Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Антибіотики можуть перестати працювати через забруднення середовища

Одна з найстрашніших і зростаючих проблем сучасної охорони здоров'я – стійкість організму до антибіотиків. Вчені вважають, що людина перестає сприймати ліки через їх надмірне вживання, проте нове дослідження, говорить, що в цьому процесі може бути також винувате забруднення навколишнього середовища пише ПМ.

Вдавшись до геномного аналізу, вчені з Університету Джорджії виявили зв'язок між стійкістю до антибіотиків і забрудненням навколишнього середовища важкими металами. Згідно з дослідженням, ґрунт, що містить важкі метали, має більшу кількість специфічних бактерій, які супроводжуються стійкими до антибіотиків генами. Серед них були Acidobacteriaoceae, Bradyrhizobium і Streptomyces. Їх гени стійкі до таких ліків, як ванкоміцин, бацитрацин і поліміксин. Всі три препарати використовуються для лікування інфекцій у людей.

Детальніше...

Опускати скла в автомобілях не рекомендується

Якщо ви в цілях вентиляції опускаєте скло в автомобілі, пересуваючись по місту, то тим самим робите велику помилку. Такий висновок зробили вчені з Великобританії.

Водії та пасажири автомобілів в найбрудніших мегаполісах планети стикаються з диспропорційно величезним числом забруднювачів всередині салону, якщо воліють провітрювати його шляхом простого відкриття вікон. До такого висновку прийшли вчені Університету Суррея, пишуть Цікавості.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, брудне повітря вбиває до 7 млн людей на нашій планеті кожен рік, а 90% людей вдихає повітря з підвищеним вмістом забруднювачів.

Детальніше...

Зміни клімату впливають на алергії, імунну відповідь і аутизм у людей

Фахівці наполягають: своєю згубною діяльністю, головним чином відповідальною за коливання клімату нашої планети, ми шкодимо не тільки навколишньому середовищу, а й самим собі.

Зміна клімату і порушення в екосистемі здатні серйозно вплинути не тільки на звичне навколишнє середовище, але і на людський організм. Сює Мін, професор неврології в Медичній школі при Ратгерському університеті (Нью-Джерсі, США), у своїй роботі, опублікованій в журналі International Journal of Environmental Research and Public Health, розповіла, який вплив чинять кліматичні зміни на прояви алергії, імунну відповідь, ризик виникнення аутизму і мікробіом – спільнота мікроорганізмів, що живуть всередині нас, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Забруднення повітря визнано найбільшим ризиком для здоров’я людини

Якість повітря в більшості міст світу дуже погана. Щодня ми виходимо на вулицю з метою освіжитися, але насправді вдихаємо вихлопні гази автомобілів та інші шкідливі речовини. Зрозуміло, що все це шкодить нашому здоров’ю – потрапляючи в наші організми, отруйні гази буквально руйнують наші органи.

Вчені з американського штату Іллінойс впевнені, що брудне повітря є «найбільшим ризиком для здоров’я людини» і значно скорочує тривалість життя. Щоб з’ясувати, наскільки сильно брудне повітря впливає на довголіття людей, вони вивчили дані, зібрані глобальною системою «Індекс якості повітря» (AQLI). Результати виявилися вельми тривожними – якби люди жили в більш сприятливих умовах, ніж зараз, вони б цілком встигли втілити свої мрії, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Як прибирати вдома без використання хімії?

Віддамо належне побутовій хімії. Вона дійсно відмиває краще і швидше наші речі. Аромати також мають стійкий, свіжий і приємний запах. Але, віддаючи належне науці, яка розробляє хімічні склади, ми не можемо залишити без уваги той факт, що хімія є агресивним середовищем.

Саме за рахунок агресивності чистячих і миючих засобів ми добиваємося хорошого результату прибирання при мінімальних витратах часу. І не варто забувати, що для того, щоб прибрати саму хімію з очищених поверхонь, нам буде потрібно велика кількість універсально розчинника, води.

Детальніше...

10 хвилин щоденного перебування на природі допомагають знизити тривогу і занепокоєння

Сьогодні тривога і депресія зустрічаються частіше ніж будь-коли в історії. Однією з причин є високий рівень стресу, який щодня відчувають мільйони людей по всьому світу. Наприклад, за останні десять років в одній тільки Великобританії в п’ять разів збільшилася кількість студентів, які повідомили про проблеми з психічним здоров’ям, включаючи тривогу, депресію і шизофренію. Прийом антидепресантів довів свою ефективність при лікуванні тривожних і депресивних станів, але які речі в повсякденному житті можуть зробити позитивний вплив на ваше психічне здоров’я?

Детальніше...

Шумове забруднення загрожує здоров’ю кожного п'ятого європейця

Рівень шуму в Європейському Союзі настільки високий, що блок не відповідає власним стандартам.

Про це свідчать опубліковані 5 березня дані Європейського агентства з охорони довкілля (EEA).

"Зокрема, мета, встановлена на 2020 рік – зменшити рівень шумового забруднення та рухатися до рекомендованих ВООЗ рівнів впливу шуму, не буде досягнута", – йдеться в повідомленні агентства.

Рівень шуму для приблизно 113 мільйонів європейців зростає дедалі вище, ніж рівень, встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Детальніше...

Забруднення повітря може скоротити життя на три роки – вчені

Вчені з Хімічного інституту Суспільства Макса Планка заявили про те, що забруднене повітря є причиною скорочення життя людей у середньому на три роки. Більш того, щорічно забруднення повітря стає причиною передчасної смерті 8,8 мільйона осіб в усьому світі.

За словами дослідників, видалення з повітря молекул і твердих частинок, які потрапляють в легені і є наслідком спалювання нафти, газу і вугілля, дозволило б продовжити життя людини на рік. "Забруднення повітря – більша небезпека для громадського здоров'я, ніж тютюнопаління. Здебільшого забруднення можна було б уникнути в разі заміни викопного палива чистою відновлювальною енергією", – заявив провідний автор дослідження Джос Леливелд.

Детальніше...