Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Папа Венедикт XVI: «Виховувати молодь для справедливості та миру»

1 січня 2012 р. папа Венедикт XVI вже традиційно звернувся до світової спільноти із спеціальним посланням з нагоди Всесвітнього дня миру на тему «Виховувати молодь для справедливості та миру».

Послання розпочинається з питання: з яким ставленням слід підходити до нового року, в контексті «розчарувань 2011», спричинених різними кризами? Відповідь понтифіка рівночасно глибока і проста: необхідною є автентична християнська постава, повна надії до Бога. Особливий акцент папа ставить на виховання молоді, яка, згідно з його переконанням, своїм молодечим ентузіазмом й ідеалістичним поштовхом, може запропонувати світові нову надію.

Святіший отець навчає, що для доброго виховання визначаючим є сформувати здібність розпізнання в людині образу Творця, для того, щоб бути здатними з великою повагою ставитись до людської особи. Папа наголошує на важливості виховання до правди та свободи. Лише в зв’язку з Богом людина може відкрити правду про себе саму і може зрозуміти автентичне значення дарованої їй свободи; в протилежному випадку людина починає вірити, що вона є абсолютом, що від нікого і від нічого не залежить, і тому може робити все, що їй заманеться. З цього випливає, що зв'язок з Творцем є гарним методом попередження всіх негараздів, бід та катастроф, які здатна чинити людина.

Посилаючись на Святе писання: «Блаженні голодні та спраглі справедливості, бо вони наситяться» (Мт 5, 6) понтифік загострює увагу на важливості справедливості у світі та пояснює це блаженство, кажучи, що «будуть насичені, тому що були голодні та спраглі прямого зв’язку з Богом, з самими собою, з братами та сестрами і з цілим створінням».

Заклики Святішого отця про те, що молодь потрібно виховувати до правди і свободи, до справедливості та миру спрямовані на те, щоб допомогти молодим людям іти життям з піднесеною головою і поглядом зверненим до Неба, щоб побачити у всьому створеному відбиток Його слави. Виховання на цих чотирьох підпорах (правді, свободі, справедливості та мирі) є запорукою побудови такого майбутнього, яке початково було задумане Творцем.

На завершення свого послання з нагоди Всесвітнього дня миру папа закликав всіх дивитись в майбутнє з більшою надією, відчути спільну відповідальність за теперішнє і майбутні покоління, і невтомно працювати для того, щоб надати всьому світу більш гуманне обличчя.

Довідка:

Всесвітній день миру ще називають Днем всесвітніх молитов про мир. 8 грудня 1967 року Всесвітній день молитви за мир був започаткований Святішим отцем Павлом VI. Його відзначають по всьому світі в перший день кожного нового року.

Божа любов, справедливість та мир як основа миру між людьми; взаємозв’язок між миром з Богом, людьми та всім створеним світом; морально-релігійна криза як основоположна причина соціально-економічної та екологічної криз – це головні теми щорічних послань Апостольського Престолу з нагоди Всесвітнього дня миру. Загальний лозунг Всесвітнього дня миру: «Пробач, і ти отримаєш мир».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології