Меню

Готуватися до свят треба з користю для довкілля

Які ялинки більш екологічні: натуральні або штучні Зовсім скоро настане сезон мандаринів, цукерок та складання списку подарунків. У розпал кліматичної катастрофи все більше людей усвідомлює свій вплив на навколишнє середовище. Тому з'являється розумне питання: штучна чи натуральна ялинка більш екологічна?

Готуватися до свят треба з користю для довкілля, пише ПМ.

 Згідно The Conversation, натуральне дерево середнього розміру (близько двох метрів), яке потрапляє в багаття або подрібнювач деревини, має вуглецевий слід 3,5 кілограм вуглекислого газу (CO2). Це приблизно стільки ж, скільки виробляється при поїздці на автомобілі на 14 кілометрів. Якщо ж дерево виявиться на звалищі, то його вуглецевий слід виросте до 16 кілограм.

Однак обидві ці цифри блякнуть у порівнянні з вуглецевим слідом двометрового штучного дерева – його вуглецевий слід складає більше 40 кілограм. Це означає, що вам доведеться повторно використовувати штучну ялинку протягом 12 років, щоб її слід відповідав сліду натурального дерева, яке в кінці терміну служби спалили або подрібнили.

Штучні ялинки робляться з різних видів пластику. Один з найбільш часто використовуваних – полівінілхлорид. Його майже неможливо переробити. Тому більшість штучних дерев потрапляє на смітник.

Також більшість пластикових ялинок проводиться на фабриках в Китаї і Тайвані. Доставка цих дерев також збільшує вуглецевий слід.

Тому, якщо ви плануєте більш екологічно зустріти новорічні свята, то кращий варіант – купівля живого дерева в горщику. Цю мініатюрну ялинку можна пересаджувати і використовувати знову і знову щороку.