Міндовкілля та ПРООН навчають українських фахівців планувати заходи з адаптації до зміни клімату
Напередодні UN Climate Ambition Summit 2023 Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Програмою розвитку ООН у рамках проекту EU4Climate провела дводенний тренінг, присвячений плануванню адаптації до зміни клімату на місцевому рівні.
У тренінгу взяли участь представники 7 міст України: Києва, Вінниці, Хмельницького, Івано-Франківська, Луцька, Запоріжжя, яке знаходиться неподалік лінії фронту, а також Бучі, яка була звільнена з російської окупації.
З допомогою провідних експертів проектів EU4Climate, “Угода мерів Схід” та APENA3 учасники тренінгу визначили пріоритетні заходи з адаптації до зміни клімату та інтегрували ці заходи до Планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP) кожного з міст-учасників.
Відкриваючи захід, Вікторія Киреєва, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, висловила вдячність міжнародним партнерам за підтримку України у впровадженні реформ у кліматичній політиці.
“Нашою стратегічною ціллю є післявоєнне зелене відновлення України за принципом “відбудувати краще, ніж було до війни”. Кліматична складова є обов’язковою умовою виділення фінансування для такої відбудови, зокрема, за програмою Європейського Союзу Ukrainian Facility. Тому я вдячна керівництву міст України, які вже працюють у цьому напрямку. Дуже рада бачити серед учасників тренінгу делегацію з Бучі – міста, яке пережило російську окупацію, і тепер під час відбудови планує заходи з адаптації до зміни клімату”.Програма розвитку ООН в Україні організувала навчання для міст України у рамках регіонального проєкту Європейського Союзу EU4Climate. Проєкт ЄС “Угода мерів Схід”, проєкт APENA3 та Команда підтримки реформ Міндовкілля надали підтримку в підготовці цієї серії тренінгів.
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України