Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Гірський готель «Ковчег» успішно пройшов екологічну сертифікацію

Гірський готель «Ковчег» розташований на найвищій точці Покутсько-Буковинських Карпат – вершині гори Мегура (1313 м).

Отриманий готелем сертифікат № UA. 08.002.339 підтверджує відповідність системи управління та якості надаваних послуг тимчасового розміщення (проживання) екологічним критеріям, згідно вимог міжнародного стандарту ISO 14024.

Покращенню екологічних аспектів готелю приділялась значна увага з самого початку його створення - у процесі проектування та будівництва. Будівля в якій розташовано готель споруджене з натуральної деревини у вигляді перевернутого човна, - конструктивно орієнтована на енергозбереження. Все дерево ззовні та усередині покрито натуральним бджолиним воском, що зберігає природний вигляд деревині і є більш екологічним в порівнянні з алкідними лаками.

Готель є повністю енергонезалежним від мереж електропередач. Уся енергія отримується з відновлюваних джерел: вітрогенераторів, сонячних панелей, сонячних колекторів, дров’яного котла, дизеля-генератора.

Усі джерела освітлення в готелі оснащені енергозберігаючими лампами – люмінесцентними та світодіодними.

Вода яка використовується в готелі - джерельна. Джерелом водопостачання є природне підземне джерело - басейн р. Сірет. З метою економії водного ресурсу в готелі встановлені крани з водозберігаючими насадками, змішувачі в душових кабінах з дрібним дифузором та ін.

У готелі налагоджена система теплоізоляції. Роль стінового утеплювача виконує шар базальтової вати, яка не має просочень і витримує як високі, так і низькі температурні режими, та характеризується інертністю у відношенні летючих органічних сполук, зокрема фенолів. Опалення в готелі – повітряне та водяне. Ефективність опалення приміщення забезпечується за рахунок особливих технологій, з якими були споруджені піч та підлога («друга сорочка димаря печі» та «палубна дошка»). Для контролю системи опалення у кімнатах встановлені терморегулятори та термодатчики.

Каналізація готелю автономна. Стічні води надходять у септик з полями фільтрації класичного типу, який гідравлічно не зв’язаний з ґрунтовими водами. Біорозкладання відбувається за допомогою високонцентрованого ефективного ензимного препарату, який за короткий проміжок часу забезпечує якісне функціонування процесів розкладання стоків, внаслідок чого густий вміст збору перетворюється на воду з незначним осадом.

До ощадливого використання природних ресурсів у готелі закликають і постояльців: у кожному номері наявна пам’ятка про необхідність збереження води та електроенергії, сортування відходів.

Особлива увага в готелі приділяється забезпеченню здоров’я відпочиваючих. Продукти харчування закуповуються лише місцевого виробництва та забезпечується трьохразове харчування стравами лише домашнього приготування.

Для дозвілля, залежно від пори року відпочинку, відпочиваючим пропонуються різноманітні піші маршрути для прогулянок та прогулянки на конях.

З турботою про здоров’я відпочиваючих та забезпечення їх здорового сну, при закупівлі постільної білизни перевага віддається білизні, що має екологічне маркування Oeko-Tex Standard 100 або Oeko-Tex Standard 200.

Текстиль з таким ярликом являє собою матеріал з природних волокон рослинного (бавовна, льон) або тваринного (вовна, натуральний шовк) походження без домішок шкідливих речовин (пестициди, гербіциди, антисептики), забарвлений або надрукований природними барвниками, без проходження операції апретування синтетичними препаратами.

Джерело: Жива планета