Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

У 25-ті роковини Чорнобиля у Патріаршому соборі молилися перед Чорнобильською Богоматір’ю

У 25-ті роковини Чорнобиля у Патріаршому соборі молилися перед Чорнобильською Богоматір’ю

26 квітня у Патріаршому соборі Воcкресіння Христового у Києві Секретар Синоду Єпископів УГКЦ Владика Богдан (Дзюрах) відслужив Божественну Літургію перед образом «Чорнобильська Богоматір». Панахиди у пам’ять чвертьстолітніх роковин чорнобильської катастрофи відправляли у храмах УГКЦ у всій Україні.

Під час скорботних Богослужінь було зачитано Звернення Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з нагоди двадцять п’ятої річниці чорнобильської катастрофи. Першоієрарх Церкви запросив вірних – духовенство, чернецтво та мирян – об’єднатися 26 квітня у молитві за вічний спочинок жертв Чорнобиля.

«Нехай Творець усього у своїй всемогутності та своєму милосерді навчить нас бути відповідальними за сотворений Ним світ, убереже нас від екологічного гріха – злочину проти Його творіння – та не допустить більше атомного лиха, про яке сьогодні згадуємо», – наголошується у Зверненні.

 

Довідка

Ікону Чорнобильської Богоматері у 1992 році створив відомий український художник-символіст Микола Бідняк (1930-2000). Митець походив із родини емігрантів з Буковини. У часи Другої світової хлопцем підірвався на міні, внаслідок чого втратив обидві руки. Талановитий юнак навчився малювати, тримаючи пензель у зубах. Освіту здобув в Інституті технології й мистецтва у Калгарі й Онтарійському коледжі мистецтв у Торонто (Канада). Малював рекламу, плакати та ікони. Створив іконостаси для українських церков у Кітченері, Оттаві, Ванкувері, Калгарі, розписував церкви у Гемтренку, Кітченері й Отаві. У 1964 році Бідняк дістав подяку та благословення Папи Римського Павла ІV за Плащаницю, виконану ним для Папської колегії святого Йосафата у Римі. 

Від 1993 року Микола Бідняк жив в Україні. Лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка (1995) за серію історичних картин і портретів. Знамениту Чорнобильську Богоматір митець подарував Національному художньому музею України.

Департамент інформації УГКЦ