Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Церква Венесуели закликає об'єднати всі сили для захисту природи Амазонії

Церква Венесуели закликає об'єднати всі сили для захисту природи Амазонії, оскільки зростаючий видобуток природних ресурсів підриває основи існування місцевих племен і заражає воду ртуттю, – повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю та fides.

Католицька церковна організація «Всеамазонска духовна мережа» опублікувала тривожний документ під назвою «Амазонія в Венесуелі: стогони землі і страждання народів, котрі волають до відповідей» від імені Конференції єпископів Венесуели.

У документі детально описується процес руйнування природного середовища Амазонії на території Венесуели.

«Ми повністю усвідомлюємо той факт, що ситуація в Венесуелі є типовою для всієї Амазонії в цілому, - йдеться в цьому документі, направленому в агентство Fides. - З цієї причини ми, як духовна організація, що представляє всі країни в басейні Амазонки, звертаємося до національних спільнот і всіх цивільних і церковних організацій наших країн, щоб поділитися нашою тривогою і закликати до об'єднання всіх сил і поділу відповідальності, як того вимагає нинішня грізна ситуація».

У цьому зверненні до громадянського співтовариства і державних організацій амазонських країн автори декларації закликають проявити особливу увагу до корінних народів, що населяють цю територію, оскільки вони все більше страждають від видобутку корисних копалин. Цей видобуток часто-густо безконтрольно, ведеться з постійними порушеннями всіх писаних і неписаних правил, норм і законів - тобто є мародерським, хижацьким грабунком природних ресурсів Амазонії у всіх латиноамериканських країнах на її території.

Монсеньйор Хосе Анхель Дівассон (José Ángel Divasson), президент «Всеамазонскої духовної мережі» в Венесуелі, зазначив, що соціально-економічна проблематика відображає лише малу дещицю тих грізних проблем, з якими стикаються племінні народності Амазонії, і розповів, з яким болем і безпорадністю доводиться спостерігати страждання «людей, які помирають від отруєння зараженою ртуттю водою».

Він також підкреслив той факт, що ніякий видобуток корисних копалин і ніякі доходи від неї не можуть вирішити всі економічні проблеми Венесуели. Географ Гектор Ескандел (Hector Escandel), координатор діяльності «Всеамазонскої духовної мережі» в місті Пуерто-Аякучо (столиці венесуельського штату Амасонас на річці Оріноко з населенням 80 тис. жителів), зазначив, що видобуток корисних копалин нині «є всього лише частиною хижацької моделі» розвитку суспільства в цілому в басейні Амазонки. Ця модель розвитку, на його думку, веде аж ніяк не до благополуччя, а до зубожіння і знедоленості.

Це звернення було також підтримано Національною радою мирян Венесуели (CONALAI), Асоціацією католицьких освітніх організацій Венесуели (AVEC) і відділенням Всесвітньої благодійної організації Карітас в Венесуели. Автори документа нагадують, що «з цієї ситуації церква вже багато років займає тверду позицію, роблячи всі зусилля для усвідомлення всіма сторонами серйозності цих проблем і можливих страшних наслідків - з тим, щоб якомога швидше знайти і запропонувати вирішення цих проблем на основі поваги всіх інтересів і рівності сторін ».

Згадуючи енцикліку Папи Франциска «Laudato Sì» як «надихаючий і просвілюючий документ, що став орієнтиром для всіх нас», а також останнє пастирське повчання Єпископальної конференції Латинської Америки (CELAM) під назвою «Місіонерське учнівство, піклування і наш спільний дім», автори звернення нагадують, що «всі ми покликані працювати в якості опікунів нашого рідного дому, піклуватися про нього і оберігати його благополуччя для майбутніх поколінь» і підтверджувати свою прихильність служінню на благо «всіх народів, що населяють цю благословенну землю, щоб нести їм Добру Новину про Ісуса Христа, нашого Спасителя, надіслану Богом-Отцем для створення на землі царства загальної справедливості, любові і миру - і ми будемо і далі робити все від нас залежне, щоб це царство стало реальністю».

Джерело: КІРІОС

Прокоментуйте: