Меню

Кліматичні страйки: підняти велетенську хвилю по всьому світу

24 травня весь католицький світ буде відзначати четверту річницю виходу екологічної енцикліки Папи Франциска «Laudato Si». В цей же день екоактивісти проведуть кліматичний страйк. Кліматичні страйки по всьому світу будуть проводитись з метою пробудження екосвідомості в суспільстві.

Молодь знає, що на шальках терезів їхнє майбутнє. Старше покоління приєднається до молоді в дусі любові і солідарності, який нам потрібен, щоб подолати цю кризу.

Спробуйте провести кліматичний страйк 24 травня: це може бути хода навколо парафії, зустріч в місцевому центрі спільноти чи хода до центральної будівлі місцевої адміністрації.

Якщо ви не можете долучитися до страйку фізично, то підтримайте захід символічно, виділивши час на читання енцикліки «Laudato Si», написання листа до органів влади чи фінансової підтримки медіа чи інших ресурсів Всесвітнього руху католиків з питань клімату, які необхідні для проведення страйку.

Ваші дії можуть стати імпульсом, щоб підняти велетенську хвилю по всьому світу. Яку б екоініціативу ви не підтримали, зареєструйте її на сайті, тоді ваші старання будуть відображатись на карті кліматичних страйків, щоб мотивувати більше людей.

16-річна шведська екоактивістка Ґрета Тунберг минулого року надихнула Всесвітній рух католиків з питань клімату на проведення кліматичних страйків.

Нещодавно Ґрета зустрілась з Папою Франциском, а опісля записала своє відеозвернення, в якому заохотила приєднуватись до кліматичного страйку 24 травня. В цей день, чотири роки тому, Папа Франциск написав енцикліку «Laudato Si» про екологію та кліматичні зміни. 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на The Global Catholic Climate Movement