Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Ватикан – перша держава, де використовуватимуться лише електричні авто?

Ватикан має шанс стати єдиною державою у світі, в якій їздитимуть виключно електромобілі.

Першим кроком до цього стане, як оголошує директор технічних служб Апостольської Столиці інж. П'єр Карло Куціанна, відмова від бензину в службових автомобілях. Невідомо, однак, чи також папамобіль їздитиме на струмі, оскільки на разі Ватикан не розпоряджається відповідним транспортним засобом.

Це не перша екологічна ініціатива Апостольської Столиці. Неподалік Актової Зали Павла VI, у якій Папа Римський зустрічається з паломниками, вже 9 років знаходиться пункт електричного довантаження. Поки що він використовується головним чином телевізійними автомобілями, що транслюють події з участю Папи Римського.

У найменшій державі світу проводиться також сегрегація сміття, а велика частка енергії, що використовується у ватиканських установах, генерується сонячними батареями. Більше того, тут також діє „ solar cooling", тобто пристрій, що виробляє холод із сонячної енергії. Як зауважує директор ватиканських технічних служб, це особливо корисно влітку, коли зростає потреба в кондиціонуванні.

До 2014 р. мають бути також завершені роботи над найбільшою в Європі сонячною електростанцією, яка будується під Римом. Вона дасть енергетичну незалежність Державі Ватикан, і навіть зробить з неї експортера електроенергії. Водночас це рішуче зменшить викиди вуглекислого газу до атмосфери, дуже позитивно впливаючи на екологію Ватикану.

Джерело: Католицький оглядач