Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Студент із Філіппін винайшов сонячні панелі з харчових відходів

27-річний філіппінський студент Карви Ерен Мейг знайшов незвичайний спосіб перетворювати харчові відходи на енергію. За свою енергетичну технологію AuREUS він отримав Премію Джеймса Дайсона за 2020 рік. Це міжнародний конкурс дизайнерів, який проводиться в 27 країнах для того, щоб відзначити нове покоління інженерів-конструкторів, пише eco town.

Винахід Мейга – це система, яка поглинає ультрафіолетовий спектр сонячного світла і перетворює його на чисту відновлювальну електроенергію навіть у похмуру погоду.

AuREUS може виробляти енергію майже 50% часу в порівнянні з 15−22% в стандартних сонячних батареях. При цьому сонячні елементи зроблені з фруктових і овочевих відходів.

«Частинки високих енергій поглинаються люмінесцентними частками, які перевипромінюють їх у вигляді видимого світла. Люмінесцентні частки аналогічного типу (отримані з певних фруктів і овочів) були розташовані в підкладці зі смоли і використовуються в якості основної технології», – пояснив Карви Ерен Мейг.

Фотоелементи розміщуються по краях для захоплення випромінюваного видимого світла. Захоплене видиме світло потім перетворюється на електрику постійного струму. Ланцюги регулювання будуть обробляти вихідну напругу, щоб забезпечити зарядку, зберігання або пряме використання електроенергії акумулятором.

Технологія AuREUS може використовуватися замість звичайних скляних вікон, щоб вся будівля стала вертикальною сонячною електростанцією. AuREUS також може стати частиною одягу, автомобілів чи будівель.