Меню

Зміни клімату впливають на інфекційні хвороби

Передача конкретних інфекційних захворювань була змінена процесами, пов'язаними з кліматичними та екологічними аномаліями.

Очікується, що зростання інфекційних спалахів буде спостерігатися в м'якому кліматі через глобальне потепління, а зміни кліматичних режимів вплинуть на присутність, щільність, силу і динаміку передачі багатьох вірусів і патогенів, пише Країна здоров’я.

Розуміння того, як мінливість клімату впливає на передачу цих хвороб, важливо як для дослідників, так і для широкого загалу.
Робота, опублікована нещодавно в журналі PlosOne, показує, що майже половина населення не знає про зв'язок між зміною клімату і його впливом на інфекційні захворювання. Дослідження було засноване на багатонаціональному перехресному опитуванні, в якому в цілому взяли участь 458 осіб з усього світу.

Детальніше...

Вчені розповіли, до яких хвороб призводить забруднення повітря

Нове дослідження, випущене Ланкастерським університетом, показує, що забруднення повітря впливає не тільки на серце і легені, а й навіть на мозок. Дослідження мозкових стовбурів дітей і молодих людей, що живуть в забрудненому Мехіко, виявило тривожні ранні маркери хвороби Альцгеймера, Паркінсона і бічного аміотрофічного склерозу (БАС). Дослідження опубліковане в журналі Environmental Research, пише Depo.Закарпаття.

Вчені проаналізували стовбури головного мозку 186 молодих жителів Мехіко у віці від 11 місяців до 27 років. Вони виявили крихітні наночастинки, які сприятимуть розвитку неврологічних захворювань. Автори дослідження стверджують, що наночастинки утворені в результаті забруднення повітря автомобілями.

Детальніше...

Забруднене повітря сприяє поширенню коронавірусу

Дані з Китаю показують, що забруднення повітря може привести до збільшення передачі SARS-CoV-2.

Брудне повітря може поширювати вірус, збільшуючи сприйнятливість до інфекції, послаблюючи імунну систему і ускладнюючи протидію. Крім того, дрібні частки вірусу в повітрі можуть продовжувати його життя і збільшувати ймовірність зараження, пише Країна здоров’я.

У новому дослідженні, опублікованому на сервері препринтів medRxiv, вчені з Гонконзького університету науки і технологій оцінили вплив забруднення повітря на передачу COVID-19 в Китаї. Для аналізу використовувалися дані про поширення COVID-19 і дані про якість повітря з 1 січня по 1 квітня 2020 року в Китаї.

Детальніше...

Антибіотики можуть перестати працювати через забруднення середовища

Одна з найстрашніших і зростаючих проблем сучасної охорони здоров'я – стійкість організму до антибіотиків. Вчені вважають, що людина перестає сприймати ліки через їх надмірне вживання, проте нове дослідження, говорить, що в цьому процесі може бути також винувате забруднення навколишнього середовища пише ПМ.

Вдавшись до геномного аналізу, вчені з Університету Джорджії виявили зв'язок між стійкістю до антибіотиків і забрудненням навколишнього середовища важкими металами. Згідно з дослідженням, ґрунт, що містить важкі метали, має більшу кількість специфічних бактерій, які супроводжуються стійкими до антибіотиків генами. Серед них були Acidobacteriaoceae, Bradyrhizobium і Streptomyces. Їх гени стійкі до таких ліків, як ванкоміцин, бацитрацин і поліміксин. Всі три препарати використовуються для лікування інфекцій у людей.

Детальніше...

Опускати скла в автомобілях не рекомендується

Якщо ви в цілях вентиляції опускаєте скло в автомобілі, пересуваючись по місту, то тим самим робите велику помилку. Такий висновок зробили вчені з Великобританії.

Водії та пасажири автомобілів в найбрудніших мегаполісах планети стикаються з диспропорційно величезним числом забруднювачів всередині салону, якщо воліють провітрювати його шляхом простого відкриття вікон. До такого висновку прийшли вчені Університету Суррея, пишуть Цікавості.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, брудне повітря вбиває до 7 млн людей на нашій планеті кожен рік, а 90% людей вдихає повітря з підвищеним вмістом забруднювачів.

Детальніше...

Зміни клімату впливають на алергії, імунну відповідь і аутизм у людей

Фахівці наполягають: своєю згубною діяльністю, головним чином відповідальною за коливання клімату нашої планети, ми шкодимо не тільки навколишньому середовищу, а й самим собі.

Зміна клімату і порушення в екосистемі здатні серйозно вплинути не тільки на звичне навколишнє середовище, але і на людський організм. Сює Мін, професор неврології в Медичній школі при Ратгерському університеті (Нью-Джерсі, США), у своїй роботі, опублікованій в журналі International Journal of Environmental Research and Public Health, розповіла, який вплив чинять кліматичні зміни на прояви алергії, імунну відповідь, ризик виникнення аутизму і мікробіом – спільнота мікроорганізмів, що живуть всередині нас, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Забруднення повітря визнано найбільшим ризиком для здоров’я людини

Якість повітря в більшості міст світу дуже погана. Щодня ми виходимо на вулицю з метою освіжитися, але насправді вдихаємо вихлопні гази автомобілів та інші шкідливі речовини. Зрозуміло, що все це шкодить нашому здоров’ю – потрапляючи в наші організми, отруйні гази буквально руйнують наші органи.

Вчені з американського штату Іллінойс впевнені, що брудне повітря є «найбільшим ризиком для здоров’я людини» і значно скорочує тривалість життя. Щоб з’ясувати, наскільки сильно брудне повітря впливає на довголіття людей, вони вивчили дані, зібрані глобальною системою «Індекс якості повітря» (AQLI). Результати виявилися вельми тривожними – якби люди жили в більш сприятливих умовах, ніж зараз, вони б цілком встигли втілити свої мрії, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Як прибирати вдома без використання хімії?

Віддамо належне побутовій хімії. Вона дійсно відмиває краще і швидше наші речі. Аромати також мають стійкий, свіжий і приємний запах. Але, віддаючи належне науці, яка розробляє хімічні склади, ми не можемо залишити без уваги той факт, що хімія є агресивним середовищем.

Саме за рахунок агресивності чистячих і миючих засобів ми добиваємося хорошого результату прибирання при мінімальних витратах часу. І не варто забувати, що для того, щоб прибрати саму хімію з очищених поверхонь, нам буде потрібно велика кількість універсально розчинника, води.

Детальніше...