Меню

Звернення Міжнародного соціально-екологічного об’єднання «Відповідальність за створіння» з приводу «Часу створіння» та «Європейського тижня мобільності» 2012 р.

«Захист клімату – це захист життя!»

Високодостойний пане парох, люба парафіяльна спільното! Вельмишановні пані та панове!

Захист клімату – це захист життя!

Транспорт є головним винуватцем кліматичних змін, які призводять до таких наслідків як погіршення якості життя, проблем зі здоров’ям і аж до скорочення життя. Ці наслідки вражають насамперед дітей та старших людей. Все більш очевидною стає шкода, завдана природному довкіллю і нашому життєвому середовищу.

Європейський тиждень мобільності відзначається в «Часі створіння»! І це є для християн доброю нагодою застановитися над питанням необхідності зміни поведінки у сфері мобільності, і вибирати нові можливості для пересування чи, відповідно, робити свою мобільність більш дружньою до довкілля. «Разом зможемо краще!»

Стратегія і тактика для системних змін

«Історія вчить, що християнські Церкви повинні почати необхідне переосмислення із самих себе» (Друга Європейська Екуменічна Асамблея – Грац 1997 р.)

Міжнародне соціально-екологічне об’єднання «Відповідальність за створіння» презентує в цьогорічному проекті «Стала мобільність в Церкві і суспільстві» орієнтири, як кожна окрема людина може зробити вагомий внесок для системних змін.

З огляду на те, що 17 вересня розпочинається «Європейський тиждень мобільності», кульмінацією якого стане «Європейський день без автомобіля» – це є доброю нагодою, щоб завдяки прославі Бога вказати на відповідальність за створіння, включаючи у богослужіння відповідні літургічні елементи (як наприклад, прохання до Сугубої єктенії на тему екологічної відповідальності – прим. Бюро УГКЦ з питань екології).

Джерело: ARGE SVA