Меню

Кліматичні зміни вбивають мільйони людей

ПеренселенняНещодавно на Землі з'явився семимільярдний мешканець, уже дев'ятимільярдного планета може не пережити. Критична межа для всієї планети наближається. Неконтрольоване переселення в міста, дефіцит енергоносіїв, їжі та води, а також поступове зникнення людей із білим кольором шкіри - ось далеко не всі небезпеки, які очікують нинішніх ново-народжених.

На планеті стає тісно. Запаси енергоносіїв скорочуються. Екологічне забруднення сягає критичної межі. Кліматичні зміни вбивають і позбавляють дому мільйони людей. Стара Європа швидко старішає і вимирає, а населення Африки і Азії зростає в геометричній прогресії. До 2025 року нас буде 8 мільярдів. До 2050 – 9. Більше на думку вчених Земля не витримає. Зростаюче населення зможе прожити без космічних подорожей, але споживатиме все більше їжі і питної води. Дві речі будуть найбільше впливати на людей в світі – відсутність води і їжі. З продуктами харчування в майбутньому відбудеться те саме, що з нафтою. Україна може серйозно піти вперед і підняти свій добробут. Все це – за умови, що Україна вже сьогодні визначиться із власним майбутнім. Що таке Україна в 2030-му? Сировинний придаток? Офшорна зона? Кузня кадрів? Якщо в України не буде власного плану – то плани складе хтось інший. І вони можуть бути невеселими.

Раніше кліматологи та історики під час спільного дослідження виявили незвичайну закономірність. Вони віднайшли, що клімат безпосередньо впливає на частоту людських конфліктів: періоди потепління провокують громадянські війни.

Джерело: ДЕА