Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Глава ООН назвав чотири головні заходи по боротьбі зі зміною клімату

Майбутнє за «зеленою», а не за «сірою» економікою, заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, звертаючись в Окленді до представників молоді з числа маорі і жителів тихоокеанських островів. Захід з їх участю організував міністр Нової Зеландії з питань зміни клімату Джеймс Шоу.

За словами Генсека, науковий світ вважає, що до середини століття людство повинно досягти «вуглецевої нейтральності» – звести нанівець забруднення атмосфери, яке призводить до зміни клімату. Він наголосив на особливій ролі молоді у виконанні цього завдання. «Я переконаний, що молоді люди по всьому світу зможуть донести цей посил до своїх урядів», – підкреслив Генсек.

В ході свого турне по тихоокеанському регіону Генеральний секретар відвідає Фіджі, Тувалу і Вануату. Острівні держави знаходяться на передовій боротьби зі зміною клімату – зростання рівня світового океану загрожує їхньому існуванню. «Ми повинні зупинити цю серйозну тенденцію і звернути її назад», – підкреслив Генеральний секретар.

Виступаючи в другий день свого візиту до Нової Зеландії, Гутерріш закликав «переключити податки з доходів на забруднення», не субсидувати видобуток викопного палива, а також до 2020 року припинити будівництво нових вугільних електростанцій. «Ми повинні оподатковувати забруднення атмосфери, а не доходи людей», – підкреслив глава ООН.

«Гроші платників податків не повинні використовуватися для того, щоб урагани ставали сильнішими, світ страждав від посухи і спеки, корали втрачали колір, а льодовики танули», – підкреслив Генеральний секретар, виступаючи після зустрічі з міністром Нової Зеландії з питань зміни клімату Джеймсом Шоу.

За словами Гутерріша, перехід на енергетику нового типу повинен проходити з урахуванням інтересів усіх верств суспільства, щоб ніхто не відчував себе обділеним. «Тільки так ми можемо домогтися суспільної підтримки заходів по боротьбі зі зміною клімату і подолати цю проблему», – заявив глава ООН.

«Дуже важливо, щоб молодь по всьому світу, громадянське суспільство і приватний сектор зрозуміли, що майбутнє – за зеленою економікою», – зазначив Генсек в той же день, звертаючись до молоді. «Дуже важливо, щоб ви переконали свої уряди вжити заходів, оскільки ми стикаємося з опором», – додав він. Він нагадав, як тричі повертався до польського міста Катовіце, де проходила конференція з питань клімату, щоб подолати опір скептиків.

Джерело: Новости ООН

Прокоментуйте: