Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Дбаючи про чистоту не нашкодьте довкіллю та здоров’ю!

Природоохоронні органи закликають провести передвеликодні толоки без шкоди для довкілля і здоров’я.

В рамках всеукраїнської весняної акції «За чисте довкілля» Івано-Франківською облдержадміністрацією оголошено традиційну весняну передвеликодню акцію з благоустрою та впорядкування територій сіл, селищ і міст, яка стартувала 31 березня. Мета заходів – приведення до Великодніх свят в належний санітарний стан населених пунктів області, територій підприємств і організацій, індивідуальних дворів, місць масового відпочинку – парків, скверів, зелених зон, полігонів твердих побутових відходів, прибережних смуг річок, ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

На жаль, нерідко прибирання та благоустрій території завершуються спалюванням залишків листя, сухої трави, і часто – навіть різного сміття. В такому випадку добрі наміри громадян та посадовців при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей. Тому Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області у спеціальному зверненні від 31.03.2011 р. попереджає громадян, що чинним природоохоронним законодавством  заборонено спалювання сухої трави, залишків рослинності та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена адміністративна відповідальність.

За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з  якою «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення,  утилізації, знешкодження, видалення або захоронення – тягне за собою накладення штрафу на громадян  від  двадцяти  до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360грн.) доходів громадян і  на посадових осіб,  громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян (850-1700грн.)».

Відповідно до Ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, «Випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190грн.)».

Екоінспекція пригадує також про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. У димі  опалого листя містяться оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів.  У тліючих без доступу повітря рослинах утворюється бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання. Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.

“Дбаючи про чистоту обійсть, господарств, населених пунктів, не нашкодьте довкіллю та своєму здоров’ю!” – закликають державні природоохоронні органи.

 

Інформаційна Служба Бюро з питань екології УГКЦ

Прокоментуйте: