Меню

Підказки для катехита: як навчити дітей піклуватись про природу

Підготовка: підготуйте стіл для молитви із зеленою скатертиною, Біблією та різними речами, які асоціюються з природою: квіти, кімнатні рослини, акваріум чи малюнки тварин. Роздайте музичні інструменти: цимбали, палицю дощу, дзвіночки та інші інструменти, щоб діти грали на них після читання рядків Псалма 148.

Зберіть дітей навколо столу для молитви. Запропонуйте дітям назвати Боже створіння, за яке вони найбільше вдячні. Поясніть, що Псалом 148 – це чудова молитва прославлення та подяки за діло рук Творця. Запропонуйте їм зіграти на музичних інструментах кожного разу, коли вони відповідають «Алілуя» у псалмі.

План уроку

Катехит: В ім'я Отця і Сина і Святого Духа.

Всі: Амінь.

Катехит: Господи всього створіння, Ти подарував нам чудову Землю. Єднаймося в молитві прослави за всі діла Твоїх рук.

Всі встають.

Катехит: Хваліте Господа з неба, хваліте Його на висотах!

Всі: Алілуя

Катехит: Хваліте Його, ви, сонце й місяцю, хваліте Його, всі ясні зорі! 

Всі: Алілуя

Катехит: Хваліте Господа з землі, кити і всі морські безодні! 

Всі: Алілуя

Катехит:  Гори й усі пагорби, садовина й усі кедри. Звір дикий і скот усілякий, гад і птах крилатий. (Пс 148: 1,3,7,9,10) 

Всі: Алілуя

Катехит: Люблячий Господи, ми також є частиною твого створіння. Дозволь нам щоденно воздавати Тобі славу і подяку за те, ким ми є і те, що Ти нам дав. Молимось в ім’я Ісуса Христа.  

Всі: Амінь.

  • Опісля читання запропонуйте дітям проілюструвати Псалом 148, як «Гімн створіння». Працюючи індивідуально чи в малих групах, вони можуть використовувати вторсировину, щоб створити свої малюнки, мозаїки чи мурали, щоб показати чуда Господнього створіння.
  • Поріжте декілька видів яблук, тоді запросіть діток скуштувати кожен сорт, щоб порівняти солод і терпкість кожного. Тоді запропонуйте подячну молитву за різноманіття фруктів та овочів, які ростуть на добрій Божій Землі.

Вказівки: Святиня – це місце захисту і безпеки, це місце, куди ми йдемо, щоб роздумати над тим, яким чином ми піклуємось про дар Божого створіння. Подивіться на 5 картинок нижче. Зробіть з кожного з них святиню, виконавши відповідні вказівки до кожного.

 Піклування про тварин

Тварини живуть в лісах, пустелях, горах та в багатьох інших місцях. Ці їхні домівки ще називають «природнім середовищем». Нам необхідно оберігати ці місця, щоб тварини могли вижити. Намалюйте вашу улюблену тваринку в її природному середовищі.

Під картинкою: Дякую, Боже, за тварин.

 Піклування про рослин

Божий світ складається з різних дерев, рослин, квітів, трав, фруктів та овочів. Хай проростуть зерна на твоєму малюнку, зобразивши рослини, які з виростуть з них.  

Під картинкою: Дякую, Боже, за рослин.

Піклування про живих істот в океанах і морях

В океанах живе більше тварин і рослин, ніж на суші. Хоча й океани дуже великі, бездумне забруднення води ставить під загрозу морську флору і фауну. Намалюйте на картинці тварин, риб та рослин, для яких океан є домівкою.

Під картинкою: Дякую, Боже, за живих істот в океанах і морях.

Піклування про наші ресурси

Чи можете ви уявити світ без краєвидів, звуків, та запахів природи? Коли ми своїми байдужими діями забруднюємо природу, тоді ми забираємо в Землі її природню красу. Поприбирайте в цьому парку, викресливши сміття на малюнку.

Під картинкою: Дякую, Боже, за наші ресурси.

Піклування про питну воду

Нам необхідна вода для пиття, приготування їжі, прибирання, вирощування продукції та й навіть для розваг. Піклуватися про створіння означає берегти і не розтрачувати воду. Намалюйте сім’ю, яка користає з дару питної води.

Під картинкою: Дякую, Боже, за чисту питну воду.

Фото: Pinterest

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на Sadlier Religion