Меню

І чисто, і корисно

Сміття та відходи – невід’ємна частина людської діяльності. Питання їхньої утилізації набуло катастрофічних масштабів і стало глобальною проблемою. У деяких країнах площі сміттєзвалищ більші, ніж мегаполіси. Період розпаду деяких відходів вимірюється тисячами років, протягом яких виділяються токсичні речовини. Усе це негативно впливає на навколишнє середовище та клімат в цілому.

Кількість населення постійно зростає, а тому проблема утилізації сміття з кожним роком нависатиме все більшим вантажем над людством. При обмежених ресурсах планети потреби людства меж не мають. Що ж робити для подолання проблеми? Для цього була створена Генеральною Асамблеєю ООН Ціль сталого розвитку № 12 «Відповідальне споживання».

Детальніше...

У Держлісагентстві зізналися, що не подужають план Зеленського з висадки 1 мільярда дерев

В агентстві також підкреслили, що указ Зеленського про збереження лісів відноситься до всіх власників лісів, юридичних і фізичних осіб.

Державне агентство лісових ресурсів не зможе виконати план президента Володимира Зеленського з висадки 1 мільярда дерев у найближчі три роки.

Так, у найближчі три роки агентство планує висадити понад 729 мільйонів саджанців.

"Орієнтовно агентством планується висадити у 2021 році понад 10 млн. шт. сіянців, у 2022 – більш як 223 млн., 2023 – більше ніж 230 млн, та у 2024 році – понад 266 млн штук саджанців", - йдеться в документі.

Детальніше...

Папа: Потребуємо «екології серця», що включає відпочинок і співчуття

Під час недільної зустрічі з вірними посеред літа Папа Франциск нагадав про необхідність навчитися зупинятися, розвивати споглядальний погляд, не даючи щоденній біганині повністю себе поглинути.

Якщо навчимося по-справжньому відпочивати, то завдяки контемплятивному поглядові станемо спроможними до справжнього співчуття. Думками про це Папа Франциск поділився перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 18 липня 2021 р., коментуючи уривок з шостої глави Євангелії від Марка, який, за його словами, «допомагає нам збагнути два важливі аспекти життя».

Детальніше...

Від Адама до сьогодення місія людини незмінна: «порати та доглядати» створений Господом світ

З 13 по 17 липня 2021 року з ініціативи референта з питань екології Бучацької єпархії отця Михайла Деревенчука при церкві Успення Пресвятої Богородиці, що у селі Яблунів Копичинецького деканату, було проведено духовно-екологічний табір для дітей на тему «Людина та творіння Господнє», передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Ций захід отець Михайло організував спільно з помічниками-аніматорами. Протягом п’яти днів, які розпочиналися спільною Святою Літургією чи Молебнем, учасники табору мали можливість почути різні науки, які допомагали зрозуміти задум нашого Творця щодо кожного з нас, зокрема про те, як за допомогою слова Божого виникло все творіння і сама людина, яка була покликана Отцем до важливої місії «порати та доглядати» створений Ним світ і як людство впродовж свого існування живе та прагне виконати цю покладену на нас місію.

Детальніше...

В ООН визнали рекордно спекотну температуру в Антарктиді — більше 18 градусів

ООН визнала новий рекорд високої температури в Антарктиді - 18,3 градуса за Цельсієм. 

Деталі: Рекордну спеку зафіксували на аргентинській дослідницької станції Есперанса на Антарктичному півострові 6 лютого 2020 року.

Попередній підтверджений рекорд для антарктичного континенту становив 17,5°C. Його зареєстрували в Есперансі в 2015 році.

Водночас, ВМО відхилила ще більш високі показники температури - 20,75°C  – про які повідомлялося 9 лютого минулого року на бразильській станції моніторингу вічної мерзлоти на острові Сеймур. Детальний аналіз даних і метаданих засвідчив, що імпровізований радіаційний захист призвів до помилки теплового зміщення для датчика температури.

Детальніше...

Китай запустив першу у світі потужну систему зберігання енергії на натрій-іонних акумуляторах

У Північному Китаї ввели в експлуатацію першу у світі систему зберігання енергії на натрій-іонних акумуляторах потужністю 1 МВт-год. 

Проект запустив у місті Тайюань, провінція Шаньсі, 28 червня Інститут фізики Китайської академії наук.

«Система складається з натрій-іонних акумуляторів у якості основного корпусу для зберігання енергії, у поєднанні з муніципальною електроенергією, фотоелектричними і зарядними пристроями, що утворюють механізм мікромережі, який може ефективно взаємодіяти з громадськими мережами, - розповідають розробники. - Використовуючи такі переваги, як низька вартість і підвищена безпека, очікується, що натрій-іонні акумулятори будуть широко застосовуватися у багатьох секторах, таких як електромобілі, домашні або промислові сховища енергії, базові станції зв'язку 5G і поновлювані джерела енергії».

Детальніше...

Зелені облігації набрали юридичної сили в Україні

Відсьогодні, 1 липня 2021 року, вступає в силу Закон України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» №738-IX від 19.06.2020. Законом запроваджуються зелені облігації як окремий підвид цінних паперів та встановлюються правила для учасників відповідного ринку.

Зокрема ст. 11, 18 Закону встановлюється:

Детальніше...