Меню

Управління відходами

Пластик – дісгастінг. Як світові бренди очищають планету від власної продукції

Як компанії, що виробляють тонни пластика, збираються вирішувати проблему забруднення середовища – кейси великого бізнесу

У жовтні 2019 року Greenpeace спільно з рухом Breakfreefromplastic інспектували узбережжя 42 країн на наявність пластику. Загалом знайшли 187 тисяч пластикових об'єктів, багато з яких були марковані Coca-Cola, Nestle та PepsiCo й іншими. Розбираємось, як головні забруднювачі планети збираються очищати світ і свою репутацію від пластику, пише НВ.

Детальніше...

Лайфхаки: друге життя харчових відходів та побутового сміття

Овочі та фрукти поїдені, залишилися лише шкірки та неїстівні відходи, що робити, викидати? відповідь – ні! Як саме читайте далі

Те, що в смітнику – вже в смітнику! А те, що туди ще не потрапило, може отримати друге життя. Частенько побутові відходи можуть повторно стати корисними. І навіть не один раз… Варто просто знати, що на нашій кухні варте уваги. Тож далі перелік тих домашніх відходів, якими ми даремно знехтували.

Детальніше...

На Прикарпатті учасники АТО організували роздільний збір сміття

Учасники АТО із села Микитинці Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади отримують півтори тисячі гривень щомісяця на благодійні ініціативи за майже тонну пластику, який йде на переробку.

Роздільний збір сміття вони організували майже два роки тому. Пластик у Микитинцях вивозять двічі на місяць – за один раз назбирується до тонни. Вартує це сміття близько півтори тисячі гривень. Учасник бойових дій, заступник голови села Микитинці Роман Сметана розказує, що гроші йдуть на інші соціальні проєкти – зокрема, зараз у школі облаштовують тир.

А ще їх скеровують на адресну допомогу військовим.

Детальніше...

У Канаді вчені намагаються врятувати світ від забруднення пластиком за допомогою гусениць

У Канаді вчені з Університету Брандона вивчають личинки гусениці великої воскової молі, яка харчується пластиком, щоб виробити ідеальну систему біорозкладення пластика по всьому світу

Про це розповів біолог і автор дослідження Крістоф Лемуан з Університету Брандона.

В даний час існує більше 50 відомих видів "пластіворів", тобто організмів, що харчуються пластиком. Один з них – велика воскова міль, дає вченим надію на боротьбу із забрудненням планети пластиком.

Ці істоти з задоволенням поїдають деякі з найбільш поширених видів пластику. Дослідників особливо цікавило, як ця гусінь разом з мікроорганізмами в її кишківнику може руйнувати і метаболізувати пластик. Ця робота включала в себе відділення бактерій від кишківника черв'яків і вирощування їх в лабораторії самостійно. Вони виявили, що один конкретний вид бактерій може дійсно виживати тільки на пластиці протягом року.

Детальніше...

Будівельне сміття успішно зарекомендувало себе як сировина для доріг

Експериментальну ділянку дороги було побудовано з використанням перероблених на місці заповнювачів з відходів будівництва.

У 2009 році 105 будинків у місті Кордова були знесені з метою розширення аеропорту. Спочатку уламки від знесення збиралися відправляти на звалище, що є звичайною процедурою. Але Університет Кордови виступив з ідеєю переробляти все сміття на місці та використовувати його для експериментального будівництва ділянки дороги на шосе CH-2, яке проходить навколо злітно-посадкової смуги в аеропорту, а також з’єднує Кордови з містом Альмодовар. Ця ділянка дороги щодня використовується більш ніж 9 000 транспортних засобів. Після десяти років досліджень була опублікована повна робота. Результати дуже позитивні, і висновок полягає в тому, що перероблені матеріали зносу є хорошою альтернативою при будівництві доріг.

Детальніше...