Актуальна тема

Меню

Екобюро УГКЦ презентувало на книжковому форумі «Слово» екоказки для дітей Божих: малих та дорослих

29 листопада в рамках книжкового форуму «Слово» у приміщенні Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей відбулася презентація дитячих видань Бюро УГКЦ з питань екології за участі авторів Ірини Дзуль та отця Олега Кобеля.

Захід розпочався зі спільної молитви, після якої до присутніх звернувся очільник Екобюро УГКЦ д-р Володимир Шеремета, котрий коротко представив дитячу літературу екологічного спрямування, зосередившись зокрема на такому напрямку як екоказки.

«Екологічно-просвітницькі казочки займають особливе місце серед дитячих видань Бюро УГКЦ з питань екології. Вони допомагають зрозуміти цінність дарів Творця й змінювати світ на краще. Плекають любов до природи. Спонукають бути патріотами своєї землі та захисниками Божого створіння, яке страждає від гріха людини», – наголосив Володимир Шеремета.

Далі п. Володимир запросив до слова авторку екоказки «Блакитний скарб» Ірину Дзуль, котра представила зміст казки та наголосила на важливості використання цього інструментарію для формування християнських цінностей та прищеплення любові до природи вже з самого малечку. Пані Ірина як багатодітна матір і та що безпосередньо працює з дітьми зазначила, що читаючи екоказки дітям, батьки теж змінюють свої звички, інколи навіть під впливом дітей, котрі ставлять «незручні» запитання.

Наступним спікером виступив, о. Олег Кобель, референт Екобюро УГКЦ у Стрийській єпархії, автор чотирьох екоказочок про подвиги казкового героя їжачка Гачка, котрий допомагає рятувати цей світ. Священник зізнався присутнім що підштовхнуло його до написання віршованих казочок і окреслив екологічну проблематику, яка піднімається в тій чи іншій казці. Окрім цього Стрийський екореферент поділився власним досвідом проведення презентацій казочок в школах, дитячих садочках та бібліотеках.

Родзинкою презентації став інтерактивний майстерклас для присутніх від о. Олега із написання спільної екоказки за допомогою штучного інтелекту. Присутні мали змогу вибрати головних героїв, окреслити місце, де відбуватимуться події, придумати сюжет та перебіг подій а вже ШІ оформив кістяк у цікаву казку із щасливим кінцем.

Всі бажаючі мали змогу поставити запитання авторам, зробити спільну світлину, та придбати екоказочки із автографами та побажаннями авторів.

На сам кінець зустрічі п. Володимир передав для приймаючої сторони комплект видань Екологічного бюро екопросвітницького спрямування.

В свою чергу пані Ірина Тацакович, директор обласної бібліотеки для дітей, висловила глибоку вдячність Екобюро УГКЦ за цікавий та повчальний захід, за отримані дитячі ековидання, які збагатять бібліотечні фонди й стануть чудовими знаряддями для плекання екологічної свідомості підростаючого покоління.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології