Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Екологічні прогнози

Дослідження: танення вічної мерзлоти оживляє давніх мікробів

Дослідники попередили, що танення вічної мерзлоти може призвести до пожвавлення мікробів і бактерій, небезпечних для людини. Поведінка деяких з них невідома для вчених.

Танення вічної мерзлоти веде до пожвавлення мікробів і бактерій, яким може бути тисячі або мільйони років. У цих шарах можуть перебувати стародавні заморожені мікроби, останки плейстоценової мегафауни та багато іншого. У міру того як вічна мерзлота відтає з наростаючою швидкістю, перед вченими постає завдання виявити мікроби, бактерії й віруси, які можуть бути небезпечними для людини, пишуть Цікавості.

Вічна мерзлота покриває 24% поверхні Землі, а складові частини ґрунту змінюються в залежності від місцевої геології. Арктичні землі можуть містити в собі недосліджене мікробне біорізноманіття та привести до підвищеного викиду вуглецю в атмосферу.

Деякі з цих мікробів вже відомі вченим. Methanogenic Archaea, наприклад, метаболізує ґрунтовий вуглець для вивільнення метану, потужного парникового газу. Інші мікроби вічної мерзлоти споживають метан. Баланс цих мікробів відіграє вирішальну роль у визначенні майбутнього потепління клімату.

Інші відомі вченим, але вони не знають, як ті будуть поводитися після вивільнення. Нові дані про переміщення генів між екосистемами, які відтаюють вказують на їх багаторівневу реструктуризацію. У Північному Льодовитому океані планктонні бактерії Chloroflexi недавно набули гени, які використовуються для розкладання вуглецю від наземних видів Actinobacteria. Дослідники припускають, що в міру того як талі арктичні річки переносили відкладення з танучої вічної мерзлоти в море, гени для переробки вуглецю з вічної мерзлоти також перенеслися.