Актуальна тема

Меню

Бюро УГКЦ з питань екології підбило підсумки 10 років служіння для збереження Божого створіння

13-14 вересня у Києві відбулась робоча зустріч єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології, в рамках якої було підбито підсумки десятирічного служіння для збереження Божого створіння.

«Десятки різноманітних тематичних ековидань, сотні освітньо-виховних, молитовних та практичних заходів екологічного спрямування, які щороку проводяться силами Міжєпархіальної екомережі, духовно-екологічні табори, Всеукраїнські екологічні конкурси та ініціативи, які охоплюють чим раз більшу аудиторію парафіяльних громад, а також учнівської та студентської молоді – це не просто перші плоди діяльності Бюро УГКЦ з питань екології, але, передусім, інструменти Нової Євангелізації та реалізації місії Церкви в цілому», - так підсумував перше десятиліття служіння для збереження створіння в УГКЦ керівник Екобюро, професор Володимир Шеремета.

Отець Ігор Шабан, Голова Комісії УГКЦ з питань міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, представив тему «Піклування про збереження створіння, як невід'ємна складова міжконфесійного діалогу: реалії та перспективи».

Серед гостей доповідачів, з якими церковні екологи намагались спільно шукати шляхів та інструментів ефективного захисту створеного Богом світу, були п. Віктор Карамушка, завідувач кафедри екології Києво-Могилянської Академії, п. Світлана Бойченко, кліматолог, п. Людмила Карамушка, президент Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, п. Валерій Грищук, голова асоціації «Форум ХХІ століття» та координатор центру високих технологій Університету «Україна», п. Кирило Томляк, представник екологічного проекту «Кліматичні краплі», п. Юрій Печуркін, голова ГО «Спільний розвиток громад» та п. Олег Арсеенко, керівник програми «Світ, якому ми потрібні».

Окремий акцент зустрічі було поставлено на питання продовження проведення екологічних місій, які було започатковано в 2014 р., а також розвиток служіння для збереження створіння в цілому. Кожен з отців-екореферентів мав нагоду поділитися особистим досвідом та пропозиціями щодо оптимізації церковного екослужіння для збереження Божого створіння.

Кульмінацією екозустрічі 14 вересня, в День Бога Творця, стала Літургія в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, яку очолив Преосвященніший владика Михаїл (Колтун), єпарх Сокальсько-Жовквівський, у співслужінні єпархіальних та екзархальних отців-референтів Бюро УГКЦ з питань екології. Опісля, в крипті Собору, всі об'єднались у молитві Панахиди за світлої пам'яті Любомира (Гузара), який покликав до життя природо-охоронну діяльність Української Греко-Католицької Церкви.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології