Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Екологічна стація на хресній дорозі в Івано-Франківську

Екологічна стація на хресній дорозі в Івано-Франківську

10 квітня з благословення Преосвященного Владики Володимира (Війтишина), єпископа Івано-Франківського, та за сприяння обласної і міської влади по вулицях міста Івано-Франківськ відбулася екуменічна хресна дорога, що пройшла за маршрутом: Церква Христа-Царя – вул. Незалежності – Вічевий Майдан – вул. Галицька – Катедральний Собор Воскресіння Христового УГКЦ. Священнослужителі, семінаристи, учасники католицьких молодіжних організацій «Обнова» та «Еммануїл», представники влади міста і області взяли участь у символічному несенні хреста. Кожна стація супроводжувалася короткою проповіддю про страждання Ісуса Христа по дорозі на Голготу.

Цього року на дев’ятій стації, коли Ісус втретє падає під тягарем Хреста, учасники хресного ходу мали можливість розважати над стражданнями нашого Господа в світлі екологічних проблем сучасності. Адже сучасне людство, опановане непомірним бажанням володіння матеріальними речами та озброєне новітніми технічними засобами для експлуатації природи, поповнює і без того великий тягар гріхів все новими і новими... Вирубані ліси, виснажені ґрунти, забруднені водойми та повітря, перетворене на смітник довкілля – це тільки деякі з довгого переліку наслідків руйнування Божого створіння – природи.

Усвідомлючи цінність створеного Богом світу, довіреного нам для відповідального управління, а також зважаючи на вагомість сучасних екологічних проблем, спричинених нашою життєдіяльністю – Церква зараховує безрозсудне руйнування природи до особливо важких гріхів, які кличуть про помсту до неба і ставить його в один ряд із гріхом навмисного вбивства людини, скривдженням вбогих, сиріт і вдів та іншими найтяжчими злочинами проти людини та суспільства.

Розважаючи над цією стацією люди покликані усвідомити, що, кожного разу, коли ми завдаємо шкоди довкіллю ми провиняємось проти ближніх, проти прийдешніх поколінь та поповнюємо тягар наших гріхів проти Бога, а також, що необхідно просити Господа про ласку покаяння та намагатись здійснювати Його волю у ставленні до всього створеного Ним світу.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Прокоментуйте: