Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Проповіді

Екологічні проповіді на Четверту неділю Великого посту

Євр 314 зач.; 6, 13-20

«Справді поблагословлю тебе щедро й розмножу тебе вельми»
(пор. Євр. 314 зач.; 14)

 

Дорогі у Христі!

Час Великого посту, в якому ми зараз знаходимося, для кожного християнина є чудовою нагодою змінити стиль свого життя, є нагодою призадуматися: «А, що я особисто ставлю на перше місце у своєму житті? Яке моє відношення до Бога, ближнього, самого себе та оточуючого світу?». Нині людина вкрай рідко задає собі такі питання, через що, на жаль, так багато хаосу є серед нас.

Детальніше...

Екологічні проповіді на Другу неділю Великого посту

По апостольському читанню

Євр 304 зач.; 1, 10 – 2, 3.

Дорогі в Христі брати і сестри! Послання до євреїв відрізняється від інших апостольських листів, які по своїй структурі мають всі типові складові листа: адресат, привітання, відправник, прощальні побажання. Натомість лист до євреїв – це свого роду богословський трактат, в якому автор для християн юдейського походження викладає суть християнської віри, утверджуючи їх у правильності їхнього вибору.

В І главі послання на основі старозавітних псалмів автор порівнює відношення ангелів, яких юдеї сприймали як посередників Божого об’явлення, до Ісуса Христа, якого називає «Господом», що «на початку заснував землю і небеса» (Євр. 1, 10.), даючи можливість чітко зрозуміти, що Бог Творець об’являє людині Себе самого в Сині. Божий Син є правдивий Бог, вищий понад ангельські чини, Співтворець всього сущого і водночас Месія, Відкупитель людського роду.

Детальніше...

Екологічні проповіді на Першу неділю Великого посту

По апостольському читанню

Євр 329 зач.; 11, 24-26; 32-12, 2.

Сьогоднішнє читання апостола розповідає нам про плоди віри праведників. А й направду, ми рідко замислюємось чи наша віра дає плоди у нашому житті. А мала би давати. Віра – не просто внутрішнє відчуття, що живе у нутрі людини. Апостол Яків учить нас: «Як тіло без душі мертве, так само й віра без діл мертва.» (Як 2, 26). Тому віра покликана бути дієвою, надавати нашим вчинкам певного напрямку і змісту. У цю неділю ми покликані переосмислити свою віру, заставити її бути плідною.

Що ми робимо із деревами, які мали б приносити добрі і поживні плоди, але не родять з року в рік? Ми спершу їх пробуємо «вилікувати»: удобрюємо, створюємо відповідні умови, а як немає змін – викорчовуємо. Не просто зрізаємо, а викорчовуємо, щоб навіть корінь їхній не займав дармо землі.

Детальніше...