Актуальна тема

Меню

Ще трошки, і електромобілі зрівняються в ціні з паливними авто: аналітики назвали терміни

Вже за декілька років вартість виробництва електромобілів зрівняється з вартістю виробництва автомобілів з ДВЗ.

Такого висновку дійшли аналітики швейцарського фінансового холдингу UBS, пише autogeek.

Вони дослідили сферу виробництва акумуляторів для автомобілів на електротязі, а саме діяльність сімох найбільших постачальників цього обладнання й дійшли висновку, що коли вартість виробництва компонентів для електромобілів й ДВС-транспорту зрівняється, це спричинить відмову від використання викопних видів палива.

Так, за даними спеціалістів, вже у 2024 році вартість виробництва автівок на електротязі та з ДВЗ буде однаковою. А за деякий час від транспорту на базі викопних видів палива почнуть відмовлятися все частіше.

Очікується, що вже за два роки, тобто у 2022 році, виробництво електромобілів буде дорожчим за виробництво звичайних автомобілі лише на 1900 доларів за одиницю. А до 2024 року різниця зникне повністю. 

Варто зазначити, що наразі автомобільні корпорації не надто охоче відмовляються від виробництва своїх прибуткових моделей з ДВЗ й все через високу вартість акумуляторів (які в основному виробляються LG Chem (Південна Корея), Panasonic (Японія) і CATL (Китай)). В середньому вартість тільки одного акумулятора становить чверть вартості всього електромобіля.

Проте вже у 2022 році, за прогнозами спеціалістів, вартість виробництва акумуляторів знизиться до 100 доларів в розрахунку за 1 кВт/год ємності. 

Окрім того, якщо автовиробники не хочуть втрачати своїх клієнтів, вони повинні будуть скласти конкуренцію електромобілям Tesla і Volkswagen, які наразі є основними гравцями на ринку, й теж запропонувати автівки на електротязі.

Така зміна на ринку також буде корисна й гібридним моделям, в яких поєднується використання ДВС та батарей.

«Після 2025 року причин для купівлі автомобілів на ДВЗ не залишиться», – зазначив аналітик UBS Тім Буш (Tim Bush).

Нагадаємо, наразі вартість автомобілів з ДВЗ та електромобілів колосальна – в середньому де декілька тисяч доларів, однак вона може досягати й десятків тисяч.