Відбулась міжнародна партнерська конференція «25 років після Чорнобиля»
В Мінську з 17 по 20 квітня проходила Міжнародна партнерська конференція «25 років після Чорнобиля». У форумі взяли участь понад 400 представників благодійних організацій, чия діяльність зосереджена на подоланні соціальних і екологічних наслідків Чорнобильської катастрофи, а також ліквідатори та переселенці із заражених районів. Конференція зібрала представників Білорусі, України, Німеччини, Бельгії, Франції, Великобританії, Ірландії, Італії, Нідерландів, Польщі та інших країн Європи.
Присутніми були представники уряду та парламенту республіки Білорусь та інших європейських держав, а також найвища церковна ієрархія, зокрема, Митрополит Мінський і Слуцький, Патріарший Екзарх всієї Білорусі Філарет, Митрополит Мінсько-Могилевський архієпископ Тадеуш Кондрусевич (Римо-Католицька Церква) та чисельне духовенство. У день відкриття конференції відбулося закладення символічного каменю в основу «Майстерні майбутнього», яка має стати консультаційним центром з питань енергозбереження та відновлювальних джерел енергії, які є екологічно безпечною альтернативою ядерній енергетиці. Також в цей день відбулось екуменічне богослужіння та виголошена спеціальна молитва за постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Робочі засідання конференції проходили у 8 робочих секціях, серед яких: «Чорнобиль як загальноєвропейський виклик», «Свідки згадують», «Перспективи співпраці у сфері медицини», «Освіта у сфері енергоефективності та поновлювальних джерел енергії» та «Діалог європейських церков для збереження створіння».
В останній згаданій секції вступну доповідь на тему «Відповідальність за створіння – 25 років після Чорнобиля» виголосив керівник Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви, д-р Володимир Шеремета. В рамках праці секції була також проведена презентація екологічного інформаційно-освітнього проекту – сайту екологічного бюро УГКЦ під назвою «Відповідальність за створіння».
На завершення конференції презентовано «Звернення до нащадків», в якому присутні на конференції ліквідатори аварії на ЧАЕС застерігають про те, що атомна енергетика є джерелом енергії, небезпечним для життєдіяльності людства і навколишнього середовища, а також благають визволити людство від небезпеки майбутніх Чорнобилів чи Фукусім.
Одним із основних висновків учасників конференції є те, що Чорнобильська катастрофа - це всесвітній виклик і її досвід має бути максимально використаний для того, щоб ніколи не повторилась подібна трагедія.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології