Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Світовий банк подвоїть допомогу бідним країнам для адаптації до змін клімату

Оголошення про це з'явилося на тлі початку переговорів майже 200 країн в Польщі, присвячених реалізації Паризької угоди з клімату.

Світовий банк має намір подвоїти фінансову допомогу бідним країнам, які намагаються пристосуватися до глобального потепління, довівши її до $200 млрд протягом п'яти років.

У Брюсселі пройшла масова демонстрація на захист клімату «Якщо ми не скоротимо викиди і не займемося адаптацією зараз, то до 2030 року у нас буде ще 100 млн людей, які живуть в злиднях», – заявив директор банку з питань змін клімату Джон Рум.

«Ми також знаємо, що, якщо ми не займемося активним вирішенням цієї проблеми лише в трьох регіонах – Африці, Південній Азії і Латинській Америці, ми отримаємо 133 млн "кліматичних" мігрантів», – додав він.

Допомога бідним країнам у пристосуванні до більш теплого навколишнього середовища і екстремальних погодних умов включає будівництво більш міцних житлових будинків, пошук нових джерел прісної води і те, що банк називає «кліматично оптимізованим сільським господарством».

Заява банку з'явилася в той момент, коли представники майже 200 країн зібралися в польському місті Катовіце для двотижневих переговорів з клімату.

Загроза, викликана глобальним потеплінням, «ніколи не була настільки серйозною», – заявила координатор ООН з проблем клімату Патрісія Еспіноса перед початком переговорів з клімату в Польщі.

«Цей рік, ймовірно, стане одним з чотирьох найбільш спекотних років за всю історію спостережень. Наслідки змін клімату ніколи не були настільки поганими. Дані реалії говорять нам, що ми повинні робити набагато більше», – сказала вона.

Переговори в Катовіце присвячені реалізації історичної угоди з клімату в Парижі, укладеної в 2015 році. Учасники угоди зобов'язалися скоротити викиди парникових газів і обмежити підвищення температури на планеті менше ніж двома градусами Цельсія до 2030 року.

«Якщо дивитися з боку, то це нездійсненне завдання, – заявив раніше заступник міністра навколишнього середовища Польщі Міхал Куртика. – Генеральний секретар ООН розраховує на те, що ми доб'ємося цього. Плану "Б" немає". Переговори в Польщі отримали підтримку з боку 19 країн G20, які підтвердили свою відданість боротьбі зі змінами клімату на саміті в Буенос-Айресі.

Єдиним учасником саміту, таким, що ухиляється від цього, стали США. Президент Дональд Трамп пригрозив вивести США з Паризької угоди, пояснивши це економічним збитком, який, за його словами, можуть завдати положення цього договору.

Трамп виступає за використання викопних видів палива та енергії, і пропонує переглянути Паризьку угоду, але багато хто відкидає цю ідею як непрактичну.

Польща, будучи приймаючою стороною, як очікується, запропонує «справедливий перехідний період» для підприємств нафтової, газової і вугільної промисловості, щоб пом'якшити для них удар при відході від таких забруднюючих джерел енергії.

Очікується, що учасники переговорів запропонують плани допомоги країнам, що розвиваються для адаптації до потепління клімату.

Джерело: УНІАН

Прокоментуйте: