Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Гарна їжа не повинна йти на смітник

Відходи харчової промисловості є досить великою проблемою сучасного суспільства. На щастя вже існують деякі її сміливі рішення. Наприклад, молодий дизайнер із Великобританії придумала, як використати рибні відходи для створення матеріалу, альтернативного пластику. А команда її співвітчизників робить із панцирів омарів біопластик, пише epochtimes.

Серед таких сміливців, які дивують світ підходом до екологічного свідомого життя можна віднести Loop – це перший фінський ресторан, у якому створюють делікатеси із продуктів, що йдуть на відходи. Меню закладу змінюється щодня, але в основному тут подають вегетаріанські страви.

Детальніше...

Як навчитися не викидати їжу

Щороку близько 1,3 млрд тонн продовольства викидається, велика частина всього цього виявляється на звалищі. Це не тільки завдає шкоди навколишньому середовищу, але також негативно позначається на зміні клімату.

Нью-йоркський шеф-повар Макс Ла Манна вважає подібне бездумне марнотратство однією з головних проблем, що стоять перед людством. Автор книги «Більше рослин, менше сміття» (More Plants, Less Waste) розповів ВВС, що кожен з нас може зробити для того, щоб допомогти впоратися з цією проблемою.

Зараз на нашій планеті живе майже 9 млрд людей, більше 820 млн з них недоїдає.

Детальніше...

Науковці розробили дієту, що "врятує життя, планету та всіх нагодує"

Науковці розробили дієту, яка, як вони обіцяють, може врятувати життя, прогодувати 10 мільярдів людей і все це, не завдавши катастрофічних збитків планеті.

Вчені намагалися з'ясувати, як ми збираємося годувати мільярди людей протягом наступних десятиліть.

Їхня відповідь – "планетарне здорове харчування" – аж ніяк не виключає м'ясо і молочні продукти.

Але нова дієта передбачає величезні зміни в тому, що ми кладемо на власні тарілки, та спонукає їсти те, чого ми раніше ледве торкалися.

Детальніше...

Як упорядкувати холодильник, щоб тримати їжу свіжою. Поради експерта

Холодильник – це не просто шафа для їжі.

Він влаштований так, що у різних відсіках різні температури, а тому неправильна організація його вмісту може призвести до псування харчових продуктів.

Спеціаліст Австралійського інституту безпеки продуктів харчування Мішель Бозевська, на прохання The Daily Mail, розкриває свої секрети зберігання їжі.

Для початку експертка пропонує встановити температуру на рівні чотирьох градусів.

Детальніше...

Вживання зелених овочів знижує ризик інсульту

Вчені довели, що регулярне вживання зелених овочів знижує ризик розвитку інсульту і рівень стресу. Результати дослідження були представлені на Міжнародній конференції з інсультів.

Дослідники вивчили 682 пацієнта (середній вік 53,7 року), які перенесли кровотечу мозку: у 32,2% випадків хвороба була викликана інсультом, у 7,2% — структурними відхиленнями, у 60,6% — високим тиском. Порівнюючи медичні карти хворих, вчені з’ясували, що люди з діабетом в 2,33 рази частіше стикалися з недугою, з підвищеним холестерином – в 1,69 разів, трудоголіки – в 2,2 рази, курці – 10,01 рази.

Детальніше...

Як придбати чорну ікру та осетрину і не нашкодити власному здоров’ю та природі?

Новорічні і Різдвяні свята не за горами, в душі кожного вже дзвенять різдвяні дзвоники, а серце наповнюється радісним передчуттям зустрічі із близькими та рідними. Кожен з нас намагається в цей час почастувати свою родину чимось особливо смачненьким, оригінальним і не типовим.  До таких смаколиків можна віднести чорну ікру та осетрину. Направду, коли ж, як не у таке свято, можна дозволити собі особливо смачні і дорогі продукти?

Проте, купуючи чорну ікру та осетрину, слід бути особливо уважним. Адже ви можете придбати одну з численних підробок (імітацій) ікри або нелегальну браконьєрську продукцію, ставши співучасником знищення осетрових і ризикуючи при цьому здоров’ям – своїм та близьких.

Детальніше...

15 порад, як перестати викидати їжу

Кожен день в нашому сміттєвому відрі виявляються залишки їжі. Як зробити так, щоб наші продукти якомога менше опинялися на звалищі, кілька корисних порад, як перестати викидати продукти.

Згідно з дослідженнями, у світі щорічно 30% продуктів викидається на смітник. Це відбувається з різних причин: погане зберігання і транспортування, вийшов термін придатності, перевиробництво, а ще маркетинг і реклама в супермаркетах, які часто спонукають людей купувати більше продуктів, ніж потрібно. Для того, щоб цього уникнути потрібно дотримуватися простих правил, які не такі вже складні.

1. Почніть готувати. Чим краще ви почнете розбиратися в приготуванні різних страв, тим менше продуктів вам буде здаватися марними. З часом у вас просто перестануть застоюватися непотрібні продукти в холодильнику, так як всьому знайдеться застосування.

Детальніше...