Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Ватикан посилює діалог між богослов’ям та природничими науками

Папа Бенедикт XVI створив «Фундацію Наука та Віра – STOQ», з центром у Ватикані, надаючи їй статус канонічної та цивільної юридичної особи, яка буде займатися продовженням діалогу між теологією, філософією та природничими науками.

Ініціаторами створення нової фундації виступили кардинал Джанфранко Равазі, Президент Папської Ради в справах культури та деякі римські Папські університети. Завданням фундації буде продовження праці так званого «Проекту STOQ», що є абревіатурою англійських слів Science, Theology and the Ontological Quest, що означає Наука, Богослов’я та Онтологічні Питання. Цей проект з 2003 року займався діалогом між теологією, філософією та природничими науками.

Новостворена фундація, перша такого роду у Ватикані, розвиватиме існуючі напрацювання згаданого проекту. Вона діятиме при Папській Раді в справах культури, але матиме широку автономію для здійснення різних проектів. Зокрема, йдеться про гарантування стабільності вже діючим програмам, між якими є як академічні курси, так і дослідження й науковий пошук. Крім того, вона стане засобом Апостольської Столиці для нової євангелізації в наукових середовищах.

Про це інформує католицький часопис Credo з посиланням на Ватиканське радіо.