Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

2012: Кліматичні катаклізми, які завдали найбільшої шкоди

Поки країни оцінюють збитки, спричинені посухами, повенями, лісовими пожежами та іншими явищами, Інститут світових ресурсів склав хронологію деяких екстремальних погодних та кліматичних явищ, котрі потрясли світ в 2012 році. Як зазначає Келлі Левін: «Хоча ми й не проводили аналіз взаємозв’язку будь-якої з цих подій зі змінами клімату, більшість випадків відповідають тому, що вчені передбачили в теплішому світі.» Пропонуємо вам добірку кліматичних подій, котрі завдали найбільше шкоди.

Січень

Сильні дощі, поводок та зсуви на південному сході Бразилії стають причиною того, що 13 тисяч жителів залишили свої будинки, в той час як вибух греблі вимагає евакуації кількох тисяч. За підрахунками чиновників сезон дощів негативно позначиться на двох мільйонах жителів.

Тривала спека, посуха та сильні вітри викликали 50 великих лісових пожеж в центральних та південних районах Чилі, котрі спричинили тисячі евакуацій, створили збитки на мільйони доларів та зруйнували сотні будинків.

Лютий

Найсильніші в Європі за четверть століття морози

Морози тривали три тижні та супроводжувалися сильним снігопадом. У результаті чого загинуло більше 650 осіб, найбільша кількість смертей сталася в Росії, Україні та Польщі.

4-та найтепліша зима в США

Материкова частина США переживає свою четверту зареєстровану найтеплішу зиму (грудень 2011 – лютий 2012). Температура була вища середньої в 20-му столітті майже на 4 градуси за Фаренгейтом. Зима була не лише тепла, а сухіша ніж зазвичай, особливо на Заході та Південному Заході.

Широкомасштабні повені в Австралії

Рекордна повінь на південному сході Квінсленду та на півночі Нью Сауф Уельсу спричинила ізоляцію міст та втечі з будинків тисяч мешканців.

Спустошливі засухи в Сахелі

За підрахунками виконавчого директора Світової продовольчої програми ООН Джозефа Ширана більше 10 мільйонів чоловік в Санелі, з них більше мільйона — діти, знаходяться під загрозою продовольчої небезпеки в зв’язку із засухою.

Березень

Рекордно тепла весна в материковій частині США

Денна температура побила рекорди в кожному штаті. Середньомісячна температура на 8,6 градусів за Фаренгейтом вища за середню в 20-му столітті. Національна океанічна і атмосферна асоціація звітує, що за більш ніж 1 400 місяців відколи ведеться запис лише в січні 2006 відхилення в середній температурі були більшими ніж в березні 2012. Крім того, кожен штат цього місяця зазнав рекордно високих денних температур. Вища за середню температура в поєднанні з сухістю та відсутністю снігового покрову створює умови для росту та висушування трави, котра легко загорається. Сезон пожеж почався рано і по свій центральній частині США були знищені будинки та тисячі гектарів землі.

Травень

Повінь завдав шкоди більш ніж 11 тисячам жителів Руанди

В результаті повеней було затоплено майже 1000 гектарів посівів, що загрожувало продовольчій безпеці. Запаси води забруднилися та були пошкоджені такі життєві інфраструктури як школи, медичні заклади та дороги. Більш ніж 2 тисячі сімей було переселено.

Найгірша за останні 50 років посуха на північному сході Бразилії

З тяжкою спекою зіткнулось більше 1 тисячі міст. Виникали «водні війни», котрі призвели в середньому до однієї смерті щодня, а також втрати худоби.

Червень

Проливні дощі в Китаї

Майже 5 мільйонів осіб були евакуйовані через дощі та затоплення. За оцінками затоплення спричинили шкоду на 2 мільйони доларів та 67 смертей. В одному місті в результаті сильних опадів стався обвал, котрий поховав 10 гірників. До середини червня затоплення та зливи завдали шкоди 123 500 гектарів полів, в той час як сотні тисяч людей зіштовхнулись з дефіцитом питної води.

Липень

Найгірший за останні 60 років поводок біля Пекіна

Більше половини фута (6,7 дюйма) опадів випало протягом 16 годин біля Пекіну та призвели до 77 смертей. Близько 700 тисяч мешканців Пекіна були евакуйовані та було відмінено 500 рейсів. В кінці липня сильні дощі пройшли знову, протягом трьох годин випало 7,8 дюймів опадів, що призвело до 18 смертей.

Повінь в Краснодарському краї

За добу в Краснодарському краї випало понад 300 міліметрів опадів, що є п’ятимісячною нормою регіону. В результаті стихії постраждало більше 24 тисяч осіб, понад 170 осіб загинуло.

Серпень

Китай, Індія, Північна Корея та Філіппіни потрапили під удар стихії. Жертвами повеней в цих країнах стали десятки людей. Найбільш тяжке становище в Північній Кореї. Тут стихія забрала життя 170 осіб, ще 400 вважаються зниклими без вісти. Приблизно 80 тисяч осіб залишилось без житла або змушені були його залишити. Були суттєво пошкоджені сільськогосподарські угіддя, що загрожує продовольчою кризою в країні. В результаті повеней в Китаї були евакуйовані 1 мільйон жителів.

Джерело: КліматІнфо