Актуальна тема

Меню

Футбольний м'яч-електростанція

Ще не скрізь на нашій планеті існує така звична для нас електрика. Більше мільярда людей все ще змушені застосовувати в якості джерела світла токсичні гасові лампи, що завдають їх здоров'ю непоправної шкоди. Крім того, діти в країнах, що розвиваються зазвичай позбавлені можливості вести здоровий спосіб життя і займатися яким-небудь спортом. Оригінальне рішення відразу декількох проблем запропоновано американською компанією Uncharted Play.

Ними розроблено новий спосіб освітлення, який можна використовувати в будь-якому місці, навіть повністю позбавленому електрики. Це екологічне джерело електрики, що має форму звичайного футбольного м'яча, випускається в США. Матеріалом служить спеціальний водонепроникний етиленвінілацетат. М'яч Sockket не потребує наповнення повітрям, а тому ніколи не здувається. Вага м'яча становить 500 гр. і зовні не відрізняється від традиційного м'яча, але насправді є справжньою електростанцією, що має вихідну потужність 6 Вт.

Всередині нього розташований гіроскопічний механізм, що приводиться в рух обертанням м'яча під час гри. У двох мідних котушках діаметром 15 см в результаті електромагнітної індукції від рухомих магнітних роторів виробляється струм, який надходить в мікросхему-конвертер, після чого вся енергія накопичується в літій-іонній акумуляторній батареї 3,5 В. Половини години гри цим дивовижним м'ячем достатньо для тригодинної роботи світлодіодної лампи, яка входить в комплект.

Здатність футбольного м'яча Sockket виробляти електричну енергію можна використовувати в інших екологічних цілях, наприклад, для електропостачання обеззаражувачів води.

Джерело: Экологичные штучки