Меню

Календар 2022

Login Form

Увійти

Українська природоохоронна група закликає забирати землю в окупантів а не у природи!

В час, коли третина орних земель України знаходиться в умовах окупації російськими військами, або пережила військові дії та тепер замінована, – економічний інтерес до максимально вигідного використання землі сильно виріс. На жаль, це призведе до збільшення кількості випадків розорювання природних степів і луків. Читачі вже неодноразово повідомляли нам про нові факти розорювання природних територій за час війни.

Дякуючи ресурсу «vkursi.pro» та сервісу земельної аналітики та даних Vkursi Zemli, ми дізнались, що в Україні чимала площа сільськогосподарських земель працює на окупантів. В багатьох випадках землі сільськогосподарського призначення знаходяться у користуванні компаній, які юридично (через засновника, власника чи бенефіціара) пов’язані з росією чи Білоруссю. Виходить, що частина українських земель окупована росією, а інша частина продовжує виснажуватись працюючи на кишені окупантів!

Загалом російськими і білоруськими кампаніями орендується понад 110 тисяч гектарів земель в 21 адміністративній одиниці України. Найбільша кількість з них розміщена на Херсонщині – 17 тис. га, Полтавщині 15 тис. га та у Запорізькій області 14,5 тис га. Майже 100 тисяч гектарів земель українці здають в оренду компаніям з країн агресорів, а ще 10 тисяч – це землі державної та комунальної власності.

Ми цілком підтримуємо політику уряду України відносно припинення будь-яких економічних зв’язків, вигідних агресорам. В Україні не має бути бізнесу, що фінансує війну проти України. Крім того, це ще й призводить до знищення природної спадщини України.

Ми підготували 135 звернень до об’єднаних територіальних громад України, землі яких орендують російські і білоруські агровиробники з проханням терміново розірвати договори оренди землі з ворожим орендарем. Аналогічну інформацію ми також передаємо до Служби Безпеки України.

Розраховуємо, що українська земля буде раціонально використовуватись українцями, а природні території залишаться недоторканими.

Джерело: Українська природоохоронна група