Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Ближче до природи – ближче до Творця

Літо – час відпусток і канікул, який ми, зазвичай, проводимо на природі, в мальовничих куточках України, чи навіть закордону. А головне – кожен з нас намагається використати цей час якнайкраще, щоби відпочити і набратися життєвих сил на цілий рік.

Однак, Церква закликає скористатися цим часом не лише для фізичного, але й для духовного оновлення:

«Час відпусток дає нам нагоду залишити звичне русло життя і в чарівній місцевості віднайти спокій та відпочити. Відмежуватися від наших внутрішніх шкідливих звичок, від гніву та злості, скинувши «стару людину з її ділами», як читаємо у посланні до Колосян [«Тепер же відкиньте й ви все те геть від себе: гнів, лютість, злобу, наклеп, сороміцькі слова з ваших уст! Не говоріть неправди одне одному, бо ви з себе скинули стару людину з її ділами й одягнулися в нову, що відновлюється до досконалого спізнання, відповідно до образу свого Творця» (Кол. 3: 8-10)]. Нехай цей час відпусток також і для нас стане чудовою нагодою до віднайдення нами особистого миру та кращого уподібнення до образу Бога Творця…» (Святіший Отець Венедикт XVI. Angelus. Апостольський палац, Castel Gandolfo. Неділя, 1 Серпня 2010)

Подібно й мальтійці прагнуть, щоб духовним оновленням (через молитву, слухання Слова Божого та прийняття Святих Таїнств) супроводжувалась не лише їх праця впродовж року, але й час дозвілля і відпочинку, навіть активного і дещо екстремального. Так, впродовж трьох днів (27-29 травня) сплаву по Дністру з п’ятьма членами клубу молодих інвалідів «Романтики», що діє при Мальтійській Службі Допомоги, та чотирнадцятьма волонтерами організації, мальтійський капелан пропонував усім учасникам такого активного відпочинку не менш цікаву духовну програму, яка складалась із чотирьох основних частин:

 

1)      спільні молитви при різних нагодах (ранкові, вечірні, при трапезі та молитви за подорожніх);

2)      спів релігійних пісень під час веслування;

3)      роздуми-медитації на тему «Море» під час відпочинкових пауз на човнах;

4)      недільна Божественна Літургія на лоні природи, яка стала вершиною не лише духовної програми, але й урочистим завершенням цілої подорожі.

Провідною темою молитов, медитацій та недільної проповіді на Божественній Літургії, було «Творець і його створіння: людина як частина створіння і її відношення до Бога Творця». Саме в таких умовах найкраще формується екологічна свідомість, адже впродовж трьох днів побуту на лоні природи під відкритим небом на течії великої ріки не можливо не думати про красу і досконалість Божого створіння – природного довкілля, а також про велич, мудрість і любов самого Бога Творця. Зрештою, саме такі обставини.

Літо лише попереду, а з ним і нові подорожі, табори і відпочинок на природі, які ми закликаємо провести з користю для «внутрішньої людини», і з великою любов’ю до Бога та його творіння.

Мальтійська Служба Допомоги

м. Івано-Франківськ

www.maleser.if.ua