Меню

Екологічна хресна дорога в Івано-Франківській Духовній Семінарії

8 квітня, у Івано-Франківській Духовній Семінарії відбулася Екологічна хресна дорога, яку очолив її упорядник о. Іван Сохан, капелан Мальтійської служби допомоги м. Івано-Франківська.

На початку з коротким вступом перед семінаристами виступив п. Володимир Шеремета, керівник Екологічного центру Івано-Франківської єпархії та Бюро з питань екології УГКЦ, який пояснив, що ця хресна дорога  була підготована з благословення преосвященнішого владики Володимира (Війтишина) в  рамках проведення духовно-екологічної ініціативи “Зелений Великдень: екологічне навернення для воскресіння довкілля”, мета якої полягає полягає в тому, щоб спричинитися до поглиблення свідомості християнської відповідальності за створений Богом світ. Очільник екологічного центру наголосив, що Екологічна хресна дорога не має на меті замінити собою богослужіння традиційної Хресної дороги, але лише пропонує чудову нагоду, щоб поглибити розуміння таїнства Хреста у світлі сучасних проблем довкілля і здійснити більш глибоке та комплексне навернення до Бога.

Ісус Христос – «Альфа та омега – початок і кінець» всього що існує. Він органічно поєднує в собі не тільки всіх людей, але й усе створіння: «... все існує в Ньому» – навчає св. апостол Павло (Кол. 1:17). Відповідно, роздуми над Хресною дорогою Господа нашого Ісуса Христа у світлі актуальних екологічних проблем сприяють формуванню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ, усвідомленню гріховності поведінки, яка завдає шкоду Божому створінню – природі, а також усвідомленню необхідності бережливого ставлення до природного довкілля, як однієї із основоположних вимог християнської віри.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології