Папська академія наук б’є на сполох!
Нещодавно було презентоване дослідження Папської академії наук (Pontificia Academia Scientiarum/PAS) стосовно новітніх кліматичних змін та щодо їх впливу на втрату льодового покриття гірських масивів.
Папська академія наук застерігає щодо танення льодовиків і закликає зупинити цей процес шляхом скорочення викидів парникових газів та інших забруднюючих речовин.
Попри згадане дослідження, робоча група з питань зміни клімату Папської академії наук звернулась до світової спільноти із спеціальною декларацією. У заяві звучить заклик до всіх народів визнати серйозність і безповоротність наслідків світового потепління, спричиненого безвідповідальною діяльністю людини, і без зволікання розробити ефективну політику для скорочення причин кліматичних змін.
Керівник робочої групи з питань зміни клімату Папської академії наук Veerabhadran Ramanathan підкреслив, що особливе занепокоєння викликає зникнення багатьох малих льодовиків в Гімалаях, адже цей регіон виконує роль водонапірної вежі Азії.
Доповідь Папської Академії Наук прокоментував також прес-секретар Ватикану: "Вона не має доктринальної вартості, але сперта на науковий авторитет авторів і вписується у глибоке піклування Церкви про навколишнє середовище, про що неодноразово згадує останнім часом Бенедикт XVI, – сказав о. Федеріко Ломбарді.
Довідка:
До Папської академії наук належать 80 провідних науковців із різних сфер. Вони призначаються Святішим Отцем, без огляду на їх релігійну приналежність, і служать йому в ролі дорадчого органу. Сьогодні президентом Академії є швейцарський лауреат Нобелівської премії у сфері медицини – Вернер Арберт. Це єдина академія наук світу, яка має міжнародний характер. Її штаб-квартира знаходиться в «Casina di Pio IV» у Ватиканських садах.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології