Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Відмова від гідрофторвуглеців загальмує стрімке глобальне потепління

1 січня 2019 року набули законної чинності нові міжнародні нормативи про поетапне скорочення споживання гідрофторвуглеців – газів, які викликають сильне потепління. Йдеться про Кігальску поправку до Монреальського протоколу.

На сьогоднішній день цей новий документ ратифікували 65 держав. У ЮНЕП закликали всі інші країни приєднатися до важливої угоди.

Належне виконання положень Кігальскої поправки і її підтримка з боку урядів, приватного сектору і громадян дозволить стримати темпи глобального потепління на 0,4 градуса за Цельсієм вже в цьому столітті. Кігальска поправка внесе важливий вклад в захист озонового шару і досягнення цілей Паризької угоди.

Адже вже сьогодні температура Землі на 1 градус за Цельсієм вища, ніж на початку XX століття. Це багато в чому обумовлено саме зростанням обсягів викидів парникових газів.

Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар, був підписаний 16 вересня 1987 року. Він, зокрема, забороняє виробництво і продаж небезпечних речовин, що виснажують озоновий шар. В рамках Монреальського протоколу вже вдалося заборонити виробництво і використання близько 100 видів хімікатів. Багато з цих речовин сприяють глобальному потеплінню. Озон захищає землю від ультрафіолетового випромінювання, що є основною причиною меланоми та інших ракових захворювань шкіри.

Кігальска поправка передбачає поетапне скорочення гідрофторвуглеців, які не є озоноруйнівними газами, але викликають сильне глобальне потепління – у багато разів більше, ніж вуглекислий газ. Ці органічні речовини використовуються в системах охолодження.

У новій угоді для різних країн передбачені різні терміни виведення з обороту гідрофторвуглеців.

Джерело: Новини ООН

Прокоментуйте: