Меню

Як прибирати вдома без використання хімії?

Віддамо належне побутовій хімії. Вона дійсно відмиває краще і швидше наші речі. Аромати також мають стійкий, свіжий і приємний запах. Але, віддаючи належне науці, яка розробляє хімічні склади, ми не можемо залишити без уваги той факт, що хімія є агресивним середовищем.

Саме за рахунок агресивності чистячих і миючих засобів ми добиваємося хорошого результату прибирання при мінімальних витратах часу. І не варто забувати, що для того, щоб прибрати саму хімію з очищених поверхонь, нам буде потрібно велика кількість універсально розчинника, води.

Детальніше...

10 хвилин щоденного перебування на природі допомагають знизити тривогу і занепокоєння

Сьогодні тривога і депресія зустрічаються частіше ніж будь-коли в історії. Однією з причин є високий рівень стресу, який щодня відчувають мільйони людей по всьому світу. Наприклад, за останні десять років в одній тільки Великобританії в п’ять разів збільшилася кількість студентів, які повідомили про проблеми з психічним здоров’ям, включаючи тривогу, депресію і шизофренію. Прийом антидепресантів довів свою ефективність при лікуванні тривожних і депресивних станів, але які речі в повсякденному житті можуть зробити позитивний вплив на ваше психічне здоров’я?

Детальніше...

Шумове забруднення загрожує здоров’ю кожного п'ятого європейця

Рівень шуму в Європейському Союзі настільки високий, що блок не відповідає власним стандартам.

Про це свідчать опубліковані 5 березня дані Європейського агентства з охорони довкілля (EEA).

"Зокрема, мета, встановлена на 2020 рік – зменшити рівень шумового забруднення та рухатися до рекомендованих ВООЗ рівнів впливу шуму, не буде досягнута", – йдеться в повідомленні агентства.

Рівень шуму для приблизно 113 мільйонів європейців зростає дедалі вище, ніж рівень, встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Детальніше...

Забруднення повітря може скоротити життя на три роки – вчені

Вчені з Хімічного інституту Суспільства Макса Планка заявили про те, що забруднене повітря є причиною скорочення життя людей у середньому на три роки. Більш того, щорічно забруднення повітря стає причиною передчасної смерті 8,8 мільйона осіб в усьому світі.

За словами дослідників, видалення з повітря молекул і твердих частинок, які потрапляють в легені і є наслідком спалювання нафти, газу і вугілля, дозволило б продовжити життя людини на рік. "Забруднення повітря – більша небезпека для громадського здоров'я, ніж тютюнопаління. Здебільшого забруднення можна було б уникнути в разі заміни викопного палива чистою відновлювальною енергією", – заявив провідний автор дослідження Джос Леливелд.

Детальніше...

Вчені пов’язали розвиток пухлин у мозку з ультрадисперсними частками від дизельного палива

Вчені з Канади прийшли до висновку, що підвищена концентрація в повітрі ультрадисперсних частинок, яка утворюються при горінні дизельного палива, підвищує ризик розвитку раку мозку. Результати нового дослідження опубліковані в виданні Epidemiology.

Ультрадисперсні частинки виробляються в результаті багатьох процесів, але найбільш поширеними вважаються згоряння дизельного палива і робота заводів. Ці викиди медики вважають сильними канцерогенами, які істотно підвищують розвиток раку легенів і мозку. Представники з Університету Макгіла проаналізували стан здоров’я близько 2 мільйонів осіб, що проживають в Монреалі або Торонто в період з 2001 по 2016 рік.

Детальніше...

Забруднення повітря викликає мільйони нападів астми по всьому світу

Дослідники з Університету Джорджа Вашингтона підрахували, що до 33 мільйонів відвідувань відділень невідкладної допомоги, пов’язаних з астмою, викликані впливом озону або тонкодисперсних твердих частинок. Хоча вже давно визнано, що вдихання забрудненого повітря може спровокувати напади астми, це дослідження є першим по кількісній оцінці впливу забруднення повітря на випадки астми у всьому світі.

Провідний автор дослідження д-р Сьюзен К. Аненберг є доцентом кафедри охорони навколишнього середовища і гігієни праці в Школі громадського здоров’я Інституту GW Milken. «Мільйони людей в усьому світі змушені щороку звертатися у відділення швидкої допомоги для лікування нападів астми, тому що вони дихають забрудненим повітрям», – сказав доктор Аненберг. «Наші результати показують, що політика, спрямована на очищення повітря, може зменшити глобальний тягар астми і поліпшити респіраторне здоров’я у всьому світі.»

Детальніше...

Сигарети продовжують труїти нас навіть в потушеному стані

Сигарети токсичні не тільки тоді, коли їх хтось курить. Вчені довели, що навіть холодні, зморщені недопалки продовжують виділяти у повітря шкідливі випаровування

Як повідомляє нове дослідження, в перші 24 після того, як сигарета була погашена, вона продовжує виділяти в навколишнє середовище нікотин – до 14% від тієї кількості, що виробляє тліюча сигарета. Однак на цьому проблеми не закінчуються.

Хоча більшість шкідливих хімічних сполук вивільняється протягом доби після використання, нікатин і тріацетин (пластифікатор з фільтра) все так само активно випаровуються і п’ять днів. Це особливо сильно впливає на здоров’я тих, хто не любить витрушувати попільнички в приміщеннях або в салоні авто.

Детальніше...

«Автомобільний вихлоп вбиває серце»: кардіологи знайшли нову причину інфаркту

Вчені виявили нову причину інфарктів і супутніх проблем з серцем. Як виявилося, частота серцевих нападів безпосередньо залежить від забруднення середовища автомобільними вихлопними газами.

Протягом 10 років (з 2005 по 2015 рік) дослідники збирали інформацію про ступінь забруднення повітря, а також архівували дані в рамках моніторингу стану повітря в німецькому Аугсбурзі, порівнюючи все це згодом з інформацією про нелетальні випадки серцевих нападів та інших захворювань серцево-судинної системи. У результаті був зроблений висновок про те, що постійний вплив крихітних частинок (в основному це азот, сажа і озон), які у великій кількості продукуються випускними системами транспортних засобів, надає прямий вплив на частоту випадків інфаркту.

Детальніше...