Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Священник на Львівщині почистив увесь цвинтар від пластикових вінків та квітів

Львів’янка Наталія Кузьма на своїй сторінці у Facebook розповіла історію священика Олега Здреника, за допомогою якого цвинтар у Вільшанику на Львівщині милує око живими квітами:

«Cвященик Олег Здреник має парафію у селі Ми Це Вільшаник біля Самбора. Цілий рік він на проповідях розповідав людям про шкоду пластику. Перед храмом висів плакат про шкідливість штучних квітів та вінків на гробах. Це не давало жодного результату.

Тоді отець перейшов у «наступ». Обіцяв, що відправлятиме лише на могилах без пластику. Та розумів, що не зможе так чинити.

Третя спроба. Попросив на своє день народження подарунок – почистити цвинтар від пластику. Дало результат. Прийшли активісти і половину цвинтаря очистили. Проблема ще залишалась.

Четверта спроба. Отець зрозумів, що потрібно взяти на себе відповідальність і «зламати стару систему». Він помолився і разом з іншими почистив увесь цвинтар від пластику. Отець назвав це «божим вітром», що здув непотріб з гробів. Ох, як це було ризиковано. Адже це особистий простір інших. Дві ночі не спав, готувався до пояснень і… з наступних днів зайняв позицію дякувати. Дякував людям за мудрість, казав, що вони – приклад для інших.

Сьогодні цвинтар у Вільшанику милує око живими квітами. Тут правило – «похоронна екологія», ховають без штучних вінків. А як хто з нетутешніх приносить – зі словами «мертве з мертвим» засипають у гріб.

У цьому селі отець і сортування сміття підтримує, і задає демократичний стиль спілкування з парафіянами, особливо дітьми. Як мати віру і діяти, то і вітер божим стає)».

Джерело: prolviv.com

Прокоментуйте: