Актуальна тема

Меню

Двох зайців одним пострілом: вітряні турбіни з сонячними панелями

Сонячні панелі і вітряні турбіни й самі по собі добрі. Але вони в два рази корисніші, коли діють спільно. Подібну конструкцію представили недавно розробники з Університету Ліверпуля, які поєднали два цих джерел «зеленої» енергії в одне.

Різні держави, залежно від погодних умов у них, розвивають той чи інший вид «зеленої» енергетики. Північні країни типу Шотландії роблять акцент на вітряних турбінах, південні, як, наприклад, Катар, – сонячні панелі. А британські інженери та вчені розробили проект, що об'єднує обидва ці види альтернативної енергії.

Співробітники Університету Ліверпуля представили недавно технологію Heat Waver, в рамках якої вони створили вітряні турбіни, на лопатях яких розмістяться сонячні панелі. Таким чином ці конструкції зможуть виробляти енергію відразу двома найпопулярнішими зараз способами.

При цьому творці Heat Waver відмінно розуміють, що в такій країні як Великобританія, де, згідно з сумним жартом, літо триває всього десять днів, їх винахід буде абсолютно марним. Але є ж у світі безліч держав, де вітер і сонце однаково поширені. Наприклад, Австралія, влада якої вже зацікавилися розробками Університету Ліверпуля. Також британські інженери розповідають про інтерес до свого дітища з боку Іспанії, Італії та Марокко.

Втім, перші установки Heat Waver, що поєднують в собі вітряні турбіни з сонячними панелями, з'являться в Ірландії. Але тільки тому, що клімат у цій країні трохи краще британського, а знаходиться вона куди ближче до Ліверпулю, ніж, приміром, Сідней.

Багато питань при створенні проекту Heat Waver було від фахівців в авіаційній галузі. Вони побоювалися, що глянсова поверхня сонячних панелей буде відбивати світло і, тим самим, сліпити пілотів літаків, які пролітатимуть повз. Так що вченим довелося замінити в цих турбінах покриття панелей, зробивши його матовим.

Джерело: Novate