Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Дбаючи про чистоту не нашкодьте довкіллю та здоров’ю!

Природоохоронні органи закликають провести передвеликодні толоки без шкоди для довкілля і здоров’я.

В рамках всеукраїнської весняної акції «За чисте довкілля» Івано-Франківською облдержадміністрацією оголошено традиційну весняну передвеликодню акцію з благоустрою та впорядкування територій сіл, селищ і міст, яка стартувала 31 березня. Мета заходів – приведення до Великодніх свят в належний санітарний стан населених пунктів області, територій підприємств і організацій, індивідуальних дворів, місць масового відпочинку – парків, скверів, зелених зон, полігонів твердих побутових відходів, прибережних смуг річок, ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

На жаль, нерідко прибирання та благоустрій території завершуються спалюванням залишків листя, сухої трави, і часто – навіть різного сміття. В такому випадку добрі наміри громадян та посадовців при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей. Тому Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області у спеціальному зверненні від 31.03.2011 р. попереджає громадян, що чинним природоохоронним законодавством  заборонено спалювання сухої трави, залишків рослинності та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена адміністративна відповідальність.

За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з  якою «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення,  утилізації, знешкодження, видалення або захоронення – тягне за собою накладення штрафу на громадян  від  двадцяти  до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360грн.) доходів громадян і  на посадових осіб,  громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян (850-1700грн.)».

Відповідно до Ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, «Випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190грн.)».

Екоінспекція пригадує також про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. У димі  опалого листя містяться оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів.  У тліючих без доступу повітря рослинах утворюється бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання. Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.

“Дбаючи про чистоту обійсть, господарств, населених пунктів, не нашкодьте довкіллю та своєму здоров’ю!” – закликають державні природоохоронні органи.

 

Інформаційна Служба Бюро з питань екології УГКЦ

Прокоментуйте: