Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Екологічні прогнози

Глобальне потепління вдарить по енергетичному сектору

Через 30 років людству знадобляться сотні нових станцій.

2020 рік стане найтеплішим роком за всю історію метеорологічних спостережень. А там, де високі температури і нестерпно жаркі дні, там і кондиціонери. Вчені відзначають, що в міру зростання температур охолоджувальні системи перестануть допомагати, так як електростанції будуть не в змозі працювати в умовах більш спекотних днів, пише ПМ.

Глобальне потепління вже настало, тому зараз людству потрібно діяти якнайшвидше і злагоджено.

Ітан Коффел, доцент кафедри географії та навколишнього середовища в школі Максвелла, вже давно вивчає питання, як глобальне потепління впливає на енергетичну інфраструктуру. Вчений зазначає, що теплові електростанції вже зараз змушені скорочувати вироблення енергії в спекотні дні на більш ніж 10% через обмеження системи охолодження.

Вся справа в тому, що повітря і вода, що використовуються для охолодження станцій, занадто швидко нагріваються. Це може стати справжньою проблемою в майбутньому, так як температури будуть тільки рости, більше людей будуть користуватися кондиціонерами, а станції просто не зможуть забезпечувати електроприлади енергією. Коффел каже, що при глобальному потеплінні в 2°С (у порівнянні з доіндустріальним рівнем) відключення електростанцій в спекотні дні можуть подвоїтися.

Однак, за словами вченого, найстрашніше в цьому процесі це не вразливість інфраструктури! У міру того, як більше людей будуть користуватися кондиціонерами, все більше парникових газів буде викидатися в атмосферу, провокуючи збільшення температур.

У своїй статті в журналі Environmental Research Letters Коффел каже, що до середини століття «люди виявлять, що для поповнення втрат електроенергії через тепло може знадобитися 100 – 200 додаткових електростанцій середнього розміру». Саме тому вчений вважає, що перехід на поновлювані джерела енергії може врятувати ситуацію. «Це не тільки скоротить викиди парникових газів, що викликають зміну клімату, а й зменшить негативний вплив глобального потепління на нашу енергетичну інфраструктуру», – резюмує Коффел.