Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

5 мікроелементів, які захищають від шкідливого впливу забруднення повітря

Забруднення повітря являє собою зростаючу загрозу для здоров’я, особливо у великих містах. Всесвітня організація охорони здоров’я заявляє, що “4,2 мільйона осіб на рік помирають в результаті забруднення атмосферного повітря”. На щастя, є кілька простих способів захисту, які кожен може зробити, щоб захистити клітини від забруднення повітря.

Найпоширеніші проблеми зі здоров’ям, викликані забрудненням повітря, включають астму, пневмонію, хронічні інфекції легенів, серцево-судинні захворювання, рак легенів та гострі респіраторні інфекції у дітей.

Детальніше...

Діти у всьому світі стражають від змін клімату

Зміни клімату в різних країнах світу вже негативно позначаються на здоров'ї дітей. У масштабному звіті лікарів міститься заклик до світових лідерів вжити заходів для порятунку навколишнього середовища.

Діти в різних країнах світу вже страждають від змін клімату, які відображаються на їх здоров'ї. У великому науковому звіті, опублікованому в престижному журналі The Lancet, міститься заклик до світових лідерів вжити термінових кроків для порятунку навколишнього середовища. Як повідомляє видання Phys.Org, з цим закликом звернулися представники 35 найавторитетніших установ з різних країн світу. Вони пишуть, що спалення дизельного палива і вугілля призводить до розвитку у дітей хвороб легенів, а дим від лісових пожеж провокує астму і негативно впливає на інші аспекти респіраторної системи дитини. Нарешті, скорочуються площі під урожай, через що у дітей виникає ризик недоїдання.

Детальніше...

Рівень шуму в містах впливає на ризики смертельного захворювання

Вчені порівнювали умови життя людей, що проживають в тихих зелених районах і шумних частинах міста і прийшли до невтішних висновків. Рівень шуму – важливий фактор ризику смертельного захворювання.

Проживання в місцях з високим рівнем шуму і забруднення повітря підвищує ризик ішемічного інсульту. Група вчених з Іспанії виявила, що галасливі райони не тільки збільшують ймовірність настання інсульту, а й на 30% підвищують складність перебігу і наслідки хвороби.

До традиційних ризиків відносять ожиріння, діабет, куріння, малорухливий спосіб життя і гіпертонію. Дослідження показало, що фактор несприятливого місця проживання – додаткова причина розвитку інсульту.

Детальніше...

Забруднене повітря зістарює мозок людини

У найзабрудненіших з точки зору атмосфери районах мозок жителів на 10 років старший за їхній біологічний вік. До такого висновку прийшли дослідники з англійського Університету Уорвіка.

Британські дослідники довели, що англійці, які проживають в найбільш загазованих і забруднених з точки зору атмосфери районах країни, бувають і набагато більш забудькуватими. А все через те, що вдихання забрудненого повітря пошкоджує пам'ять і старить мозок на цілих 10 років. Встановлено, що в областях країни з підвищеним рівнем двоокису азоту і шкідливих часток PM10 в атмосфері жителі набагато гірше справляються з тестами на пам'ять. Такі висновки зіставлення підсумків цих тестів з результатами людей, які живуть в менш забруднених районах.

Детальніше...

Мільярди частинок мікропластика знайшли в «чаї з пакетика»

Група вчених з Канади, що представляли Університет МакГілла, з'ясувала, що при заварюванні пакетика чаю в чашку за п'ять хвилин потрапляє більше десяти мільярдів частинок мікропластика – у тисячі разів більше, ніж передбачалося досі.

Раніше деякі дослідники висловлювали стурбованість тим, що через забруднення людиною Світового океану все більше пластика виявляється в організми риб – фахівці з Уппсальского університету навіть відзначили, що деякі мальки окуня споживають пластик замість їжі. Згодом пластик «піднімається» вгору по харчовому ланцюгу, приносячи шкоду безлічі тварин, що харчуються рибою. Багато вчених зійшлися на думці, що саме риба є основною причиною потрапляння пластика і в організм людини, а «друге місце» займає водопровідна вода.

Детальніше...

Забруднене повітря може проникати у плаценту вагітних

Вчені вперше виявили токсичні частки від забрудненого повітря в плаценті вагітних. Ці речовини можуть спровокувати передчасні пологи або дефіцит маси тіла дитини.

Бельгійські вчені з Hasselt University отримали перші докази того, що токсичні частки з шкідливих вихлопів можуть потрапляти через плаценту вагітної в організм ще не народженої дитини. Зокрема, дослідники виявили сліди в плаценті 28 майбутніх мам, які проживають в забруднених районах, частинки чорного вуглецю або сажі. Нагадаємо, що плацента - це джерело, через яке дитина отримує весь необхідний їй кисень і всі нутрієнти під час перебування в утробі. Він пов'язаний з мамою через плаценту, і від здоров'я жінки залежить і здоров'я її малюка. Отримані дані є доказом того, що автомобільні та промислові вихлопи можуть проникати через материнський організм до дитини. Теоретично вони можуть спровокувати серйозні родові ускладнення або дефекти.

Детальніше...

Діти мають рости на природі. Підтвердили вчені, які досліджували психологічне здоров'я дорослих

Зростати на природі – це корисно.

Але, можливо, те, скільки часу ми проводили у дитинстві на природі, може впливати й на наше подальше життя.

Зокрема, на наше психологічне здоров’я, пише Science Alert.

Науковці провели перше епідеміологічне дослідження, яке показує зв’язок між недостатнім контактом з природою у дитинстві та психологічними проблемами у дорослому житті.

Детальніше...

Вчені попередили про забруднення водопровідної води

Близько 80% водопровідної води на планеті забруднено пластиком.

Вчені всерйоз стурбовані якістю води, що надходить з централізованих систем питного водопостачання. Справа в тому, що близько 80% водопровідної води на планеті забруднено пластиком, який потрапляє в організм і шкодить здоров'ю.

Результати дослідження, проведеного вченими Університету Міннесоти показали, що найвищий рівень забруднення – 93% – зафіксовано в США. Також багато частинок мікропластику було виявлено у питній воді Лівану та Індії. Найменший рівень небезпеки, за словами експертів, 72% – у Франції, Британії та ФРН.

Детальніше...