Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Управління відходами

Щороку в Україні утворюється близько 12 мільйонів тонн побутових відходів – експерт

В Україні за рік накопичується 53 млн кубометрів побутових відходів, це близько 12 млн тонн. Про це сказав співзасновник ГО "Друге життя" Сергій Волков під час п’ятого Національного круглого столу на тему "Екологія", що проходить у Кривому Розі, пише Укрінформ.

"Згідно з Держстатом у нас орієнтовано 53 млн кубометрів побутових відходів. Це орієнтовно десь 12 млн тонн 90 %, в деяких регіонах і 93 % і 94 % прямує просто на звалища, на полігони, на несанкціоновані звалища. І це є реальна біда, тому що ми потім цим дихаємо, це впливає на екосистему тих територій, де це відбувається. Це потужний вплив на здоров'я на громадян", – сказав Волков.

Детальніше...

Навіщо потрібно переробляти будівельне сміття?

Будівельне сміття – це будь-які відходи, які утворюються в результаті будівельно-ремонтних робіт. Безвідповідальний підхід до питання його утилізації веде до виснаження природних ресурсів і забруднення навколишнього середовища, пише Промисловий портал.

Яка ж подальша доля будівельного та іншого великогабаритного сміття і які перспективи його перероблення?

Джерела відходів

Джерелами відходів цього типу можуть стати наступні роботи:

Детальніше...

Український стартап 7gram створює кавові устілки для взуття з одноразових стаканів

Український стартап 7-gram.com змінює світ, переробляючи відходи кав’ярень на устілки з ароматом кави.

Одноразовий паперовий стаканчик складається з первинної целюлози (а це – привід для знищення лісів) та покритий пластиковою плівкою, що перетворюється в мікропластик, забруднюючи моря та океани. Оборот одноразових паперових стаканчиків цього року перевищить сто мільярдів (100 000 000 000) одиниць. Цього вистачить, щоб огорнути планету 250 разів, що робить масштаб проблеми одноразових стаканчиків справді планетарним. Сьогодні переробляється лише 4% стаканчиків. Усі інші – забруднюють навколишнє середовище, пише creativity.

Детальніше...

Як обігрівати будинок екопаливом із поліетиленових пакетів — відкриття японського винахідника

Японський винахідник відкрив спосіб, як переробляти на дому пластикові пакети, пляшки та ковпачки у нафту с сировину, з якої їх і створюють. Неочищену нафту, яку отримують у такий спосіб, згодом можна використовувати для індивідуального опалення житла, пише epochtimes.

Пластикові пакети та сумки для продуктів довгий час залишаються проблемним сміттям, як для свідомих споживачів, так і для міст. Стандартні програми з утилізації сміття часто відмовляються їх приймати, мотивуючи нерентабельністю переробки. Пакети, памперси і тетрапак стають «головним болем» переробної промисловості.

Детальніше...

Відмовитися від рідкого мила – дбати про природу

Мильниці знову тріумфально повертаються в наше життя.

Захоплення рідким милом, яке накрило нас кілька років тому, коли мильниця у ванній здавалася чимось старомодним і навіть непристойним, схоже, відступає. Все більше законодавців моди демонструють своїм шанувальникам, що користуються саме кусковим милом, а не його рідким аналогом. Б'юті-експерти в один голос доводять, що саме тверде мило економніше і корисніше рідкого, пише Ukr.Media.

Статистика показує, що минулого року продажі твердого мила збільшилися на 3% і мають тенденцію до подальшого зростання. У чому тут секрет і чому рідке мило раптом потрапило в немилість.

Детальніше...