування кріслом колісним, щоб люди з інвалідністю могли самостійно пересуватися;
  • нідерландка з тестом «Набір для швидкої ідентифікації бактеріальних інфекцій», який бореться зі стійкістю до антибіотиків.

Детальніше...