Проповіді
Екологічні проповіді на Пасху
По апостольському читанню
«Бо Іван христив водою, ви ж будете хрещені по кількох цих днях Духом Святим».
Ді 1,5.
У сьогоднішній недільний день наша Церква святкує за східним календарем найбільше і величне свято у церковному році – Великдень, святкуємо подію Воскресіння Ісуса Христа з мертвих. Пасха є найбільшим торжеством християн, бо це свято перемоги добра над злом, життя над смертю. Великдень – це не просто свято. Це – суть християнства. Саме з любові до нас, людей, Ісус прийшов у цей світ і прийняв людське тіло. З любові до нас взяв на Себе всі наші гріхи, злочини й провини, і добровільно й свідомо прийняв – як покарання за них – неймовірні страждання і смерть на хресті. І, з любові до нас, Він Воскрес третього дня, щоб ми воскресли разом з Ним до вічного й блаженного життя у Його Царстві. І таке життя чекає на нас не колись там, у майбутньому: після нашої фізичної смерті. А може розпочатися вже сьогодні і зараз: якщо ми в щиросердному покаянні й смиренні, подяці прийдемо й навернемося до Нього – нашого Господа і Спасителя Христа.
Екологічні проповіді на Квітну неділю
Наше життя переповнене різними обставинами, які викликають різні емоції. Ми перебуваємо у різних середовищах, проживаємо у різних країнах та континентах. Маємо різне матеріальне становище, стан здоров’я, погляди, віросповідання і ще багато іншого, що нас відрізняє один від одного. Але ми маємо дуже багато спільного. Це – бажання бути щасливим, успішним, заможним, здоровим, щоб нас поважали інші, мати гарну сім’ю, улюблену роботу, розкішний будинок, щорічний відпочинок, щоб лихо нас оминало і ми нічим не були засмучені, щоб наші плани завжди реалізовувалися.
Дуже цікаво і важливо подивитися на наше життя крізь призму сьогоднішнього свята – В’їзду Господнього в Єрусалим.
Екологічні проповіді на П'яту неділю Великого посту
По апостольському читанню
Сьогоднішня, п’ята неділя Великого посту, повідомляє нам, що уже зовсім близько прихід великого свята Христового Воскресіння. А це в свою чергу змушує нас задуматись і задати собі питання: наскільки я готовий прийняти Воскреслого Христа у своє життя і взагалі чи насправді у житті кожного з нас залишилось місце для нашого Господа? Адже ми так іноді рідко розмовляємо з Ним і не запрошуємо до себе, а моє власне «Его» цілком поглинуло мене і апріорі не дозволяє поділитись ще з кимось простором власного життя.
Ось тому роздуми над сьогоднішнім апостолом допоможуть нам краще підготуватись до величного свята Воскресіння та оцінити наскільки ми цінні в Божих очах. Апостол Павло в посланні до Євреїв пише про цінність Христової жертви щодо кожного з нас кажучи: « Бо коли кров козлів і биків та попіл з телиці, як покропить нечистих, освячує, даючи їм чистоту тіла, то скільки більше кров Христа, – який Духом вічним приніс себе самого Богові непорочним, – очистить наше сумління від мертвих діл, на служіння Богові живому!» (Євр 9,14).
Екологічні проповіді на Четверту неділю Великого посту
По апостольському читанню
«Справді поблагословлю тебе щедро й розмножу тебе вельми»
(пор. Євр. 314 зач.; 14)
Дорогі у Христі!
Час Великого посту, в якому ми зараз знаходимося, для кожного християнина є чудовою нагодою змінити стиль свого життя, є нагодою призадуматися: «А, що я особисто ставлю на перше місце у своєму житті? Яке моє відношення до Бога, ближнього, самого себе та оточуючого світу?». Нині людина вкрай рідко задає собі такі питання, через що, на жаль, так багато хаосу є серед нас.
Екологічні проповіді на Третю неділю Великого посту
По апостольському читанню
«Маючи великого архиєрея, що пройшов небо, Ісуса, Божого Сина, тримаймося твердо віровизнання».
У посланні до євреїв апостол Павло ще раз наголошує на тому, щоб ми твердо трималися нашого християнського коріння, християнських цінностей, нашого віровизнання, які мали би бути головним фундаментом, основою та концептуальним кейсом нашої суспільної дійсності.
Але, насправді, однією з початкових точок відліку християнського життя є наша жива віра. Чи справді ми віримо в Слово Боже, в Святе Писання, у прості слова Ісуса, зверненні до нас через євангельські тексти. Скажімо, коли ми переступаємо поріг Церкви, йдучи додому, після Літургії, чи ми часом не поводимося так, наче, Бога нема?