Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

У Стрийській єпархії відбулася низка заходів в рамках Великопосної екоініціативи

12 квітня 2019 року у смт. Гніздичеві за участю референта Бюро УГКЦ з питань екології Стрийської єпархії відбувся екомарафон «Біжи до мрії – чистої громади». Захід організували активісти об'єднаної територіальної громади за активної участі о. Миколи Масендича, місцевого священика. Він запросив екореферентів о. Олега Кобеля та о. Ярослава Турика долучитися до екомарафону. Молодь та діти традиційно мали прибирання селища та впорядкування парку. Тут та у школі за участю духовенства відбулося насадження декоративних дерев в контексті Всеукраїнської акції «Посади дерево миру». 

У неділю, 14 квітня, о. Ярослав Турик мав науку про екологічний гріх в рамках Хресної дороги, яка проходила вулицями м. Жидачів. Екореферент Жидачівського району прочитав розважання однієї із стацій екологічної Хресної дороги та звернувся до сотень учасників ходи. 

16 квітня 2019 року у двох школах Городоцького району, у с. Березець і с. Нове Село, відбулися зустрічі стрийського екореферента з школярами та вчителями.

У с. Березець зустріч відбулася завдяки активній участі директора школи п. Олексія Примака. Слухачі почули про Великопосну ініціативу Екобюро, про відповідальність за створений Богом світ, про екологічний гріх та мали нагоду роздумати над темою підпалів сухої трави. Про цей екологічний гріх розповідає казка «Їжачок-рятівничок». Автор казки розповів про її задум та прочитав присутнім. У Новому Селі частину казки та обговорення провів п. Олексій. Діти залюбки слухали казку, обговорювали проблематику і придбали для себе чимало екоказок. 

Того ж дня, 16 квітня, о. Олег Кобель побував на нараді всіх директорів та завідуючих дошкільних установ м. Стрия. На такій самій нараді у м. Новий Розділ побував о. Роман Штігер, який провадить цю ділянку у Миколаївському районі. Це була чудова нагода представити роботу Бюро УГКЦ з питань екології і запропонувати довготривалу співпрацю в ділянці екологічної просвіти малюків через читання та обговорення екологічних казок. Ця пропозиція була одноголосно схвалена і є великі сподівання на те, що у всіх дитячих садках м. Стрий та Новий Розділ діти через казки дізнаються про власну християнську відповідальність за створіння.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Прокоментуйте: