Актуальна тема

Меню

Забруднення повітря призводить до втрати зору і сліпоти — вчені

Навіть невелике погіршення індексу якості повітря підвищує ймовірність повної сліпоти.

Британські дослідники провели дослідження і довели, що забруднення повітря — одна з причин макулярної дегенерації, або вікової дегенерації жовтої плями (ВДЖП). Це прогресуюче пошкодження жовтої плями центральної і особливо важливої частини сітківки. Серед літніх людей це найпоширеніша причина незворотної втрати зору, пише Ukr.Media.

При макулярній дегенерації погіршується стан клітин в жовтій плямі. Через це людина втрачає здатність читати, писати і ідентифікувати особи.

Детальніше...

Нанопластик змінює мікробіом кишечника і загрожує здоров’ю

Коли пластик розкладається, він розпадається на більш дрібні мікрочастинки і наночастинки. Проникаючи в організм через воду або навіть повітря, вони шкодять здоров’ю людини. Нове дослідження показало, що нанопластик впливають на склад і різноманітність кишкового мікробіома, і що це може завдати шкоди здоров’ю людини, пишуть Цікавості.

Наслідки впливу нанопластику на здоров’я традиційно оцінювалися на морських мешканцях – молюсках, ракоподібних і рибі. Недавні дослідження in vitro з використанням культур клітин риб і ссавців дозволили вченим проаналізувати зміни в експресії генів, пов’язані з присутністю нанопластику, з токсикологічної точки зору. Більшість неврологічних, ендокринних і імунологічних трактів у цих хребетних дуже схожі з такими у людей. Вчені попереджають, що деякі з ефектів, які спостерігаються у, наприклад, риб, можуть спостерігатися у людей.

Детальніше...

Як захистити організм від впливу забрудненого повітря

Повітря. Без нього наше життя неможливе. На жаль, зараз часто воно несе нам загрозу, адже завдяки викидам, спричиненим заводами, фабриками, транспортом його склад містить небезпечні домішки, які погіршують його якість і впливають на наше здоров’я. Кожна окрема людина не може глобально вплинути на зміну складу повітря, але може спробувати захистити свій організм від забрудненого повітря. Варто лише дотримуватись простих порад, пише Країна здоров’я.

Вживати цитрусові. Цитрусові багаті антиоксидантами, які нейтралізують вільні радикали, які з'являються в організмі через забруднювачі в повітрі. Завдяки вмісту в них комплекту з вітаміну С, фолієвої кислоти і фосфору запобігає утворенню ракових клітин і поліпшується кровообіг, що важливо для хорошої роботи легенів.

Детальніше...

Зміни клімату впливають на інфекційні хвороби

Передача конкретних інфекційних захворювань була змінена процесами, пов'язаними з кліматичними та екологічними аномаліями.

Очікується, що зростання інфекційних спалахів буде спостерігатися в м'якому кліматі через глобальне потепління, а зміни кліматичних режимів вплинуть на присутність, щільність, силу і динаміку передачі багатьох вірусів і патогенів, пише Країна здоров’я.

Розуміння того, як мінливість клімату впливає на передачу цих хвороб, важливо як для дослідників, так і для широкого загалу.
Робота, опублікована нещодавно в журналі PlosOne, показує, що майже половина населення не знає про зв'язок між зміною клімату і його впливом на інфекційні захворювання. Дослідження було засноване на багатонаціональному перехресному опитуванні, в якому в цілому взяли участь 458 осіб з усього світу.

Детальніше...

Вчені розповіли, до яких хвороб призводить забруднення повітря

Нове дослідження, випущене Ланкастерським університетом, показує, що забруднення повітря впливає не тільки на серце і легені, а й навіть на мозок. Дослідження мозкових стовбурів дітей і молодих людей, що живуть в забрудненому Мехіко, виявило тривожні ранні маркери хвороби Альцгеймера, Паркінсона і бічного аміотрофічного склерозу (БАС). Дослідження опубліковане в журналі Environmental Research, пише Depo.Закарпаття.

Вчені проаналізували стовбури головного мозку 186 молодих жителів Мехіко у віці від 11 місяців до 27 років. Вони виявили крихітні наночастинки, які сприятимуть розвитку неврологічних захворювань. Автори дослідження стверджують, що наночастинки утворені в результаті забруднення повітря автомобілями.

Детальніше...

Забруднене повітря сприяє поширенню коронавірусу

Дані з Китаю показують, що забруднення повітря може привести до збільшення передачі SARS-CoV-2.

Брудне повітря може поширювати вірус, збільшуючи сприйнятливість до інфекції, послаблюючи імунну систему і ускладнюючи протидію. Крім того, дрібні частки вірусу в повітрі можуть продовжувати його життя і збільшувати ймовірність зараження, пише Країна здоров’я.

У новому дослідженні, опублікованому на сервері препринтів medRxiv, вчені з Гонконзького університету науки і технологій оцінили вплив забруднення повітря на передачу COVID-19 в Китаї. Для аналізу використовувалися дані про поширення COVID-19 і дані про якість повітря з 1 січня по 1 квітня 2020 року в Китаї.

Детальніше...

Антибіотики можуть перестати працювати через забруднення середовища

Одна з найстрашніших і зростаючих проблем сучасної охорони здоров'я – стійкість організму до антибіотиків. Вчені вважають, що людина перестає сприймати ліки через їх надмірне вживання, проте нове дослідження, говорить, що в цьому процесі може бути також винувате забруднення навколишнього середовища пише ПМ.

Вдавшись до геномного аналізу, вчені з Університету Джорджії виявили зв'язок між стійкістю до антибіотиків і забрудненням навколишнього середовища важкими металами. Згідно з дослідженням, ґрунт, що містить важкі метали, має більшу кількість специфічних бактерій, які супроводжуються стійкими до антибіотиків генами. Серед них були Acidobacteriaoceae, Bradyrhizobium і Streptomyces. Їх гени стійкі до таких ліків, як ванкоміцин, бацитрацин і поліміксин. Всі три препарати використовуються для лікування інфекцій у людей.

Детальніше...

Опускати скла в автомобілях не рекомендується

Якщо ви в цілях вентиляції опускаєте скло в автомобілі, пересуваючись по місту, то тим самим робите велику помилку. Такий висновок зробили вчені з Великобританії.

Водії та пасажири автомобілів в найбрудніших мегаполісах планети стикаються з диспропорційно величезним числом забруднювачів всередині салону, якщо воліють провітрювати його шляхом простого відкриття вікон. До такого висновку прийшли вчені Університету Суррея, пишуть Цікавості.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, брудне повітря вбиває до 7 млн людей на нашій планеті кожен рік, а 90% людей вдихає повітря з підвищеним вмістом забруднювачів.

Детальніше...