Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Підвищення температури ще на півградуса загрожує безпрецедентними наслідками

Екстремальні погодні явища, підвищення рівня світового океану і танення арктичних льодовиків – це результат підвищення глобальної температури на 1 градус за Цельсієм. Якщо не зупинити цей процес, і не втримати глобальне потепління хоча б на рівні 1,5 градуса, наслідки для людства будуть ще більш руйнівними. Про це йдеться в опублікованій в понеділок доповіді Міжурядової комісії зі зміни клімату.

На запрошення Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату в роботі над документом взяли участь понад 90 вчених з сорока країн світу. Дослідження почалися після прийняття Паризької угоди по клімату, підписаної в 2015 році. Автори доповіді підкреслюють, що обмеження глобального потепління на рівні 1,5 градуса вимагає «безпрецедентних оперативних і масштабних змін у всіх сферах життя».

Ці заходи, за їхніми словами, принесуть користь усім жителям планети і природних екосистем. У доповіді вчені розглядають два сценарії глобального потепління. Так, підвищення середньої глобальної температури на 1,5 градуса означає, що льоди Північно-Льодовитого океану будуть повністю танути раз на століття, тоді як при підвищенні на 2 градуси, це буде відбуватися раз на десятиліття. У першому випадку ми втратимо 70-90 відсотків коралових рифів, по-другому – вони практично зникнуть з лиця землі.

Повна назва доповіді – «Глобальне потепління на рівні 1,5 С». Його автори досліджують наслідки підвищення температури на 1,5 градуса в порівнянні з доіндустріальним рівнем, а також причини, які привели до цих результатів, і пропонують заходи щодо боротьби зі зміною клімату.

«Тут має значення будь-яке підвищення температури, тим більше, що потепління на 1,5 градуса і вище призводить до довгострокових і незворотних змін і загибелі деяких екосистем», – говорить один з авторів доповіді Отто ПЕРТНЕР. За його словами, обмеження глобального потепління забезпечить додатковий час для адаптації до небажаних наслідків і дозволить знизити пов'язаний з ними ризик.

«Гарна новина полягає в тому, що заходи, які допоможуть обмежити потепління на рівні 1,5 градуса, вже приймаються по всьому світу, – нагадала інший автор доповіді Валері Массон-Дельмотт. – Нам просто треба прискорити їх».

Як вважають вчені, щоб домогтися виконання цього завдання, необхідно внести зміни в багато сфер життєдіяльності людини: це землеробство, енергетика, будівництво, транспорт, міські господарства. До 2030 року необхідно знизити обсяги шкідливих викидів в атмосферу на 45 відсотків, а до середини століття звести цей показник до нуля. Це означає необхідність очистити повітря від залишків вуглекислого газу.

«Рішення, які ми приймаємо сьогодні, мають вирішальне значення для забезпечення безпечного і сталого світу для всіх людей, як зараз, так і в майбутньому», – стверджує один з авторів доповіді Дебра Робертс. За її словами, дослідження надає політикам інформацію, яка допоможе їм прийняти рішення, що стосуються проблем зміни клімату з урахуванням місцевих особливостей і потреби людей. Наступні кілька років, є, ймовірно, найважливішими в нашій історії », – сказала Робертс.

Джерело: НОВОСТИ ООН

Прокоментуйте: